PDA

Zobacz pełną wersję : Dwuwymiarowe porządkowanie



RaStafan
17-02-2009, 23:47
Sorry za dość enigmatyczny tytuł ale nie bardzo wiedziałem jak to prosto nazwać. Chodzi o to, że chciałbym porządkować treść w 2 wymiarach. Normalnie, tzn. w 1 wymiarze przyporządkowuje się artykuły do jednej kategorii, nie ma możliwości przypisania do 2 kategorii. A mam taki problem że muszę podpiąć artykuły do 2 różnych pozycji menu w sposób wybiórczy. Opiszę to na przykładzie listy artykułów o owocach, w nawiasie podaję istotne kategorie dla kontekstu artykułu:

cytryny (cytrusy, Europa)
mirabelki (śliwki, Europa)
węgierki (śliwki, Afryka)
pomarańcze (cytrusy, Afryka)

Chciałbym mieć w menu w pozycji "owoce", 2 pozycje podmenu, czyli "cytrusy" i "śliwki". A jak wejdę w "cytrusy" to chciałbym dostać artykuły o cytrynach i pomarańczach. W menu obok, "kontynenty", 2 pozycje podmenu "Europa" i "Afryka" i jak wejdę w "Europę" to chciałbym dostać artykuły o cytrynach i mirabelkach. Da się?

Wydaje się to prosta funkcjonalność a jakoś nie mogę dojść używając standardowej instalacji (tzn. bez dodatkowych specjalnych komponentów) jak to zrobić.

Z góry dziękuję za pomoc i za komentarze że węgierki rosną w Afryce :)

RS

Bazyl
18-02-2009, 18:59
Ja mam J! 1.5.9, więc nie wiem, czy masz tak samo.

Gdy ustawiasz menu wybierasz też "nadrzędną pozycję".
Dla pozycji "cytrusy" i "śliwki" zaznaczasz "owoce".

RaStafan
19-02-2009, 23:15
Wiem jak ustawiać wielopoziomowe menu, nie w tym problem. Chodzi o to, że nie wiem, jak spowodować, żeby z tego samego zestawu artykułów (powiedzmy kategorii "owoce") jeden podzbiór artykułów przyporządkować do jednej pozycji menu a inny podzbiór (te podzbiory mają część wspólną) przyporządkować do innej pozycji menu.

Nie byłoby problemu, gdyby można było przyporządkowywać artykuły do więcej niż jednej kategorii. Wie ktoś jak obejść ten temat?

Help please!
RS

zwiastun
19-02-2009, 23:46
Jest taki komponent sectionex bodaj, może coś z tym poradzisz

RaStafan
20-02-2009, 00:16
Nie bardzo, poza tym sectionex jest dla 1.5 a ja jestem na 1.0.15 :( Dzięki za podpowiedź, czekam na dalsze.

RS

zwiastun
20-02-2009, 00:39
To już nie czekaj. Nie ma.

RaStafan
17-03-2009, 12:22
Nie jest jednak tak źle, jak mogłoby się wydawać:) Otóż, jest komponent Deep Pockets II, który robi prawie dokładnie to, o co mi chodzi, ma pewne ograniczenia ale podstawowa funkcjonalność jest jak trzeba. Komponent jest tu:

http://extensions.joomla.org/extensions/content-&-news/multiple-category-contents/2088/details

Pozdrowienia,
RS

zwiastun
17-03-2009, 14:42
..rczę pieczone. Zwiastun: nie pisz więcej, że nie ma! :)