PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla, webmastering - jak zacząć??



lukja
15-02-2009, 13:20
Witam

Zamierzam hobbystycznie zająć się wykonywaniem stron www. Dużo się naczytałem o Joomli i mi się podoba. Problem tylko, że nie wiem od czego zacząć. Poszukuję książki bądź konkretnej strony, która nauczy mnie jak wykonywać www od A do Z. Na prawdę nie umiem jeszcze nic (HTML, CSS, MySQL, PHP - to dla mnie czarna magia).

Od czego zacząć? Czy brać się za Joomlę skoro nie mam żadnych podstaw HTML? Czy ma to sens? Jeśli tak proszę o radę jaką książkę wybrać. Jeśli nie - to od czego mam zacząć?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

wojtekkk87
15-02-2009, 14:00
Żeby tworzyś strony w Joomla tak naprawde nie musisz znać żadnego z języków czy technologii web'owych. Jednak warto by było! Po pierwsze wszystkiego pewnie dowiesz się z Joomla.pl i z tego forum - to co sie tyczy instalacjii i konfiguracji... właściwie Joomla jest na tyle intuicyjna że mozesz sprobowac ja zainstalowac i skonfigurowac bez zadnych podrecznikow... Ale jeśli trafisz na jakieś problemy nie opisuj ich odrazu na forum ale porządnie przeszukaj ;) Na początku wszyscy mają problemy z podobnymi rzeczami.

Jeśli będziesz chciał robić szablony to koniecznie musisz nauczyć się xHTML + CSS no i pasowało by jeszcze PHP ale nie koniecznie.

Jeśli myślisz o tworzeniu rozszerzeń dla Joomla to PHP + MySQL musisz podstawy opanować a potem zapraszam na moją strone.

PeFik
15-02-2009, 14:38
Książki np: http://helion.pl/katalog/177,0,0.html

Kursy "realne" np: quali.pl / Wrocław

Kursy video, np. szukaj na allegro.pl

Korepetycje, forum dział : Zlecę, wykonam, kupię, sprzedam... /cała Polska