PDA

Zobacz pełną wersję : mod_rewrite i proste adresy - problem



tymex
13-02-2009, 11:31
witam;
postanowiłem popracować nad optymalizacją i bezpieczeństwem serwisu i wlączyłem proste adresy, oraz mod_rewrite (oczywiście zmieniłem nazwe htaccess.txt na .htaccess). Niestety coś się leciutko popsuło tzn. strona się wyświetla ale ładują się nie te strony co powinny.
Serwis jest dosyć rozbudowany, szkoła podstawowa - do niego szablon 1; gimnazjum- do niego szablon 2, liceum- do niego szablon 3;
ponadto pod każdy dział przypisane sa moduły z takimi samymi nazwami w menu (oczywiście moduł menu głównego z działu 2 przypisany jest do szablonu 2 itd.);
Bez mod_rewrite i prostych adresów (przy samych prostych adresach też jest żle) jest wszystko ok ale po zmianch wchodząc np. w strefę ucznia w szablonie dla szkoły podstawowej otwiera mi się strafa ucznia ale w szablonie dla liceum;
gdzie może być błąd; może aliasy nie mogą się powtarzać???

zwiastun
13-02-2009, 11:37
Przejrzyj ustawienia dodatków - Backlink i SEF

tymex
13-02-2009, 11:41
backlink wyłączony;
sef włączony;
zapomniałem dodać joomla 1.5.9 legacy ze względu na joomgalery;


po włączeniu backlink bez zmian

zwiastun
13-02-2009, 11:49
No to włącz backlink - niekoniecznie pomoże, ale sprawdź. JoomGalery nie tworzy linków w formacie 1.5 i stąd może być jakiś kłopot.
Inna opcja = zastosowanie komponentu do prostych adresów.

tymex
15-02-2009, 17:32
pomogły zmiany aliasów, tzn. nie mogą być takie same; jeśli się powtarzają to otwiera ostatnio dodany element;

BogdanH
17-02-2009, 05:29
No to włącz backlink - niekoniecznie pomoże, ale sprawdź. JoomGalery nie tworzy linków w formacie 1.5 i stąd może być jakiś kłopot.
Inna opcja = zastosowanie komponentu do prostych adresów.
Jaki to komponenet? (joomla 1.5.9).
Mam problem, bo po wlaczeniu prostych adresow znikaja grafiki. Joomla probuje je linkowac www.domena.pl/index.php/katalog (http://www.domena.pl/index.php/katalog), a po wlaczeniui mod rewrite wszystko pada poza strona glowna.