PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z modyfikowaniem szablonu



vongrzanka
11-02-2009, 14:23
Witam, szukałem takiego tematu, nie było, jakby co to szukajka mnie nie lubi.

Chodzi o problem z małą modyfikacją szablonu rhuk_milkiway. Skopiowałem szablon i nazwałem go "vongrzanka", podmieniłem nazwę w pliku templateDetails.xml coby było bardziej bezpiecznie gdybym coś schrzanił.

Otóż chciałem zmienić kolor tła w "color variation" ustawionym na "green" oraz kolor odnośników i domyślny kolor tekstu tamże. Zmodyfikowałem kolor tła w pliku green_bg.css, kolor odnośników w green.css oraz kolor tła w templates.css. Cały szczęśliwy włączyłem menu i wybrałem mój motyw (działał!) oraz odpowiedni kolor i... nic się nie zmieniło, green nadal wygląda jak green.

Co mogło pójść nie tak?

zwiastun
11-02-2009, 14:25
Cache przeglądarki; CTRL+F5

vongrzanka
11-02-2009, 14:26
Ech, nie. :(

zwiastun
11-02-2009, 14:31
To napisz do Ducha św.! Bo jeśli dokonałeś zmiany nazw szablonu i zmieniłeś rzeczywiście kolorystykę, to innej możliwości nie ma!

vongrzanka
11-02-2009, 14:46
Kurcze, zrozum, gdybym wiedział, że innej możliwości nie ma, to bym tu nie pisał, tylko poszedł do psychiatryka, bo coś ze mną byłoby nie tak. Na szczęście ja, w przeciwieństwie do ciebie wiem, że może zdarzyć się coś nieoczekiwanego. To chyba forum od rozwiązywania problemów z joomlą! czy może forum utyskiwaniana bogu ducha winnych użytkowników?

zwiastun
11-02-2009, 14:53
Po pierwsze, zluzuj!
Po drugie, co takiego nieoczekiwanego mogłoby się zdarzyć?
Po trzecie, dałeś jakiekolwiek namiary do sprawdzenia?
Przeczytaj jeszcze raz moją odpowiedź = ma założenie: jeśli

vongrzanka
11-02-2009, 15:02
Po pierwsze, to ty pierwszy użyłeś wykrzyknika.
Po drugie, zgodnie z teorią kwantowego prawdopodobieństwa dokładnie wszystko.
Po trzecie, prosiłeś o jakieś namiary czy od razu użyłeś metody FOFO?

Już sobie poradziłem, wywaliłem vongrzanka template i zmodyfikowałem normalny rhuk milkway template.

zwiastun
11-02-2009, 15:10
To znaczy, że poprzednio zostawiłeś gdzieś nazwy szablonu albo ścieżki.
Prośba o namiary w regulaminie nie wystarczy? Do lekarza też wysyłasz info, że Cię boli i nie tam, żeby zgadywał co i dlaczego? Najprościej mieć pretensje do kogoś!