PDA

Zobacz pełną wersję : Portal informatyków (i nietylko) ze Śląska



filu1
16-02-2009, 03:59
Cześć,
od dłuższego czasu zastanawiam się nad stworzeniem portalu informatyków ze Śląska. Chciałbym, żeby w części portal był społecznościowy - możliwość prezentowania swoich skryptów i osiągnięć, po części informacyjny - nowinki ze świata IT, a na koniec żeby stał się bazą do dobierania zespołów do realizacji konkretnych projektów. Główną ideą to właśnie Śląsk z tego względu, że w obrębie jednego regionu zawsze łatwiej się spotkać w celu jakiegoś szkolenia lub warsztatów. Tu rodzi się pytanie skąd kasa na warsztaty i szkolenia otóż na takie przedsięwzięcia można uzyskać spore środki np. z EFS lub innych funduszy unijnych lub w ramach dotacji rożnych fundacji np. w ramach programu Make a connection. Pozostaje jedno pytanie czy zabieranie się za coś takiego ma w ogóle sens i jakie będzie zainteresowanie potencjalnych użytkowników. Co o tym sądzicie? Kilku chętnych już jest teraz opracowujemy powoli kształt całości, dlatego zapraszam wszystkich chętnych do włączenia się w prace projektowe w mniejszym lub większym stopniu. Ciekawi mnie jaki będzie odzew i wasze zdanie. Na koniec, bo wczesniej zapomniałem dodać, że pod określeniem informatyk mamy na myśli wszystkich, którzy w jakiś sposób zajmują się informatyką - swoje strony internetowe, programowanie itp. studenci, uczniowie, profesorowie i wszycy chętni :)

sunpietro
16-02-2009, 09:20
moim zdaniem to świetny pomysł
na AE w Katowicach też podobno chcą zrobić coś podobnego do Twojego pomysłu, ale jest to bardziej ukierunkowane na studentów Akademii Ekonomicznej

filu1
16-02-2009, 17:37
moim zdaniem to świetny pomysł
na AE w Katowicach też podobno chcą zrobić coś podobnego do Twojego pomysłu, ale jest to bardziej ukierunkowane na studentów Akademii Ekonomicznej

Właśnie ukierunkowanie na jedną uczelnie przyniesie jakiś efekt ale tylok na tej uczelni. To tak jak z portalami dla studentów jeśli jest tam coś sensownego to tylko dostępne dla studentów tej uczelni. A my chcielibyśmy stworzyć coś dla wprawdzie wąskiej grupy - bo tylko śląsk, ale wydaje nam się, że dało by to lepszy efekt. Widzisz teraz zajmuje się tym okolo 6 osób z róznych uczelni i kilku szkół średnich i każdy ma na to inny pogląd a to pozwala na przygotowanie treści dla wiekszej grupy osób.

idek
17-02-2009, 14:51
zanim na AE coś powstanie, to jeszcze sporo wody upłynie w Rawie ;) ale faktycznie by się takie coś przydało z tego co wiem, to póki co mówią że takie coś jest w planach..

no i na Śląsku oczywiście też.. po części GoldenLine może być miejscem gdzie mozna odszukac konkretnych ludzi do konkretnyh zadań, wystarczy założyc nowy wątek, a jest tam sporo specjalistów, którzy pewnie by się zgłosili do pomocy przy danej pracy.

niemniej pomysł mi osobiście się podoba i myślę, że chętnie bym się zapisał do takiego portalu..