PDA

Zobacz pełną wersję : artbanner



thordur
13-02-2009, 03:10
nie jestem na bieząco wiec pytam czy moze wyszedł ten super komponent pod joomle 1.5? jesli nie to moze ktos mógłby polecic cos funkcjonującego w podobny sposób pod 1.5
z góry dziękuję za pomoc

thordur
13-02-2009, 15:42
to moze inaczej: czy jest jakis komponent lub moduł obsługujący w joomli 1.5 wyswietlanie banerów flash, bo korzystałem z banner slider czy super carousel banner i niestety swf-ów nie wyswietlały?

prince15
13-02-2009, 16:09
Standardowy komponent Joomla - Reklama umożliwia wyświetlanie bannerów w formacie swf.

thordur
14-02-2009, 06:58
tak, czytałem ze w pliku joomla.php mozna dopisac format swf i będzie si, ale ja w tym pliku mam tylko takie cuś:
<?php
/**
* Legacy Mode compatibility
* @version $Id: joomla.php 10381 2008-06-01 03:35:53Z pasamio $
* @package Joomla.Legacy
*/
require_once( dirname( __FILE__ ) . '/application.php' );

prince15
14-02-2009, 09:03
Ja przed chwilą sprawdzałem swoje rozwiązanie i działa (zresztą dotyczy to J wydania 1.0 jak i 1.5).
Przy dodawaniu reklamy przegrywamy nasz plik swf do katalogu "images/banners" (tam gdzie są standardowe bannery jpg), jeżeli plik mamy zewnętrzny to o tym za chwilę.
W miejscu "Kod/tekst reklamy" wstawiamy poprawny kod dla flash i tu podajemy poprawną ścieżkę do katalogu "images/banners", w którym znajduje się nasz banner. Jeżeli korzystamy z pliku zewnętrznego to podajemy do niego pełną ścieżkę, wraz z http://www (http://www/). Następny krok jest bardzo ważny, a mianowicie musimy wybrać z naszej listy (Wybór grafiki) jakiś banner w formacie jpg (może być dowolny - tylko NIE może to być nasz banner w swf). I tu jest najlepsze, po publikacji modułu z naszym bannerem, nie wyświetla się banner w jpg tylko nasz upragniony flash i nie musimy nadpisywać żadnych plików.

Próbowałem kiedyś dojść dlaczego tak się dzieje. Otóż znalazłem pewne rozwiązanie, zresztą kto śmiga we flash'u ten będzie wiedział o co chodzi. W kodzie flash możemy dodać sobie warunek, że w przypadku kiedy na danym komputerze nie może zostać wyświetlony swf (z różnych względów), wtedy załadowana zostanie grafika z pliku graficznego, np. jpg. I tak samo dzieje się w Joomla. W przypadku niemożności załadowania pliku swf (lub też błędnie podanej ścieżki) nastąpi wyświetlenie bannera graficznego. Więc jeśli wykonamy wszystko poprawnie musi nam się wyświetlić nasz banner we flash'u. Tak samo trzeba postępować z reklamami generowanymi przez programy partnerskie np. zanox, gdzie dostajemy krótki kod w JavaScript.

zwiastun
14-02-2009, 09:08
W Joomla 1.5 tego problemu nie ma, wystarczy że w konfiguracji mediów w w dopuszczonych formatach wymienimy swf.
W Joomla 1.0 konieczne było dopisanie formatu w pliku /includes/joomla.php oraz w skryptach obsługujących banery.

thordur
14-02-2009, 15:28
wielkie dzięki za pomoc