PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja joomla na darmowym serwerze



scipawka
11-02-2009, 13:43
Witam serdecznie.
Stworzyłem sobie w ramach nauki stronkę na serwerze lokalnym, którą chcę przerzucić na serwer darmowy (yoyo - założona baza danych, serwer, nazwa strony). I tutaj następuje sęk. Część plików ładnie się przenosi za pomocą programu FilleZilla ale wyskakują mi błędy typu "niepoprawne hasło". Proszę o łopatologiczne wytłumaczenia jak dokonać podmiany hasła lub inne kroki na zainstalowanie bez błędów strony.

hesar
11-02-2009, 13:45
a co ma piernik do wiatraka czyli haslo do ftp do instalacji joomli?
sprobuj moze innym programem (total commander albo jakis inny klient ftp)

scipawka
11-02-2009, 16:13
Skopiowałem na serwer ale wyskoczyło coś takiego:

Warning: main(C:/xampp/htdocs/Joomla100/includes/version.php) [function.main (http://www.osplaziska.yoyo.pl/function.main)]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/sites/yoyo.pl/o/s/osplaziska/includes/joomla.php on line 73

Fatal error: main() [function.require (http://www.osplaziska.yoyo.pl/function.require)]: Failed opening required 'C:/xampp/htdocs/Joomla100/includes/version.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/sites/yoyo.pl/o/s/osplaziska/includes/joomla.php on line 73

Szukam na razie odpowiedzi w necie na ten błąd

zwiastun
11-02-2009, 16:21
Nie szukaj, nie skopiowałeś dobrze wszystkich plików albo skopiowałeś, ale Joomla! nie ma do nich dostępu
Chodzi o pliki w katalogu /includes
/includes/version.php
/includes/database.php (linia 72)
/includes/gacl.class.php (linia 73)
/includes/gacl_api.class.php
/includes/phpmailer/class.phpmailer.php
/includes/joomla.xml.php
/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php

scipawka
11-02-2009, 19:29
usunąłem te pakiety i zainstalowałem ponownie (nadając uprawnienia). Nic to nie dało. Nie wiem czy nie mam czegoś źle zainstalowanego, ale na localu działało bez problemu. Może spróbować na innym serwerze (płatnym), albo zainstalować pustą Joomlę od początku i dopiero wtedy tworzyć stronę.

Stempel08
19-02-2009, 13:56
Dopiszę się tutaj.
Też instaluje joomle (1.0.15 PL) w ramach testowania, na serwerze yoyo.pl za pomocą Total Commander.
Co ciekawe, gdy konfiguruje stronę i joomle przez centrum zarządzania yoyo.pl jest w porządku, ale gdy robię właśnie przez TC, są kłopoty z bazą danych. Niby są jakieś błędy i nici z instalacji.
O co chodzi, co przeszkadza w tej instalacji (TC)?