PDA

Zobacz pełną wersję : Strona jakby zniknęła



Widmo6
16-02-2009, 21:48
Witam,
Pracuje na Joomla 1.0.15 niedawno pojawił się problem który mnie przeraził, a mianowicie moja strona przestała się wyświetlać. Przeglądarka IE czy Firefox pokazuje, że proces wczytywania strony został zakończony, a widać jedynie białe tło. Nie wiem jak się do problemu zabrać ponieważ nie wystąpił on w wyniku ładowaniu któregoś ze składników dla joomla stało sie to z dnia na dzień nawet nie dodawałem nowego art. Proszę o pomoc. Jeśli powielam temat to przepraszam jednak gwarantuje że rzetelnie przejrzałem dotychczasowe posty.

hesar
16-02-2009, 21:51
a co jest w zrodle strony?
albo podaj adres zeby samemu zobaczyc

Widmo6
16-02-2009, 23:26
adres to pslpisz.pl

yuchyo
17-02-2009, 00:50
mam podobny problem - tyle ze wyswietla mi blad:
Parse error: syntax error, unexpected '<' in /index.php on line 89
w domenie wozkiwidlowe24.info,
blagam o pomoc bo domeny nie ruszalem i boje sie ze to jakis atak czy cos takiego -
mam 2 domeny na joomli i w dwu jcb.org.pl mam ten sam problem,
bede wdzieczny za kazde slowo wsparcia
pozdr,
maciej

hesar
17-02-2009, 08:09
sprawa pierwsza - aktualnie wysweitla sie ze strona jest wylaczona - tak ma byc czy udalo ci sie cos zrobic?

sprawa druga - a jak mamy ci powiedziec co sie stalo nie wiedzac jaki jest kod strony?
blad ewidentnie wskazuje na jakis nadmiarowy nawias w tagu '<' - pewnie gdzeis brakuje cudzyslowia albo apostrofu - byc moze jakis skrypt statystyk wykonal samoaktualizacje albo cos w tym guscie
ew. jesli potrzebujesz prfesjonalniejszej pomocy to mozemy rozmawiac na priv (albo poszukaj na tym forum watkow na temat bezpieczenstwa joomli)

Widmo6
17-02-2009, 11:41
Strona nie jest wyłączona, jej wyłączenie w zapleczu również nie przynosi efektu, nałożony jest tam zwykły html, który właśnie zdjąłem. O jaki kod chodzi czy o system kodowania znaków dla MySQL? Jeśli tak to UTF-8 Unicode (utf8).

hesar
17-02-2009, 11:49
widmo6 - to drugie to bylo do kolegi co sie podpial pod twoj watek :)

wracajac do twojego tematu - probowales przelaczyc na jakis inny szablon choc na chwile? - byc moze jest uszkodzony plik szablonu bo przeciez zaplecze wsyweitla sie ok

Widmo6
17-02-2009, 12:26
No tak może jestem zbyt porywczy ale zależy mi na rozwiązaniu problemu. Zacząłem od poszukiwania błędów w szablonie. Niestety po przełączeniu na inny, a nawet instalacji nowego strona główna nie reaguje.

hesar
17-02-2009, 12:30
hmmm- patrzyles na daty modyfikacji plikow czy przypadkiem jakies nie byly modyfikowane mniej wiecej w tym czasie w ktorym pojawil sie problem (byc moze zmienily sie jakies chmody) - pisales do swojego hostingu czy przypadkiem w tym czasie nie wykonywali jakichs zmian na serwerach i czy ew. moga cos podejrzel w logach swoich (jakeis logowania w tym czasie, zmiany w systemie plikow) ??

Widmo6
17-02-2009, 12:46
Stwierdzenie modyfikacji plików będzie trudne ponieważ po problemie sporo kombinowałem a nawet nałożyłem pliki skopiowane przed problemem. Czekam na odp hosingu.

hesar
17-02-2009, 14:07
nie masz jakiegos backupu z ostatnich dni zeby sobie podmienic pliki??

ew. obejrzyj sobie dobrze baze - moze jest jakas uszkodzona tabela (sprobuj sobie przeleciec repar table; po wszytskich tabelach joomli (oczywiscie wczesniej robiac kopie bazy na wszelki wypadek)

Widmo6
18-02-2009, 21:23
Backupu świeżego nie mam i to mój ogromny błąd. Przeniosłem stronę na inny serwer problem niestety się powtarza mimo pewnych działań. Dostawca hostingu ma kopie moich plików z przed miesiąca jednak zadał mi pytanie które z plików ma nadpisać i przyznam że troszkę mnie tu zatkało. Więc moje pytanie brzmi identycznie jak dostawcy plus jakie ma to przełożenie na funkcjonowanie bazy danych? Hesar wielkie ukłony za pomoc i zainteresowanie.

hesar
18-02-2009, 23:00
no coz - zrob sobie kopie z aktualnego stanu i kaz podmienic wszystkie pliki z folderu joomli (twierdzisz ze nic ostatnio nie zmieniales wiec nie bedzie problemu)
jesli to bedzi etylko podmiana plikow to nie bedzie to miec zadnego przelozenia na baze danych (wiecej - jesli problem ze strona jest tylko w plikach to bedziesz miec w pelni kompletna i aktualna strone)
pozniej (jesli oczywiscie to zadziala) sugeruje zgranie dzialajacych plikow i porownanie WSZYSTKICH plikow w dzialajacej i niedzialajacej wersji (chocby pod katem wielkosci plikow) zeby sprawdzic czy to nie byla jakas obca interwencja (typu proba wlamu)

Widmo6
19-02-2009, 09:01
Udało mi się ustalić, że mój problem dotyczy błędu w bazie danych więc nadpisywanie plików joomla chyba mija się z celem.

hesar
19-02-2009, 09:03
no raczej

Widmo6
21-02-2009, 17:56
Wałczę od dłuższego czasu z bazą, rezultatów niestety żadnych. Może jest jakiś programik przez który można przepuścić bazę w celu wykrycia - zlokalizowania - błędu?

hesar
21-02-2009, 21:10
a jaki masz problem z baza?
w zasadzie mozna sprobowac wykorzystac narzedzie repair table do naprawy uszkodzonych tabel