PDA

Zobacz pełną wersję : wspólny format strony dla Firefox,Chrome i IE



jaro99
17-02-2009, 20:03
Podczas projektowania strony nasunął mi się problem z formatem czcionki, a jak się później okazało, to nawet obrazki, czy wszelkie napisy są w innym miejscu niż zamierzone.
Pracuję przeważnie w Google Chrome i przy tworzeniu strony po Joomla jest pewien problem przy przesuwaniu ręcznym np. ramki lub jej powiększaniu, trzeba to robić w edycji HTML ręcznie przypisując wymiary.
Skorzystałem jednak ostatnio z Firefoxa i powiem wam, że jest fajny, bardzo łatwo stworzyłem stronkę i poszedłem pochwalić się kumplowi....
Włączył stronkę w Internet Explorerze, a tam......... trzgedia, wszystko rozjechane, fonty większe o jakąś 1/3 co spowodowało przerzucenie części do drugiej lini, w efekcie cała strona to kaszanka, gif który był najwyżej jakieś 135 px wskoczył na logo stronki....
włączyliśmy frefoxa jest ok!
Włączyliśmy Chroma fontki mniejsze o jakąś 1/3 Gif znalazł się na texcie!
Włączyłem poprzednie dwie strony, aby sprawdzić jak to wygląda dla tamtych..... taka sama kaszanka!.... sorki większa, projektowałem na Chromie, i tylko Chrom nie przekłamuje.......

Może ktoś wie w jaki sposób można sobie z tym problemem poradzić????

Pozdrawiam:)

idek
17-02-2009, 20:16
testowac strone pod IE, FF, Operą i Chrome jednocześnie podczas budowy

jaro99
17-02-2009, 20:52
hm.... myślałem, że może istnieją jakieś komponenty, które wykrywają daną przegłądarkę i odpowiednio dostosowują format strony odpowiednio do przeglądarki.....????

może ktoś wie czy coś takiego jest????:)

ppilus
17-02-2009, 21:33
Firefox, Opera, Chrome i Safari wyświetlają stronę z reguły dobrze.
Oczywiście zależy to od tego w jaki sposób zostały zadeklarowane poszczególne właściwości w CSS.
Dla IE zawsze można przypisać style w odrębnym arkuszu/ach.

jaro99
17-02-2009, 21:48
Zazwyczaj! przeważnie nigdy nie używam arkuszy css....
Więc powinny generalnie przyjmować wartości domyślne......
czyli..... teoretycznie.... hmmm.... spróbuję......

Dziękuję za poradę! :)Pozdrawiam

hesar
17-02-2009, 22:00
Zazwyczaj! przeważnie nigdy nie używam arkuszy css....
Więc powinny generalnie przyjmować wartości domyślne......
czyli..... teoretycznie.... hmmm.... spróbuję......

Dziękuję za poradę! :)Pozdrawiam

wybacz kolego ale jakies wierutne bzdury piszesz w tym poscie :/
jak mozna projektowac strony nie uzywajac css (podkreslam slowo projektowac) i pytajac ze zdziwieniem czemu inaczej sie wysweitlaja w przegladarkach i czemu nie biora wartosci DOMSYLNYCH !!!!!
co to sa wartosci domyslne dla przegladarek bo ja za ... nie kumam co piszesz
kurs.browsehappy.pl
czytac duzo i jeszcze wiecej sie uczyc zanim pojdziesz sie komukowliek pochwalic jakim genialnym webmasterem jestes
z powazaniem

ppilus
17-02-2009, 22:32
Zazwyczaj! przeważnie nigdy nie używam arkuszy css....
Więc powinny generalnie przyjmować wartości domyślne......
czyli..... teoretycznie.... hmmm.... spróbuję......

Dziękuję za poradę! :)Pozdrawiam

Długa droga przed tobą - powodzenia, wytrwałości i tyleż samo optymizmu co dzisiaj :)

jaro99
17-02-2009, 22:40
Przepraszam, że uraziłem....
Nie stworzyłem jeszcze żadnego wielkiego portalu, zrobiłem 3 śmieszne stronki za pomocą joomli, nie uważam się za jakiegoś niewiadomo jakiego webmastera, gdyż jak bym wszystko umiał pewnie nie byłoby mnie na tym Forum lub też pomagałbym innym....

A co do przytoczonego cytatu, to w stylach css strony nie wpisuję ręcznie żadnych styli, i tu kolega "ppilus" i chwała mu za to! wyłuskał mój problem.

Mam tylko nadzieję iż potrzebujący takiej sameuj pomocy jak ja znajdzie na forum ten artykuł i go odpowiednio spożytkuje!

Pozdrawiam wszystkich i serdecznie dziękuję za okazaną pomoć!:)