PDA

Zobacz pełną wersję : problem z joomla + jfusion + cb + phpbb3 (zainstalowane ale nie dziala poprawnie



kamiljulian
12-02-2009, 18:12
Witam
mam dziwny problem z moja strona,
Mam joomle 1.5 wraz z zaistalowanym Community Builderem 1.2 RC4.
Wczoraj zaistalowałem forum phpbb3 na mojej subdomain strony, ( np. forum.xxxx.pl ) połaczyłem joomle z phpbb3 pluginem jFusion, wszystko dziala poprawnie ( tzn rejestracja, logowanie ), logujac sie w joomli poprzez CB login jestem automatycznie logowany do phpbb ALE klikajac na forum widze w zalogowanych uzytkownikach siebie tyle ze ja jako komputer nie jestem w nim zalogowany i phpbb zada ode mnie logowania zeby utworzyc nowy temat czy odpowiedz. Dziwie sie temu poniewaz przeciez chwile po logowaniu na stronie (joomla) i kliknieciu na forum widze siebie jako uzytkownika zalogowanego choc moj komputer nie jest..

W czym jest problem ? Moze ktos zna odpowiedz ?
Prosilbym o pomoc, byc moze ktos zna odpowiedz albo jakies strony gdzie tlumacza krok po kroku jak poprawnie polaczyc cb z joomla poprzez jfusion ?

hotsauce007
17-02-2009, 14:50
to ja autor posta ale pod innym loginem :

szukajac na google znalazlem rozwiazanie problemu,
polegal na tym ze phpbb + fusion nie dzialaja dobrze na subdomenach (tzw problem "dual login")
Forum trzeba wgrac na www.przyklad.pl/twojeforum zamiast bezposrednio na subdomene. Po tym poprostu stworzyc subdomene ktora nas odsyla na forum pod adresem strony glownej.
Czyli pomimo tego ze forum i domena byly na tej samej bazie danych, to ciasteczka byly adresowane oddzielnie, przez co zamiast jednego ciasteczka powstawaly 2 pod roznymi adresami co uniemozliwialo logowanie sie do forum.

jakby co to odsylam na forum jfusion gdzie jak wyszukacie temat dual login znajdziecie odpowiedz krok po kroku jak to zrobic (no moze przesadzam ale po zaglebieniu sie pare stron w topic napewno znajdziecie odpowiedz)

JanekPawelski
10-04-2009, 12:27
mam prośbę - mógłbyś opisać dokładniej co zrobiłeś bo na jfusion nic nie mogłem znaleźć.