PDA

Zobacz pełną wersję : Takie same artykuły z rss



mflea
11-02-2009, 13:31
Witam.

Tworzę serwis informacyjny w oparciu o Joomla 1.0.15.
Podczas importu artykułów za pomocą rss z innych serwisów, zdarza się że ten sam artykuł zaimportuje się 2 lub nawet 3 razy.
Jak mogłaby takie zdarzenie wyeliminować aby nie mieć kilku artykułów takich samych na stronie.
Ręczne kasowanie nie wchodzi w grę, gdyż po ukończeniu serwisu nie będę tam często dokonywać zmian.

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi :)

Dakota
11-02-2009, 16:58
importujesz z onetu lub wp?

mflea
12-02-2009, 08:01
Importuję z różnych portali: onet, wp, interia a także z portali poświęconych konkretnej dyscyplinie sportowej. Nie ma reguły że tylko z jednego portalu powtarzają się artykuły.

Dakota
12-02-2009, 18:14
pytałam, gdyż w tych portalach mają wiadomośc dnia i inne kanały (z kraju, ze świata....itd) więc jeśli damy kanał wiadomość dnia i z kraju to pojawi nam się dwa razy ta sama wiadomość (oczywiście pod warunkiem, że wiadomość dnia jest zarazem wiadomością z kraju)

mflea
13-02-2009, 08:11
Artykuły powtarzają mi się kilka razy w tej samej kategorii np. pływanie. Do tej kategorii mam podpięty jeden kanał rss więc nie może być mowy o tym że ściąga mi te same wiadomości z 2 różnych portali (sprawdzałam to dokładnie kilka razy :).

Ale zaczynam już podejrzewać o co chodzi. Wina wydaje mi się leży po stronie portali, które udostępniają wiadomości innym. Porównałam powtarzające się artykuły i zauważyłam, że zostały zmodyfikowane i różnią się drobnymi elementami (poprawione literówki, pogrubiony tekst itp.). Dwa z trzech artykułów są nadal takie same, więc myślę że jeden z nich mogli zmodyfikować, dodając jakieś niewidoczne zmiany (np. alt, title itp).

Gdy wchodzę na dany kanał to artykuł ten jest tylko raz na liście udostępnianej przez inny serwis.

Czy jest jakiś sposób, aby takie sytuacje wyeliminować.