PDA

Zobacz pełną wersję : wstawianie modułu "szukaj"



tomi513
10-02-2009, 18:47
Witam. Zdefiniowałem sobie w HEADER swój własny podział. HEADER mam podzielony za pomocą div na określone pola. Teraj jak mam wstawić np. moduł search do określonego div'a?

zwiastun
10-02-2009, 23:57
Przykro mi, ale musiałem pousuwać głupotki.
1. Pozycje modułów powinny (choć nie muszą) być zadeklarowane w pliku templateDetails.xml. Deklaracje obejmuje znacznik positions, a jej postać to:
<position>nazwapozycji</position>.
Nazwa powinna sygnalizować położenie pozycji lub jej przeznaczenie.
2. Aby moduły umieszczone w pozycji modułów były widoczne na stronie, pozycja musi być umieszczona w szablonie jedną z dwóch instrukcji:
<jdoc:include type="module" name="breadcrumbs" style="opcja" />
<jdoc:include type="modules" name="nazwaPozycji" style="opcja" />
Pierwsza instrukcja umieszcza konkretny moduł wskazany atrybutem name (nazwa systemowa modułu bez przedrostka mod_). Druga instrukcja umożlwia umieszczenie w pozycji dowolnych modułów wskazanych przez administratora we właściwościach modułow.

prince15
11-02-2009, 07:31
Przepraszam Zwiastun, ale chyba wczoraj sam siebie zakręciłem. Dążyłem oczywiście do tego co Ty napisałeś, tylko w może trochę bardziej przystępny sposób dla początkujących - sens w każdym razie miał być taki sam.

Czyli tomi513 musisz zdefinować swój nowy moduł i w kodzie templatki i najlepiej w pliku templateDetails.xml