PDA

Zobacz pełną wersję : ... menu na zapleczu nie chce się rozwijać :(



hacktorn
12-02-2009, 09:28
Witam serdecznie :)

Jestem nowym użytkownikiem JOOML`i, wczoraj sobie zainstalowałem, skonfigurowałem i działa, ale mam drobny problem, nie wiem czy to jest związane z serwerem, czy z cms`em. Problem jest taki, że jak wchodzę na zaplecze, to mam oczywiście wszystkie ikonki, nawet po polsku :) ale górne menu pt. witryna, artykuły, etc. nie chce się rozwijać i niewiele mogę zrobić na mojej nowej stronie. Mam darmowy serwer w opcji safe mode, ale myślę, że to nie powinno przeszkadzać i zainstalowaną na nim v. 1.5.9. Z tym problemem związane jest także to, że jak naprzykład wejdę w opcję języki, to nie mogę wrocić do głównego menu.
Proszę o pomoc, a jeśli taki temat już był to prosze o linka do odpowiedzi:)
Wielkie dzięki, pozdrawiam:)

zwiastun
12-02-2009, 15:12
Niepoprawna instalacja, powtórz, a najlepiej od razu poszukaj innego serwera, bo na tym nic nie zdziałasz!

diartemis
12-06-2009, 12:32
Witam!
Temat sprzed miesiecy, ale dla potomnych, moze komus pomoze:
katalog Media - ustawic chmody na bardziej przystepne :) Nie wiem jaki ten katalog ma zwiazek z gornym paskiem, ale u mnie pomoglo.
Pozdrawiam:)

zwiastun
12-06-2009, 12:58
Co to znaczy bardziej przystępne? Jest to jeden z tych katalogów, który musi być zapisywalny. Standardowe prawa 755 są wystarczające.

diartemis
12-06-2009, 13:32
Tak, zgadza sie, nie wspomnialam, ze u mnie prawa byly ustawione chyba na 644 (nie wiem dlaczego, cos widocznie wczesniej przekombinowalam). Chodzilo mi o to, ze jesli gorny pasek sie nie rozwija - polecam sprawdzic ustawienia wczesniej wspomnianego katalogu.
Pozdr

KoTeKMalbork
18-12-2009, 15:43
Ja miałem wira na kompie który zepsuł mi stronę po przywróceniu kopii też miałem taki problem ale bez szukania na forum wyszedłem z założenia iż czegoś może brakować a więc otworzyłem sobie paczkę instalacyjną joomli i zacząłem przerzucać pliki z opcją pomiń istniejące i dorzucił kilka plików któych nie było może tutaj też coś brakuje.

nikszal
18-12-2009, 17:15
Mam darmowy serwer w opcji safe mode, ale myślę, że to nie powinno przeszkadzać i zainstalowaną na nim v. 1.5.9. Archeologia połączona z niewiedzą. Zajrzyj tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=33793&highlight=informacja+dla+nowicjuszy).

sfin44
06-01-2010, 01:25
no kurcze. u mnie dziś pojawiło się to samo. wina serwera raczej odpada - inne serwisy działają bez zarzutów. macie może jakieś pomysły na rozwiązanie problemu - oczywiście poza tymi powyższymi.

przemysslaw
04-03-2010, 11:47
Witam. Jednym z możliwych rozwiązań tego problemu - w moim przypadku poskutkowało - jest wpisanie adresu zaplecza w następujący sposób: yourwebsite.pl/administrator zamiast yourwebsite.pl/Administrator - niewiarygodne ale różnica tej jednej literki nie dawała mi żyć przez spory okres czasu. Pozdrawiam.