PDA

Zobacz pełną wersję : joomlapack - problem



Virtutes
12-02-2009, 18:31
Witam,

zainstalowałem komponent joomlapack wedle instrukcji zamieszczonej pod adresem: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/690/51/

Testowałem zarówno wersje JoomlaPack v. 1.2 -j15 (http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,688/) jak i joomlapack_v2.0_PL.zip

przy obydwu mam ten sam problem.
Proces tworzenie kopii zapasowej (całej strony) przebiega poprawnie, jednak kiedy ściągam spakowany plik (zip) na dysk, nie mogę go poprawnie rozpakować gdyż przy wypakowywaniu powstają same błędy (plik uszkodzony - każdy).

Proszę o poradę w czym może tkwić problem.

JoomlaPanck jest idealnym narzędziem dla mnie gdyż potrzebuje komponentu zarówno do tworzenia częstej kopii zapasowej jak i możliwości przeniesienia strony na inny serwer.

zwiastun
13-02-2009, 10:18
Poeksperymentuj z metodą sporządzania kopii (małymi krokami np,)

Virtutes
13-02-2009, 15:48
Tworzyłem już w ten sposób kopię, niestety z tym samym efektem.
Przed założeniem tematu na forum postarałem się wykorzystać wszystkie sugestie zawarte w artykule o joomlapack.

W ramach testów, wykonałem beckup (całej strony) a następnie dokonałem jego przywrócenia. Wszystko przebiegło prawidłowo. Zostałem przeniesiony do zewnętrznego programu Kickstart za pomoca którego przeprowadziłem ponowną instalację.

Dla pewności, po dokonaniu kopi zapasowej, wprowadziłęm na stronie zmiany (dopisując artykuł), także jestem pewien iż beckup został prawidłowo przywrócony, gdyż zmian po jego przywróceniu nie ma.

I nadal mam ten sam problem, ten sam beckup (całej strony), który został prawidłowo przywrócony z poziomu joomla, po ściągnięciu na komputer stacionarny - nie daje się rozpakować.

Sprawdzę jeszcze na innym progranie do rozpakowywania plików ZIP, jednak nie sądzę aby to był problem - program jak do tej pory na wszystkich innych plikach działa poprawnie.

I tutaj mam drugie pytanie:
Wyczytałem, że można przegrać beckup (zip) stworzony za pomocą joomlapack na inny serwer i rozpakować go programem kickstart.

Skoro nie mogę rozpakować beckup-u stworzonego przez joomlapack na komputerze to może uda się na serwerze tylko jak to zrobić?

Przegrałem do public_html (czyste nowe konto hostingowe) beckup stworzony na innym serwerze w joomla za pomocą joomlapack oraz skrypt Kickstart.php.

Jak można poprawnie zacząc procedurę instalacji?
W skrypcie kickstart zaznaczony jest odpowiedni beckup (jedyny) - naciskam start i nic, wyświetla się komunikat "Could not create installation folder". Kiedy dopisuje poniżej w FTP Options username oraz password które posiadam do cPanel wyskakuje komunikat "Could not create installation folder". Proszę o podpowiedź co robię źle, bo na pewnoc coś robię nie tak ;)

Virtutes
01-03-2009, 00:00
Witam ponownie,

plik Kickstart.php ściągnąłem z innej strony i wszystko hula poprawnie.
Przegrywam na serwer spakowany plik stworzony poprzez joomlapack a następnie poprawnie przywracam joomle z backup-u.
Joomlapack jest naprawdę niezły choć nadal nie mogę rozpakować spakowanego pliku u siebie na kompie, to już nie ma to znaczenia ;)

Proszę o zamknięcie tematu:]

eman
13-03-2009, 00:44
ja mam inny problem robię kpie na jednym serwerze potem wgrywam plik z kopia na inny serwer ale joomlapack nie widzi tego pliku;/ umieszczam go dokladnie w tym katalogu co na 1 sererze... w czym jest problem?

zwiastun
13-03-2009, 01:01
A po co ją tam w ogóle przesyłasz? Z tego katalogu, w którym JoomlaPack tworzy kopię witryny trzeba ją szybko zabierać. Im szybciej, tym bezpieczniej, bo niechby się dorwał do takiej kopii jakiś kraker!

eman
13-03-2009, 01:05
no ok ale te kopie są tam w tym katalogu chyba w jakimś celu? skoro proces wygląda tak 1 tworzę kopię katalogów i bazy 2 mogę ja zapisać na dysk bądź nie i teraz powiedzmy że ja zapisuje potem jak mówisz szybko usuwam z serwera to w jaki sposób ja przywrócić? tylko nowa instalacja joomli + wczytanie tych danych?

zwiastun
13-03-2009, 01:10
Ależ tak - ta kopia nie służy do takiego "prostego" przywracania. Wszystko masz wyłożone tutaj:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/690/51/

eman
13-03-2009, 01:15
Ok więc już na wstępie czytam:
przeniesienia witryny z serwera na serwer,
do odtworzenia witryny w przypadku awarii,

to jak mam to uczynić? powiedzmy ze na jednym serwerze mam działającą joomlę i chce drugą taką samą do testów w jaki sposób mam użyć joomlapack?

jeszcze jedno pytanie joomla pack zrobił mi kopie całego public_html jak się to teraz będzie miało do użycia tej kopi podczas nowej instalacji?

zwiastun
13-03-2009, 01:19
Przeczytałeś artykuł?

eman
13-03-2009, 01:27
ok doczytałem do końca już wiem jak zainstalować tylko teraz skąd wziąć plik
Kickstart.php ?

zwiastun
13-03-2009, 01:38
Ze strony projektu joomlapack:
http://www.joomlapack.net/download/JoomlaPack-Components-download.html

eman
13-03-2009, 01:44
ok mały problem .... gdy robię kopie miało się niby robić z katalogiem install , ja go nie widzę ;/

ok mój błąd jest ok ;]

eman
13-03-2009, 01:50
No i wyszło na moje tak jak pisałem Tobie na PW KLAPA.... dalej problem z niemożnością dodawania nowych pozycji menu ;/;/;/ co ja mam teraz zrobić?

edit:

zainstalowałem całkiem świeżą joomlę nowa baza msql i dzieje się TO SAMO ;/;/ co się mogło stać że nie mogę dodać nowej pozycji w menu nawet na NOWEJ joomli?

zwiastun
13-03-2009, 02:05
No, nie - to raczej nie problem z Joomla! (nie ta Joomla, tylko ten Joomla! - Centrum Projektu obadało dzieciaka po narodzinach i wyraźnie było widać, że to był golasek a nie golaska).
Jeśłi nie możesz, to np.
- nie przesłały się wszystkie pliki
- Twoja przeglądarka blokuje jakiegoś JavaScripta
- kopia, którą zainstalowałeś jest felerna,
- cuda się dzieją na serwerze (w tym, co się dzieje na serwerach przy okazji przejścia na najnowsze PHP to już chyba tylko guru PHP się orientują, bo admini nie za bardzo, jak widać z ilości dziwnych problemów).
Sprawdź np. lokalnie
albo wrzuć mi na pw jakieś dane do zalogowania na chwilę, to zapuszczę żurawia, i sprawdzę, czy to nie problem Twojego kompa lub przeglądarki)

eman
13-03-2009, 02:14
ok podpowiedziałeś z ta przeglądarka i faktycznie w operze śmiga jak trzeba w firefoxie się coś potentegowało :) DZIĘKI ;) co 2 łby to nie jeden :)

zwiastun
13-03-2009, 02:20
http://www.infokrk.pl/index.php?option=com_search&view=search&Itemid=136
:)
Właśnie sobie utworzyłem linka w głównym menu.

eman
13-03-2009, 02:23
właśnie się zastanawiałem co mi tak reklamę przesunęło :D

zwiastun
13-03-2009, 02:28
Jak to co? Profesional service!

eman
13-03-2009, 02:30
Ok ;] tak czy siak Dziękuję za pomoc , za naprowadzenie bo sam bym chyba nie pomyślał że to Wspaniały Firefox takie jaja robi ;/