PDA

Zobacz pełną wersję : Alberghi v2.5 - Trza przetłumaczyć na PL !!!



abarczewski
16-02-2009, 11:32
Witam!

Potrzebuję przetłumaczonej wersji pliku english.php (w załącziku) na język polski do komponentu: com_alberghi_2.5_alpha_rel_09-09-2008-code_vales.zip

Kto pomoże?

zwiastun
16-02-2009, 11:45
Co najmniej 1/3 jest przetłumaczona w pakiecie v.2.1 na www.joomla.pl

abarczewski
16-02-2009, 12:02
Nie mogę sobie poradzić z wyszukaniem tego komponentu na stronie joomla.pl Szukajka nic nie wyświetla po wpisaniu alberghi. Możesz mi podpowiedzieć gdzie mam dokładniej szukać ??

zwiastun
16-02-2009, 12:07
Jeśli nie ma u nas, to poszukaj na joomlapl.com

abarczewski
16-02-2009, 12:21
Dzięki wielkie znalazłem.

fidox
01-04-2009, 00:19
dla jakiej wersji joomli jest albergihi v2.5
nie mogę zainstalować w joomli 1.5.x

PeFik
01-04-2009, 01:51
http://alberghi.joomlaitalia.com/content/view/14/43/lang,en/


Download 2.5 Alpha for J15 (legacy mode) (http://www.joomlaitalia.com/vambafiles/com_alberghi_2.5_alpha_rel_09-09-2008-code_vales.zip)

dkint
01-04-2009, 08:27
Witam

Alberghi w wersji 2.5 chodzi już z powodzeniem u mnie, polska paczka będzie gotowa za jakiś tydzień (nadmiar zajęć) na razie jest ok 80% tłumaczeń. Stronę z chodzącą wersją 2.5 jak ktoś chce zobaczyć mogę podesłać link na priv - powiedzmy, że w prima aprilis nie będę spamował. :)

pozdrawiam
Krzysiek

fidox
01-04-2009, 09:36
but joomla can't insert that because :
1), there is no id in the query, and no line for increment this with autokey..
2), one column is missing !
so the correct code would be like that

(see the last id in jos_categories in mysql code in your bd), and write it manually in xml file)
ex: the last id is 40, you write 41


<query>INSERT INTO `#__categories` VALUES ('41', 0, 'Camping','Camping','','com_alberghi','','',1,0,'0 000-00-00 00:00:00','',1,0,0, '');</query>
<query>INSERT INTO `#__categories` VALUES ('42', 0, 'Hotel', 'Hotel', '', 'com_alberghi', '', '', 1, 0, '0000-00-00 00:00:00', '', 2, 0, 0, '');</query>

next, include the missing column in the code like that :
(between 'Camping', and 'Camping'), because, the first is for the title, second for the name (always empty), and after you have the alias !!)
childish is not ?

here the correct code on mesure on your bd (think changing the id!)

<query>INSERT INTO `#__categories` VALUES ('41', 0, 'Camping','','Camping','','com_alberghi','','',1,0 ,'0000-00-00 00:00:00','',1,0,0, '');</query>
<query>INSERT INTO `#__categories` VALUES ('42', 0, 'Hotel','', 'Hotel', '', 'com_alberghi', '', '', 1, 0, '0000-00-00 00:00:00', '', 2, 0, 0, '');</query>


męczę się z tematem
powyżej pisze co trzeba zrobić - o ile rozumie to należy znaleść w azie danych ostatni numer id tylko nie wiem jak to ztrobić i czy to wystarczy?

zwiastun
01-04-2009, 10:24
zastąp w pliku xml linie które masz na górze liniami ktore masz na dole

fidox
01-04-2009, 10:45
tylko że u mnie jest troche inny komunikat o błedzie
chyba dotyczy innych lini. oto komunikat przy instalacji:

JInstaller::install: Błąd SQL DB function failed with error number 1062
Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY' SQL=INSERT INTO `jos_alberghi_facilities` VALUES (1, 'Animals', 'Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.', 'animali.gif', 1, 0);
SQL = INSERT INTO `jos_alberghi_facilities` VALUES (1, 'Animals', 'Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.', 'animali.gif', 1, 0);
Komponent Instaluj: Błąd SQL DB function failed with error number 1062
Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY' SQL=INSERT INTO `jos_alberghi_facilities` VALUES (1, 'Animals', 'Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.', 'animali.gif', 1, 0);
SQL = INSERT INTO `jos_alberghi_facilities` VALUES (1, 'Animals', 'Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.', 'animali.gif', 1, 0);jak widać dotyczy nie lini z napisem Hotel lecz dużo wcześniej "animals"...
zastępuje różnymi i nic

zwiastun
01-04-2009, 11:00
Prawdopodobnie masz już tabele w wyniku wcześniejszej instalacji.
Wykonaj sobie ich kopię (zmień nazwę np. na jos_alberghi_facilities_old) i usuń przed ponowną instalacją komponentu. W tej tabeli jest kilkanaście udogodnień-usług (nazwy, obrazki, szablon opisu: Lorem ipsum)

fidox
01-04-2009, 17:44
wszysko pięknie tylko jak się zmienia bazy danych to już dla mnie za trudne
może jakaś podpowiedź jak tego dokonać?

zwiastun
01-04-2009, 17:50
http://www.demo.joomla.pl/content/view/150/26/

fidox
01-04-2009, 17:58
mam już dostęp do bazy danych
problem polega na tym że mam mase jos_albergihini

i nie wiem jak tego dokonać
chyba sobie nieporadzę
mimo wszystko dzięki
gdyby ktoś zobaczył posta i chciał poprowadzić za rączkę to będę wdzięczny
jeszcze raz dziekuję za chęci

fidox
10-04-2009, 22:27
witam
ponad tydzień się mocowałem z tym komponentem i niestety nic
w końcu napisałem do admina mojego serwera i on stwierdził że niestety nic z tego
proponował kontakt z twórcą komponentu Alberghi

będę ogramnie wdzięczny jak ktoś pomoże zainstalować ten komponent

ps
myślałem że ten komonent nie da sie zainstalować na mojej już rozbudowanej witrynie i sprubowałem zainstalować go na dziewiczej wersji joomli 1.5.10
i nic
błagam pomóźcie

zwiastun
10-04-2009, 22:33
A tryb zgodności wstecznej włączyłeś? Bo bez tego się nie da na pewno!

fidox
10-04-2009, 22:40
oczywiście - włączyłem
po prostu jakieś problemy z bazą danych które ani ja ani admin serwera nie umie usunąć

fidox
10-04-2009, 22:50
w ramach desperacji usunąłem wszystkie wpisy z bazy danych dotyczące alberghi
pod wpływem tego wątku:

http://alberghi.joomlaitalia.com/forum/index.php?topic=1052.0

ale przy instalacji pojawił się taki oto komunikat błędy (w trybie legacy):

JInstaller::install: Błąd SQL DB function failed with error number 1064
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ' 'Animals', 'Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam n' at line 1 SQL=INSERT INTO `jos_alberghi_facilities` VALUES (, 'Animals', 'Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.', 'animali.gif', 1, 0);
SQL = INSERT INTO `jos_alberghi_facilities` VALUES (, 'Animals', 'Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.', 'animali.gif', 1, 0);
Komponent Instaluj: Błąd SQL DB function failed with error number 1064
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ' 'Animals', 'Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam n' at line 1 SQL=INSERT INTO `jos_alberghi_facilities` VALUES (, 'Animals', 'Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.', 'animali.gif', 1, 0);
SQL = INSERT INTO `jos_alberghi_facilities` VALUES (, 'Animals', 'Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.', 'animali.gif', 1, 0);

zwiastun
10-04-2009, 23:06
Sprawdziłem - komponent nie jest dostosowany do Joomla 1.5. Poprawienie wpisów dokonywanych w bazie danych niczego, niestety, nie zmienia.

fidox
10-04-2009, 23:08
wielkie dzięki za chęci
to jakie mam wyjście - na obxcojęzycznym forum raczej pisało że niektórym chodzi na 1.5.xx
czy jest jakaś komponent dla wersjj dla 1.5.xx
albo inny komponent z bazą noclegową
prosze o ponoc

fidox
10-04-2009, 23:09
jestem tak zdesperowany że nawet moge zainstalować inną wersje (starszą) joomli

zwiastun
10-04-2009, 23:09
Poczekaj jeszcze spojrzę na tę wersję alpha

zwiastun
10-04-2009, 23:27
Niestety, ta wersja też nie działa - jest to jednak alpha - ma prawo nie działać .

fidox
10-04-2009, 23:30
a są jakieś systemy rezerwacji noclegów? do J1.5.xx

zwiastun
10-04-2009, 23:38
Szukaj a znajdziesz.
Na tej stronie
http://alberghi.joomlaitalia.com/forum/index.php?topic=1029.0
jest wersja 2.5_alpha_rel_09-09-2008, która się instaluje bez problemu. Wcześniej należy odinstalować poprzednią wersję i ręcznie z bazy danych należy usunąć tabele z poprzedniej instalacji (jos_alberghi_....)

fidox
10-04-2009, 23:43
mistrzu
podaj konto
przelewam 1 mln $
eureka
dzięki, dzięki, dzięki - wgrałem biorę się za rozgryzanie komponentu

i małe pytanko
mam dodatek tłumaczenie na polski - jak go wgrać? i czy czy bedzie działał?

zwiastun
10-04-2009, 23:56
Z dodatkiem nie bardzo rozumiem o co chodzi.
Tyle kasy na moim koncie to się chyba nie zmieści.

fidox
11-04-2009, 00:12
wracając do wątku głównego
czy ktoś przetłumaczył całość?
co zrobić aby:
na stronie startowej wyświetlał się komponent?
aby były po polsku opisy?

pozdrawiam

zwiastun
11-04-2009, 00:22
to już kiedyś pisalem (w tym wątku!), ale sprawdź na joomlapl.com - być może Sogo tłumaczył, bo to komponent z kręgu jego zainteresowań

marcinax
19-09-2009, 13:21
Witam!
Mam problem z wysyłaniem formularza w alberghi, po wejściu w zakładkę kontakt, wypełnieniu wszystkiego i naciśnięciu "wyślij", pojawia się pusta strona. Z czym może to byc związane?

Jac
19-09-2009, 20:30
Witam!
Mam problem z wysyłaniem formularza w alberghi, po wejściu w zakładkę kontakt, wypełnieniu wszystkiego i naciśnięciu "wyślij", pojawia się pusta strona. Z czym może to byc związane?

Rozwiązywałem ten problem kilka miesięcy temu na jedym z serwisów internetowych. Z tego co pamiętam, problem pojawił się po aktualizacji PHP na serwerze. Rozwiązanie znalazłem na forum komponentu Alberghi i tam powinieneś się skierować. Ja niestety nie pamiętam już dokładnie co trzeba było zmienić, ale była to dosłownie linijka kodu do poprawienia.
Szukaj na forum Alberghi.

marcinax
19-09-2009, 22:47
Forum (to włoskie) niestety nie działa :( "Upgrading the forum...", niby jest aktualizowane(?)... Problem dalej pozostaje aktualny.

tomsson
15-02-2010, 18:09
mógłby ktos udostepnic kopię dzialającego algberghi, bo ta strona podana przez zwiastuna nie działa juz tyle czasu