PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sformatować templatkę w zależności od strony



jmodrz
16-02-2009, 21:36
Witam, w jaki sposób można kontrolować formatowanie strony w zależności od podstrony?
Np, chciałbym żeby strona głowa wyglądała w jeden sposób, a np. strony ze zdjęciami w inny...

Czy w jakiś sposób można użyć instrukcji warunkowych <if...else...elseif>
Jeśli tak, to skąd wziąć zmienną do takiego warunku???

Jarek

hesar
16-02-2009, 21:50
zmienna mozesz wziac z adresu albo przez tablice GET albo z parsowania url i warunkiem if - else wrzucic sobie wlasciwe warunki do formatowania

Michael_23
16-02-2009, 21:58
Najpierw: jaka Joomla?
Formatowanie raczej w stylach CSS, myślę, że wygodniej i łatwiej.

hesar
16-02-2009, 22:12
no pewnie ze w stylach tylko bedzie jakby problem z parsowaniem pliku css przez php wiec warunki trzeba umieszczac w pliku php :/

Michael_23
16-02-2009, 22:16
myślałem o template.css w folderze templates

hesar
16-02-2009, 22:21
no dobrze i jak chcesz zakladac warunki dla styli czy roznych tagow image w pliku css? bo nie wiem czy sie dobrze rozumiemy

jmodrz
17-02-2009, 09:39
No tak, nie napisałem jaka Joomla - więc 1.5.
Chciałbym zrobić tak, by w zależności od tego czy jest strona główna, czy news'y czy też np. katalog zdjęc do templatki includowała się inna część albo żeby warunek w przypadku zmiennej $glowna wstawiał odpowiedni fragment kodu, a przypadku zmiennej $newsy formatował w inny sposób...
I oczywiście myślę o php'ie...
Zastanawiam się tylko w jaki sposób Joomla przekazuje dane do templatki....

hesar
17-02-2009, 09:57
hmm - nie rozumiem zdania
Zastanawiam się tylko w jaki sposób Joomla przekazuje dane do templatki...

joomla nic do templatki nie przekazuje bo po coz - natomiast nie wiem po co ci to
wez sobie swoja strone i w jakims miejscu templatki wyswietl sobie tablice superglobalne (np GET i SESSION) - poklikaj w rozne linki i poanalizuj jak joomla rozpoznaje gdzie aktualnie jestes po czym napisz petle switch - case ktora bedzie ci includowala wlasciwa grafike w zaleznosci od aktualnego miejsca (ew. petla if - elseif -fles - choc ta bedzie w tym przypadku zagmatwana i zdecydowanie mniej wydajna)