PDA

Zobacz pełną wersję : Specyficzny komponent do kontaktu



wodnick
09-02-2009, 22:56
Witam Wszystkich.

Mojemu Klientowi zamarzyło się, że formularz zapytania ofertowego (jakiś zestaw pól) ze strony będzie dostawał kolejno każdy z handlowców (demokratycznie i sprawiedliwie) z pomocą e-maila.

Taki e-mail powinien zawierać podstawowe informacje z zapytania i jakieś linki typu "przyjmij" i "odrzuć".
Po kliknięciu, w pierwszym przypadku handlowiec dostałby całe zapytanie, w drugim e-mail z zapytaniem trafiłby do kolejnego handlowca z listy.
Przy ostatnim handlowcu, wiadomo, odrzucone zapytanie trafiałoby do pierwszego.

W sumie to nawet ten postulat dosyłania kompletnej zawartości zapytania nie jest najistotniejszy, może być tak że każdy dostaje całe zapytanie od razu a tylko decyduje czy je przyjąć czy też odrzucić.
Ważniejszy jest mechanizm wysyłania pod kolejne adresy, możliwości odrzucenia i co za tym idzie przesłania dalej oraz jakaś lista komu wysłano i kto co przyjął / odrzucił.

Bawiłem się w Joomli w Facile Forms (da się z tego wiele wycisnąć ale obsługa jest dość skomplikowana), wiem też że są inne, lepsze narzędzia do formularzy typu Chrono Forms.
Jednak chyba (?) żaden z nich nie oferuje takiego "post procesingu" wysyłanych formularzy.

Czy przychodzi Wam do głowy jakiś komponent lub jakieś narzędzie (może nawet spoza Joomli), które spełnia te wymogi?
Serwis działa na J 1.5.9.
Komponent / narzędzie może być też płatne, byleby można było je przetestować przed zakupem oraz by cena była w miarę rozsądna (powiedzmy 25-30 USD)

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i natchnienie.

Z pozdrowieniami,
wodnick

ps. Oczywiście można coś takiego samemu napisać, ale nie mam na to ani czasu ani budżetu :)

wodnick
21-02-2009, 20:53
Witam.

Odpowiadam sam sobie ;)
Nie udało mi się znaleźć nic co spełniałoby moje wymagania, choć analizowałem kilka komponentów do obsługi formularzy (ChronoForms, RSForm, znany mi od dłuższego czasu FacileForms).
Niestety, nakład pracy by na tyle poznać każdy z tych komponentów aby móc go zhackować i wykorzystać do tego celu (chodzi oczywiście o hack możliwości a nie copyrightów :) był większy niż to co opisałem poniżej.

W związku z tym, z pomocą komponentu Jumi dodałem swój kod, który nie jest niestety napisany zgodnie z wymogami Joomli (wykorzystanie klas Joomli, konwencja nazewnicza, zarządzalność przez panel admina), a jedynie jest programistycznym "inkludem".
Ale działa :)

Temat można zamknąć.
Dziękuję wszystkim, którzy zadali sobie trud przeczytania mojego oryginalnego postu.

Z pozdrowieniami,
wodnick