PDA

Zobacz pełną wersję : Kara za NIELEGALNE korzystanie z templatek.



Rafael_fEVO
17-02-2009, 13:17
Tak z ciekawości pytam Jaka może być kara za nielegalne korzystanie z templatek np. YOOTheme lub Themza i inne. Dużo portali nielegalnie ich używa, a jednak żadne z nich nie zostało ukarane. To jak z tym jest?

zwiastun
17-02-2009, 13:20
Kara za nielegalne korzystanie z oprogramowania?
Więzienie
Grzywna
Konfiskata posiadanego sprzętu i oprogramowania.
Ale przyzwoity człowiek nie kradnie nie dlatego, że może go spotkać mniej lub bardziej dotkliwa kara.

Rafael_fEVO
17-02-2009, 13:39
Dużo portali nielegalnie ich używa, a jednak żadne z nich nie zostało ukarane. To jak z tym jest?

idek
17-02-2009, 14:29
Ale jak udowodnisz komus, ze posiada nielegalną kopie templatki?

Do oprogramowania dostajesz jakies klucze, licensje itp, a z tego co kojarze, przy zakupie templaty masz jedynie pliki do niej...

soulfain
17-02-2009, 14:33
Jeśli masz nielegalnego Windowsa to łamiesz prawo autorskie. Jedyną osobą, która może postawić Ci zarzut łamania prawa autorskiego jest w tym przypadku Microsoft. Podobnie jest z szablonami/skryptami i wszystkim innym.

Jeśli ktoś ukradnie i bezprawnie będzie rozpowszechniał Twoje przedmioty objęte prawem autorskim, masz prawo żądać odszkodowania na drodze sądowej. Jednak czy to zrobisz, zależy tylko od Ciebie.

Rafael_fEVO
17-02-2009, 15:25
Masa stron używa nielegalnie templatek i jakoś żadne z nich nie zostało za to ukarane.. pliki tych templatek można znaleźć wszędzie. To tak jak z tym windowsem... mase ludzi go ma i jakoś nikt nie został za to ukarany. Pytam dlatego że znalazłem na jednym z for szablon i chcę go użyć a on normalnie nie jest darmowy.

idek
17-02-2009, 15:59
Większość płatnych szablonów da się odnaleźć w internecie, czy to fora warezowe, czy jakies programu typu P2P...

niemniej nie zwalnia Cie to z obowiązku zapłącenia autorowi za jego pracę, nie jest to żadne wytłumaczenie, że znalazłeś templatkę w sieci. Co prawda to prawda na 99,9% nikt Ci sie nie przyczepi, że posiadasz nielegalną templatke...

ale zastanów się jak się poczujesz, jak zbudujesz strone na tej templatce, poświęcisz sporo czasu, żeby ją dopiweścić dodać do niej ciekawą treść... a pewnego słonecznego dnia, zobaczysz kopię Twojej strony ...?

spytasz: 'ale jak to... to przecież moja strona, tak nie mozna!'
a w odpowiedzi usłyszysz: 'jak nie jak tak.. przecież znalazłem ją w sieci...'

Rafael_fEVO
17-02-2009, 16:16
To już sprawy sumienia.. na pewno każdego z nas kiedyś ruszy.