PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz wysyłał maile i przestał- proszę o rade



krystian19
13-02-2009, 12:24
Witam
Mam problem z formularzem kontaktowym. Z góry piszę, że jestem początkującym w joomla :)
Dostałem od znajomego stronkę abym ją aktualizował (poprzednik zrezygnował).Wersja joomli 1.5.3 pl
Pozmieniałem kilka rzeczy co chciał wszystko OK. Następnie prosił o zmianę adresu formularza kontaktowego. Zmieniłem go. Po kilku dniach odpisał, że wiadomości dochodzą na ten adres co podał , ale po zmianie adresu przychodzi też spam. W pliku contact.php w (components/com_contact) trochę
zacząlem się bawić ustawiając blokadę typu $badWords = array ( "worldbreak.com", "holdem itd...
Był błąd, poprawiałem kilka razy w końcu działał kontakt, ale spam nadal dochodził.
Zmieniłem adres na swój aby lepiej kontrolować sytuację i próbowałem dalej.
Dochodziły i maile zwykłe jak i nadal spam.
Gdy coś zepsułem wgrywałem plik z kopii zapasowej z dysku (oryginalne pliki -
pierwsze które dostałem) i wszystko po takim wgraniu było jak wcześiej - czyli pierwotna konfiguracja która działała, ale ze spamem. Nie wiem czy to istotne ale potem probowałem coś pokombinowac w pliku controller.php z tego samego folderu w com_contact. Od tego momentu żadne maile nie dochodzą!!
Pisze że twoja wiadomość została wysłana, ale nic nie dochodzi... Wgrałem wszystkie pliki z com_contact z tej starej kopii z dysku, ale nic to nie dało, nie przychodzą żadne maile ani prawdziwe, ani spam :/
Nagli mnie czas muszę to pilnie naprawić :/ Strona działa na serwerze nazwa.pl
Szukałem podobnego problemu na forum - znalazłem jeden podobny przypadek z radą o konfiguracji smtp (nie wiem gdzie to sie robi, ale skoro maile dochodziły to chyba ustawienia są OK)
Proszę o jakąś pomoc, sugestie... W wypadku jakieś podpowiedzi "bardziej zaawansowanej" proszę o możliwie najproszty opis problemu, jak wspomniałem nie jestem w temacie zbyt zaawansowany...

Pozdrawiam
Krystian

zwiastun
13-02-2009, 13:46
Zacznij od uaktualnienia Joomla! Masz 1.5.3 a bezpieczny i aktualny ma numerek 1.5.9.
Ustawienia poczty są w konfiguracji witryny.

krystian19
13-02-2009, 21:19
Witam ponownie.
Planuje w najbliższym czasie (kwestia kilku dni) aktualizacje, ale dopiero się "uczę" tego. I nie jestem wstanie tego zrobić na szybko. A ten problem obiecałem, że rozwikłam w trybie pilnym i nic.. męczę się cały dzień dzisiaj i nic...

krystian19
15-02-2009, 23:19
Wczoraj jeszcze walczyłem z tematem i nic, dzisiaj nic nie robiłem, wszedłem na neta wieczorem i znów zaczęły dochodzić spamy... mimo, że nic dziś nie robiłem (od 12 lutego nic nie dochodziło ani spam, ani prawidłowe)
Skrzynka zawalona spamem, ale prawidłowe wiadomości nie dochodzą, może to pozwoli komuś wpaść na jakiś trop...