PDA

Zobacz pełną wersję : Miniblog w Joomli?



Turystykon
19-02-2009, 10:26
Witam!

To są moje pierwsze spotkania z Joomlą, więc proszę o wyrozumiałość jak palnę jakąś oczywistą bzdurę... ;)
Moja wersja Joomli to 1.5.9.

Szablon, który mam jest podzielony na 3 części, układ szablonu jest mniej więcej taki:
1/2 szerokości to artykuły
1/4 szerokości to sidebar 1
1/4 szerokości to sidebar 2
(obydwa sidebary są po prawej stronie)
Korzystałem tutaj z szablonu http://demo.themza.com/joomla15/?joomla15-template=themza_j15_09

Pragnę zrobić normalne menu w sidebarze 2, a w sidebarze 1 kolumienkę z krótkimi notkami, coś na wzór miniblogu. Zadaniem tego jednak nie będzie blogowanie w standardowym tego słowa rozumieniu, będę tam zamieszczał informacje chociażby o najbliższych planowanych wycieczkach, imprezach czy jakiś spotkaniach - coś na wzór harmonogramu. Nie zależy mi na kalendarzu, jaki oferuje chociażby Google. Jak Internauta wejdzie na stronę, to zobaczy tam krótki opis (streszczenie) i dopiero gdy kliknie na coś w stylu "czytaj więcej" wyświetli mu się cały artykuł.

Czy znacie jakiś dodatek, który mógłby spełniać taką funkcję? A może jest jakiś sposób, aby w takim pasku wyświetlać artykuły z tylko jednej kategorii (ale wtedy te artykuły nie wyświetlałyby się w 1/2 szerokości strony)...

Proszę o pomoc i pozdrawiam!

eman
19-02-2009, 18:23
Myślę że możesz zrobić kategorię np: harmonogram i w tej kategorii dodawać arty z opisem wycieczek czy co tam chcesz a żeby w tej kolumnie wyświetlało linki to użyj modułu do wyświetlania ostatnich artykułów w tej kategorii chyba będzie ok.

Turystykon
23-02-2009, 15:23
Miałem kilkudniową przerwę od netu, więc nie pisałem.. ;) Sprawdziłem wyjście z kategoriami i spełnia moje oczekiwania - czasami naj[prostsze rozwiązania są najlepsze... Dzięki EMAN! :D