PDA

Zobacz pełną wersję : Panel pod szablon. Konfiguracja.



Rafael_fEVO
16-02-2009, 20:14
Słuchajciee... mam szablon YOOLoom z kolekcji YOOtheme i mam do zainstalowania panel a raczej moduł YOOtoppanel... może ktoś kojarzy.
Próbowałem instalacji z video tutorialu (po angielsku) niestety.. pokazuje się zakładka toppanel u góry ale jak klikam to albo nic sie nie wysuwa albo wysuwa się pusty panel.. a tam powinno być logowanie.. .
Proszę o pomoc w instalacji konfiguracji.. cokolwiek.
Dziękuje.

prince15
16-02-2009, 20:31
Trochę dziwne, że nie wiesz jak to zrobić mając tutorial, który wszystko wyjaśnia.

Ale cóż. Wyświetlenie modułu odbywa się na zasadzie wklejenia modułu w treść artykułu, za pomocą bota "Content - Load Module". Najpierw sprawdź czy masz go włączonego, a następnie za pomocą funkcji "{loadposition user1}" wklej sobie moduł w artykuł, gdzie user1 oznacza pozycję modułu (oczywiście w danej pozycji musi być opublikowany moduł, który chcesz wyświetlić).

Rafael_fEVO
16-02-2009, 20:37
Bot jest włączony. Robię tak jak mi powiedziałaś... tam jest jeszcze + grafika.. ale i tak nic się nie wyświetla...


***

Mam taki kod wpisany w drugim arcie :

<div style=”float: left; width: 250px; height: 180px; border: solid #141414 10px; background: url(images/toppanel1.jpg)”></div>

<div style=”float: right; width: 230px; height: 160px; border: solid #141414 10px; background: url(images/toppanel2.jpg); padding:10px”> {loadposition cpanel} </div>

i nic to nie daje.. na stronie glownej jest zakladka toppanel ale nie da sie jej otworzyc...

prince15
16-02-2009, 22:00
W pozycję modułu, którą wpisujesz za pomocą {loadposition cpanel} musisz sobie załadować moduł, który chcesz wyświetlić.

Np. szchesz wyświetlić moduł Logowanie - publikujesz go w pozycji np. user2, tymczasem w artykule, który ma być wyświetlony wywołujesz {loadposition user2}

Moim zdaniem przykład, który podałeś jest błędny, gdyż zawiera wywołanie pozycji modułu, w którym zawiera się wyświetlony moduł (trochę masło maślane - ale ciężko mi się już myśli), dlatego najprawdopodobnie występuje konflikt.

Rafael_fEVO
16-02-2009, 22:03
... moduł toppanel jest na pozycji cpanel, natomiast moduł logowania w szablonie jest na pozycji user1. czyli co mam zmienić w tym kodzie?

prince15
16-02-2009, 22:08
Jeżeli moduł logowania jest na user1 to wstaw:

<div style=”float: right; width: 230px; height: 160px; border: solid #141414 10px; background: url(images/toppanel2.jpg); padding:10px”>{loadposition user1}</div>

Rafael_fEVO
16-02-2009, 22:11
wszystko jest w porządku wpisałem tak jak mi powiedziałaś zakłądka toppanel widnieje na stronie ale nie da sie jej otworzyc! zobacz :
<url>http://www.edytagorniak.yoyo.pl</url>