PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usunąć z Logowania checkboksa "Pamiętaj mnie"



MarekW
17-02-2009, 09:25
Bardzo proszę o informację jak można usunąć z strony zrobionej w joomlii cześć modułu logowanie odpowiedzialną za zapamiętywanie hasła. Najlepiej gdyby nie było tego chckboksa i opisu "Pamiętaj mnie". - wtedy nie szło by go po prostu zaznaczyć.
Albo chociaż spowodować by po jakimś czasie było trzeba jednak wpisać na nowo hasło.
Z góry dziękuję za pomoc.

idek
17-02-2009, 14:38
odszukac plik odpowiedzialny za wyśwetlanie modułu logowania (szukaj w modules/mod_login lub coś podpbnego, zalezy jakiego modułu logowania używasz) no i usunac 'niepotrzebny' kod

MarekW
17-02-2009, 15:43
Ja już szukam tego pliku i kodu od paru dni i nie potrafię tego namierzyć w taki skuteczny sposób - liczyłem, że ktoś już znalazł ten plik i wie co z nie go wyrzucić żeby to działało. Jaka jest jego nazwa konkretna, w jakim katalogu?
Na tem moment udało mi się trafić na plik w kótrym usunąłem ten napis "Pamiętaj mnie" ale tego checkboksa to poprostu nie wiem.

idek
17-02-2009, 15:54
plik: /modules/mod_login/tmpl/default.php

linijki 46-49


<p id="form-login-remember">
<label for="modlgn_remember"><?php echo JText::_('Remember me') ?></label>
<input id="modlgn_remember" type="checkbox" name="remember" class="inputbox" value="yes" alt="Remember Me" />
</p>

zwiastun
17-02-2009, 16:02
To w Joomla 1.5.
I nie należy tutaj nic usuwać, ale skorzystać z techniki template overrides (nadpisywania szablonów)

MarekW
18-02-2009, 08:46
Problem zapamiętywania logowania do strony rozwiązany. Chciałbym uściślić pewne fakty jak w przypadku mojej strony to przebiegło. Otóż faktycznie usunąłem te linie z pliku default.php ale z powodu tego, że wykorzystuję tempelatkę Ja_putity (tak sobie to tłumacze) musiałem usnać z innej lokalizacji niż ta proponowana przez Ciebie, a mianowicie:
/templates/ja_purity/html/mod_login/default.php
Później jeszcze usunąłem podobny wpis z pliku default_login.php zlokalizowanego w:
components/com_user/views/login/tmpl/default_login.php
(tutaj linia rozpoczyna się wpisem <p id="com-form-login-remember"> ... itd
a to po to by checkbox nie pojawiał sie również w głównym oknie strony, kiedy użytkownik wpisze błędne hasło lub login.
W tym momoncie już chyba nie ma możliwości zapamiętania na stałe parametrów logowania usera - a o to mi chodziło.
Jeszcze raz dziękuję!

MarekW
18-02-2009, 08:56
To w Joomla 1.5.
I nie należy tutaj nic usuwać, ale skorzystać z techniki template overrides (nadpisywania szablonów)

We dwoje tu parcujemy nad naszą stroną i szczrze przyznamy, że nie wiemy: "O co chodzi?"
Tzn. jak stosujac wymienioną przez ciebie technikę można by rozwiazać ten problem usunięcia tego checkboxa? Co to za technika?
Jak uznasz to za stosowne to uściślij. Bo prawdopodobnie jest ona łatwiejsza i bezpieczniejsza w użyciu - niż mozolne grzebanie w stercie plików i ich kodach.

zwiastun
18-02-2009, 09:19
Usuwając tę linię z pliku /templates/ja_purity/html/mod_login/default.php, korzystaliście właśnie z techniki nadpisywania szablonów.
Standardowy szablon modułu został nadpisany (przez autorów JA_Purity) własnym szablonem, w którym dokonaliście zmiany.
Natomiast rozwiązanie zastosowane w drugim przypadku jest niepotrzebną ingerencją w kod źródłowy Joomla! Należało założyć w katalogu /html szablonu katalog com_user/login, przekopiowac do niego plik default.php z katalogu komponentu i tu dokonać zmian.