PDA

Zobacz pełną wersję : Menu widmo - niby jest a go nie ma



AdamWu
11-02-2009, 12:11
Witam, mam Joomle 1.5.9 i zauważyłem ostatnio, że w opcjach modułów mogę przypisać moduł do pozycji menu, które nie istnieją, co więcej samo menu już nie istnieje, nie ma go w "Projektancie menu" a mimo to jego nazwa pojawia się w opcjach przypisania. "Niechciane" menu zostały albo wcześniej usunięte albo została im zmieniona nazwa. Sam stan rzeczy nie wpływa na prawidłowe działanie strony ale interesuje mnie czy można się tego pozbyć nie grzebiąc w bazie. Ponadto komponent SEF Service Map Component v.2.0 też nie "widzi" tego menu.
Podsumowując w projektancie menu jest 16 menu a w opcjach przypisania modułu jest 17 różnych menu

zwiastun
11-02-2009, 14:26
Pozycje menu pozostają do momentu kompletnego usunięcia. w Koszu. I tu pewno tkwi problem.

AdamWu
11-02-2009, 22:06
Tylko, że kosz menu jest pusty. Poza tym z tego co się orientuję lądują tam tylko pozycje menu a nie samo menu.
Moje menu "zombie" wraz z pozycjami widoczne jest tylko z pozycji właściwości modułu.

zwiastun
11-02-2009, 23:19
Możliwe, że coś pozostało w bazie danych. Nikt Ci nic nie wymyśli, trzeba przejrzeć rekordy w tabeli #__menu i usunać niepotrzebne

AdamWu
12-02-2009, 09:51
Dzięki za pomoc już jest wszystko OK. Niestety bez usunięcia rekordów się nie obyło.
Swoją drogą to interesujące czemu takie śmieci zostały w bazie i to widoczne tylko w jednym miejscu.

Pozdrawiam