PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon graficzny dla Panelu Administratora



fotomagik
22-11-2005, 16:26
Witam !

Chciałbym uprościć szablon administracyjny pozbawiając go gifów.
Czy można utworzyć własny template bez gifów ?
Próbowałem znaleźć coś w sieci - bezskutecznie.
Wszystkie znalezione szablony dotyczyły wyglądu witryny, a nie panelu admina.

Pozdrawiam

vj_
22-11-2005, 16:36
Myślę, że da się bez problemu, wystarczy podmienić grafiki na tekst i po problemie, gorzej będzie z menu na górze, to raczej pozostanie w takiej formie jaka jest, ale może ta templatka nie musi być aż taka spartiacka? :) Powodzenia w każdym razie.

fotomagik
22-11-2005, 16:44
Chodzi mi głównie o ikonki w menu.
Pozostałe można zmniejszyć ostatecznie. Chociaż to partyzantka.
Chciałbym to zrobić profesjonalnie.

PS.
Co to znaczy: spartiacka ?

Pozdrawiam

vj_
22-11-2005, 17:03
To jest forma odprzymiotnikowa od Spartiaków/Spartan (chyba się używa zamiennie te 2 zwroty) obywateli pełnoprawnych Państwa - Miasta - Sparty, ich życie charakteryzowała równość polityczna i przede wszystkim ekonomiczna, życie na niskim poziomie i w tak zwanym pruskim rygorze i ciągłej gotowości bojowej :) Dziś to jest raczej określenie, które charakteryzuje coś prostego i mało atrakcyjnego pod względem wygody i wyglądu (stąd napisałem, że ten panel będzie spartiacki, choć chyba źle to odmieniłem i ma być "spartacki" :)) więcej do poczytania w google pewnie :-)

Osobiście, nie widziałem jeszcze takiego Panelu o jakim wspominałeś, musisz sam pokombinować.

fotomagik
23-11-2005, 09:37
Widzę koledzy i koleżanki, że trafiłem na niszę :)

Zrobiłem już szablon od strony użytkownika.
Nie jest to bardzo łatwe, ale dla sprawnego programisty to ciekawe zadanie.

Panel administracyjny jest przez zastosowanie tylu ikonek bardzo ładny i efektowny.
Ale tak naprawdę admin nie chce, żeby było ładnie tylko żeby było sprawnie i szybko.
Stąd pomysł wyrzucenia ikonek - zwłaszcza z rozwijalnego menu.
Przyspieszyło by to odświerzanie według mnie o 20-30%.

Zakasuję rękawy i do roboty.
Postaram się zaprezentować efekty - ale chyba nie prędko :(

zwiastun
23-11-2005, 15:36
ikonki nie są umieszczone w szablonie, ale w funkcjach i co najmniej kilku skryptach joomli. W szablonie masz standardowy sposób umieszczania modułów joomla.
Tak ze ...dla sprawnego programisty zadne wyzwanie...

fotomagik
24-11-2005, 09:51
Nie bardzo rozumiem. Skoro wywołanie ikon jest w kodzie silnika Joomla - czy to znaczy, że jednak nie da się wyłączyć ikonek z menu bez zmiany w stałej części silnika ?