PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa szablonu: najpierw grafika potem kodowanie



allay
18-02-2009, 15:20
Witam,
problem staram się rozgryźć od dłuższego czasu i nie znajduję rozwiązania w dostępnych materiałach.

Opis sytuacji: mamy przygotowaną grafikę i tniemy ją na tabele w odpowiednim programie np. dreamweaver. Uzyskujemy plik index i pocięte jpg.
Cel: chcemy stworzyć szablon

Czy istnieje sposób aby wygenerowany przez program plik index (+pocięte grafiki) wyedytować tak aby zaczęły wyświetlać się moduły w odpowiednich częściach?

Może jest jakiś inny prosty sposób na osiągnięcie tego celu, inaczej niż najpierw projektowanie tabel czy kolumn, a później dopasowywanie grafiki.

W dostępnych materiałach, manualach i forum są rady na stworzenie układu strony bez wspominania o tłach. Jak je dodać? Jako tło tabel czy może w css do opisu modułów i czy to w ten sposób jest możliwe?

Dodam, że znam dodatki do dreamweaver, ale to mi nie pomogło.

Myślę, że wiele osób spotkało się z podobnymi trudnościami przy rozpoczęciu budowy własnego szablonu. Z góry dziękuję za pomoc.

Riaan
22-02-2009, 17:19
1. Grafiki nie tniesz na tabele dreaweaverem, do tego służy photoshop
2. Jeśli tworzysz templatke na tabelach to dreamweaver jedynia pomaga w organizacji całego kodu
3. Tła, odstępy od krawędzi i pierdoły tego typu ustalasz css'em

ppilus
22-02-2009, 19:29
... a jeśli chcesz mieć ładny szablon "na div-ach" to po pocięciu niestety trzeba wszystko ułożyć z pomocą css.
Tak jak napisałeś wiele osób walczyło z tym :)
Nie ma póki co (lub nie wiem, by była) aplikacji, która zrobiłby to wszystko za ciebie.

Tor_
18-11-2009, 23:26
Jest artisteer.Powodzenia

sunpietro
19-11-2009, 07:00
artisteer to gniot i produkuje masę niepotrzebnego kodu

Tor_
21-11-2009, 12:37
Zgadzam się ale dla kogoś kto nie potrafi sam zaprojektować szablonu.To jakieś rozwiązanie

zwiastun
21-11-2009, 12:43
Nie jedyne. Jest także tańszy Budowniczy szablonów:
www.joomlatemplatebuilder.com

fooky
16-01-2010, 22:02
Tańszy - przy odrobinie cierpliwości artisteer pomag aprzy przebijaniu się przez CSS nawet w wersji TRIAL- 9możan apotem w photoshopie powywalac napis "trial" i masz działajacy szablon...

Niestety Artisteer ma sens tylko wtedy gdy chce się zrobić coś mega prostego...

a że to gniot i że w kodzie śmieci... A kogo to obchodzi? Bo na pewno nie osobę, która chce szybko postawić sobie czy kumplowi stronkę... Czyli korzystająca z Artisteer'a...

Nie fisiujmy - Artisteer wielu osobom może pomoc w ich walce z szablonami.

ppilus
16-01-2010, 23:03
Odświeżasz temat ? Nie wiedzę żadnego przeciw. Tylko po co potwierdzać, że coś nie jest do końca dobre. Żadna szanująca się osoba nie pozwoli sobie na na "łatwe" rozwiązania przy budowie stron, mimo posiadania wiedzy, że można to zrobić lepiej (dla końcowego użytkownika).

nikszal
16-01-2010, 23:17
... Nie fisiujmy - Artisteer wielu osobom może pomoc w ich walce z szablonami.Wole przerobić każdy bezpłatny, prosty szablon niż walczyć ze stylem rounded, niezaleznie od tego, czy zaokrąglone narożniki są w szablonie z Artisteera czy tez ich nie ma. Powód jest bardzo prosty - w prostych szablonach nie ma skryptów js i nie ma też tym samym konfliktów z rozszerzeniami. Życzę powodzenia tym z Was, którzy uruchomią JComments w szablonie spod młotka Artisteera.

fooky
16-01-2010, 23:26
Wiesz... są tacy co maja wiekszą radochę z tego, ze zrobią coś samemu, niż z przerobienia czegoś... nawet jesli to "samemu" to praca generatora...

A że Ci Jcomments nie działa... tiaaa... a czy każdy chce go używać?
Przecież to nie dyskwalifikuje Artisteer'a w wielu (prostych) zastosowaniach.
Fakt są z nim kłopoty.. ale jak ktoś się boi kłopotów, to i w samym Joomla powinien się ich bać

Jeden potrzebuje tira, inny kombi, kto inny malucha, a sa tacy co im tramwaj odpowiada... czy tam rower jakiś. Nie każdy musi lubić ferrari :)

nikszal
16-01-2010, 23:33
A że Ci Jcomments nie działa... tiaaa... a czy każdy chce go używać?Mnie działa, bo nie używam tego czegoś, zwanego Artisteerem. Jednak nie jestem sam, tych szablonów w sieci przybywa, mnożą się kopie programu na komputerach użytkowników, a później pojawiają się na forum posty - nie działa......

zwiastun
16-01-2010, 23:42
Odpowiedź na problemy z Artisterem: kupiłeś? zapłaciłeś? Poproś o pomoc tych, którzy za to dostali many-many!

fooky
17-01-2010, 14:51
NIe nie kupiłem, używam trail'a i chcę go poznać...

Widzę na forum watki o tym programie, wiec pytam doświadczonych...