PDA

Zobacz pełną wersję : Hosting na netlook.pl



Bazyl
14-02-2009, 12:18
Witam,

Czy macie postawioną J!1.5 na netlook.pl?

Swoje problemy opisałem w tym wątku: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=25025 Dotyczyły błędnego nadawania uprawnień do plików.

Odpowiedź centrumpomocytechnicznej.pl była dla mnie zaskoczeniem:
W pierwszym zdaniu otrzymałem ZAKAZ CYTOWANIA korespondencji z hostingodawcą!!!!!!!!!
Później dowiedziałem się, że na ich serwerach stoi mnóstwo-wiele J! i nie ma z nimi problemu, że to wina skryptów, które instaluję. (Nie instalowałem nic niesprawdzonego - zaczęło się od kłopotów przy aktualizacji Phoca Gallery.)
Mogą przenieść mnie na inny host, gdzie skrypty mogą nie działać dopóki nie ustawię katalogów na 755, a plików na 644!!! Czyli tak jak wymaga J!. Nic z tego nie rozumiem.To chyba nie był cytat.:)

Co o tym sądzicie?
Macie podobne kłopoty?
Co sądzicie o odpowiedzi?

llukasz
25-05-2009, 22:53
Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić co zrobić w sytuacji gdy mam własny serwer, mogę go dowolnie konfigurować, a foldery muszę przestawiać na 777 aby cokolwiek zainstalować, wgrać etc.
Dodam, że po wgraniu pliku spod FTP nie mogę go edytować itp. jedyne co usunąć i wgrać nowy. Jak to naprawić? Co musze zmienić w konfiguracji serwera?

zwiastun
25-05-2009, 23:39
Darować sobie w ogóle udostępnianie czegokolwiek w Sieci z taką wiedzą o administrowaniu serwerem. I na pewno nie na tym forum zadawać takie pytania.

llukasz
25-05-2009, 23:43
Dziękuję serdecznie za pomoc.

pozdrawiam

PS: Proponuję zakupić słownik ortograficzny w kiosku, żeby na drugi raz nie pisać Sieć tylko sieć.

PS2: Osobę, która jest w stanie mi pomóc serdecznie proszę o odpowiedź.

azga
09-06-2009, 21:19
@bazyl: co ogólnie sądzisz o hostingu na Netlook;

mam tam stronkę, czysty HTML, ale na początku totalnie nic nie chciało działać; nawet nie mogłam się zalogować do panelu, istniejąca domena nie dawała się przekierować;
Netlook odsyłał do firmy, gdzie była zarejestrowana domena, tamci odbijali piłeczkę. Gdy udało się z domeną, pojawiły się problemy z FTP...

A przyczyna była banalna - ktoś popełnił literówkę w nazwie domeny i konta: zamiast pilch - plich ;>

Mam nadzieję, że teraz obejdzie się już bez błędów.

@llukasz: Sieć jest zapewne tu stosowana jako polski odpowiednik Internetu, a więc jako rzeczownik własny pisana z wielkiej litery.

Pozdrawiam nawzajem

krysluka
29-11-2009, 13:21
Z ogromnym zainteresowaniem przeczytałem poprzedni wątek "bazyla", ponieważ mam ten sam problem proscape i phoca gallery (innych też nie mogę instalować (co najwyżej zmienić język na pl). Moje zainteresowanie rosło, rosło... i co ... nic. Trochę czasu minęło mamy listopad. czy jest jakieś rozwiązanie problemu. Pytam Bazyla. Sam jestem cienki Bolek, nie rozwiąż go. Ale chętnie pójdę za radą zmainy hostingodawcy. Na bezpłatnych serwerach wszystko lata jak należy a tu płacisz i .....

Bazyl
29-11-2009, 16:26
Hej,

Administratorzy przenieśli mnie na inny serwer (już nie pamiętam szczegółów technicznych), gdzie nastąpiła poprawa, ale nie do końca wszystko chodziło tak, jak należy.
Z tamtego hostingu ostatecznie zrezygnowałem.

Obecnie chwalę sobie nazwa.pl i netmark.pl.

Jdwind
29-11-2009, 17:44
Powiedz mi Bazyl, czy od netmark nie jest lepszy linuxpl.com? Za te same pieniądze ma dwa razy większy transfer (mówię o dwóch kontach 2 i 4GB - na netmark zamiast 4 jest 5GB).

Bazyl
29-11-2009, 17:54
Bardzo możliwe, że jest.
Nie porównywałem, niech to zrobią Ci, którzy zamierzają wykupić serwer.
Mnie jest dobrze. :)

Jdwind
29-11-2009, 19:21
Ależ ja niczego nie sugerowałem, żebyś mnie źle nie zrozumiał. Pytałem z czysto technicznych pobudek, bo mam konto na linuxpl a niedawno, tutaj zresztą, przeczytałem o netmark. Zawsze to lepiej zapytać kogoś, kto już ma wykupiony serwer niż opierać się na reklamie właściciela. :)

nikszal
29-11-2009, 20:36
@Bazyl - a mnie interesuje, czy pod tym emailem zakazującym cytowania podpisał się ktoś z imienia i nazwiska, czy tylko krótko - Administrator? Bo takie numery strzelał mi kiedyś nijaki R. Trziszka na cal.pl.

Bazyl
29-11-2009, 22:46
Ech, już wystarczy, dawno to było...
@Jdwind: serwerów nie mogę porównać gdyż używam tylko jednego z nich. Nie przypominam sobie, by ktoś zgłaszał tu jakieś problemy z netmark. Raczej: tanio, a dobrze (może mi jakiś kubek reklamowy podeślą ;)).

@Nikszal: już nie pamiętam, ale odpowiedź była rodem z nie tak wcale odległych czasów ciemnogrodu i komuny.