PDA

Zobacz pełną wersję : przenosiny z localhost na serwer, problem z polskimi znakami



Błędny_Rycerz
13-02-2009, 16:42
Mam problem z polskimi znakami. Na localhost wszystko jest ok, po wyeksportowaniu bazy i zasadzeniu na serwerze zewn. pojawiają się krzaki. Próbowałem przekonwertować znaki przy pomocy notepad++ ale nic to nie daje. W bazie danych na hostingu wpisy nie mają krzaków pojawiają się one dopiero przy wyświetleniu strony, również w artykułach. Gdy ręcznie poprawię tekst artykułów poprzez Joomlę wówczas znaki wyświetlą się oczywiście ok na stronie i w panlu administratora ale w bazie zostaną zapisane jako krzaki.

Joomla 1.5.9 uft
Dodatkowo edytor w joomli to niespolszczony JCE 1.5.1, może on bruździ? Ale po dnowym edytorem nie edytowałem wszystkich wpisów, które aktualnie błędnie się wyświetlają.

dane serwera localhost:

Wersja serwera: 5.0.51a
Wersja klienta MySQL: 5.0.45
System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
System porównań dla połączenia MySQL:UTF-8_unicode_ci
phpMyAdmin - 2.11.5.1

Variable_name Value
character_set_client utf8
character_set_connection utf8
character_set_database utf8
character_set_filesystem binary
character_set_results utf8
character_set_server utf8
character_set_system utf8
character_sets_dir C:\Serwer\MySQL\share\charsets\


Dane serwera hosting:

Wersja serwera: 5.0.51b
Wersja klienta MySQL: 4.1.20
System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
System porównań dla połączenia MySQL:UTF-8_unicode_ci
phpMyAdmin - 2.8.0.3

Variable_name Value
character_set_client latin2
character_set_connection utf8
character_set_database utf8
character_set_filesystem binary
character_set_results latin2
character_set_server utf8
character_set_system utf8
character_sets_dir /usr/local/mysql/share/mysql/charsets/

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

dafidov
13-02-2009, 23:38
Mój problem polega na tym że od dwóch dni z niewiadomych przyczyn na stronie zamiast polskich znaczków pojawiaja sie krzaczki typu:
po woj. ÅlÄskim.
wiÄcej


Podejżewam że być może na serwerze została zaktualizowana wersja bazy danych i/lub w trakcie tego updata cos sie posypało.
Czy kogoś z Was spotkalo coś podobnego?
Czy nie wiecie w czym może byc problem ?
Czytałem różne artykuły w internecie i pisało tam że może to być spowodowane przez to że przeglądarka urzytkownika interpretuje kodowanie po swojemu ale czy jest to możliwe że z niczego nagle zaczęłą by interpretowac nie tak jak trzeba skoro do tej pory wszystko było ok ?

Będę wdzięczny z apomoc.
Pozdrawiam

zwiastun
14-02-2009, 07:55
Nic z niczego się nie dzieje. Oprócz cudów.
@Błędny rycerz: posprawdzaj, co masz rzeczywiście w bazie danych, zwroć uwagę w tabelach na metodę porównywania napisów
@dafidow: adres strony?

dafidov
14-02-2009, 12:19
Zrobiłem drobne poprawki we wpisach w bazie ale niestety po wejściu w linki wszystko sie rozsypuje:
http://www.chorzow.pttk.pl/

Pozdrawiam

zwiastun
14-02-2009, 13:26
Masz chyba niepoprawną ścieżkę w pliku konfiguracyjnym

dafidov
14-02-2009, 15:13
Witaj.
Niestety to nie kwestia ścierzek. Znalazłem zato że sam problem nieotwierania się podstron bierze się ze złego interpretowania mode rewrite, który to wykorzystywant jest przy zaznaczeniu opcji proste adresy na tak.
Wyłączyłem go i teraz otwiera się wszystko prawidłowo - niestety nadla nie wiem jak rozwiazać problem z kodowaniem w bazie - nikt tam raczej nic nie zmianiał a mimo to dane z w bazei maja błędne kodowanie - podejżewam że być może administrator serwera zmiaeniał konfigurację i wersję bazy danych - zrobił dumpa wszystkich baz i odtworzył je ale niestety przy dumpie mial inne kodowanie niz ja mam domyślne dla mojej bazy i po wgraniu danych polskie "ogonki" i inne znaki się rozjeżdzają.
jeśli ręcznie sie je poprawi - czy to z posiomu bazy czy przez panel admina to później wyświetlają sie prawidlowo.
Ma ktos jakis pomyśł jak odkręcic to ?
myślałem nad zrobieniem dumpa znowu z jakims kodowaniem i wgranie danych z innym kodowaniem żeby znowu było takie jak ustwienia moeje bazy - jak myslici - jakies sugestie ?

zwiastun
14-02-2009, 16:40
Nie obejrzałeś dokładnie tabel, a ja nie zwykłem powtarzać kilka razy tego samego!

Błędny_Rycerz
14-02-2009, 17:10
@Błędny rycerz: posprawdzaj, co masz rzeczywiście w bazie danych, zwroć uwagę w tabelach na metodę porównywania napisów


Z tego co sprawdziłem to wszędzie w bazie jest utf8_general_ci.
Gdy z localhost wyeksportuje bazę i otworzę w notepad++ to w zakładce format mam ANSI i krzaki z polskimi znakami.


Zrobiłem eksperyment, zainstalowałem świeżą Joomlę na localhost (1.5.9 plus język PL), wrzuciłem swój template, nie zmieniałem nic nie doinstalowałem modułów rozszerzeń etc. Wpisałem w pierwszym lepszym newsie polskie znaki, wyeksportowałem bazę, otworzyłem w notepad++ i jest UTF-8 bez bom.
Joomla z którą jest problem pierwotnie była wersją 1.5.2 aktualizowaną systematycznie do 1.5.9.
Czy pozostaje mi instalowanie wszystkiego na nowej instalce joomli do uzyskania formy z problematycznej Joomli? Gdzie może leżeć przyczyna problemu?