PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł zawierający treść artykułu



stevcio
11-02-2009, 17:14
Cześć, interesuje mnie moduł, który miałby za zadanie wyświetlać treść określonego artykułu. Szukałem na forum i w extansions, ale nic nie znalazłem.

Pokrótce nakreślę o co mi chodzi. W menu bocznym na dole (w pozycji "uder5") chciałbym aby cały czasz wyświetlała się pewna informacja. Nie mogę do tego wykorzystać modułów typu newsflash, ponieważ używam go w innym miejscu. Chodzi o aby istniał pusty moduł, którego można przypisać do pozycji "user5" oraz do konkretnego artykułu.

Czy coś takiego istnieje albo czy można samemu to zrobić (jeżeli tak to czy jest jakaś instrukcja)? PS - Patrzyłem na tworzenie modułów i komponentów ale teksty są trochę przestarzałe, bo było tylko do mambo i joomla 1.0.
Aktualnie korzystam z najnowszej joomla 1.5.9.

Proszę o pomoc.

zwiastun
11-02-2009, 17:50
Modułu Migawki możesz używać do woli, jak każdego innego, dziesiątki razy. Stałą informację można tez umieścić we własnym module albo wprost w szablonie.

stevcio
11-02-2009, 22:40
A w jaki sposób mogę wielokrotnie używać tego samego modułu skoro mogę go przypisać tylko do jednej pozycji?
Poza tym nie chce mi się zainstalować ponownie ten sam moduł, ponieważ katalog docelowy jest już zajęty. Co mam w takim razie zrobić aby mógł w wielu pozycjach korzystać z podobnego modułu w odniesieniu do innych artykułów?

trzepiz
11-02-2009, 22:54
skopiować moduł ?

Rozszerzenia > moduły > zaznaczyć który potrzebujesz > kliknąć na górze KOPIUJ > ...


oczywiście możesz później zminić jego nazwę i ustawić go do własnych potrzeb ..

stevcio
11-02-2009, 23:08
Dzięki wielkie, dopiero się uczę joomli.

zwiastun
11-02-2009, 23:25
W 1.5 nie ma potrzeby kopiowania (kopiowanie polega na przejmowaniu własności istniejącego modułu) -dodajemy nowy moduł tyle razy ile trzeba (w 1.0 kopiowanie było niezbędne w takich sytuacjach).