PDA

Zobacz pełną wersję : wtyczka do community builider



hazael
07-06-2006, 15:40
Ostatnio wyszedl nowy dodatek do community builider profilebook 1.0

Instalacja i dzialanie bez zarzutu poza jednym powaznym szczegolem - wszystkie dodane komentarze uzytkownikow nie chcą sie nikomu opublikowac - nawet po zmianie w ustawieniach na autopublikacje. Jak recznie zmienie wpis na publiczny to w bazie danych zostanie prawidlowo zmieniona wartosc z 0 na 1, jednak tresc i tak nadal wyswietlać będzie się jako niedostepna.

Przeglądałem w pliku php wszelkie ify i z logicznego punktu widzenia wszystko powinno byc poprawnie, a jednak nie jest.
Czy ktos mial z tym podobny problem?

stone
08-06-2006, 08:20
Ktoś kiedyś zgłaszał problemy z komentarzami przy wlaczonej register globals

hazael
14-06-2006, 11:34
Na serwerze rzeczywiscie mam właczone te registry globals.
Jak to mozna obejsc w inny sposob, bo nie wiem dlaczego ale admin uparcie trzyma sie tego aby te globalne były właczone... :-/

czy użycie static cos w ogole daje?

Rybik
14-06-2006, 17:23
to niech Ci admin umozliwi zmiane lokalnie przez plik .htaccess (opis na serwerze pomocy) - a moze juz mozesz ?

hazael
14-06-2006, 17:38
fajnie by było, tylko....

Odpowiedz admina:

> Mam powazny problem z włączonym Register Globals. Nie wiem jak to
> obejsc, bo jakąkolwiek wstawie wartość to ciągle wychodzi mi ten sam
> wynik. Mozna te Register Globals jakos wyłaczyc?
Niestety na chwilę obecną nie ma takiej możliwości. Na naszych serwerach
php działa jako CGI a nie jako moduł, więc wpisywanie parametrów php do
.htaccess mija się z celem.

Rybik
14-06-2006, 19:39
no klops, szukalem na sybko i na razie nic, to platny hosting ? spytaj (bo nie wiem) czy nie de sie tego lokalnie dla usera ustawic tak jak spora ilosc innych flag php, moze w indywidulanym php.ini ?

hazael
14-06-2006, 19:57
Przyznam, że serwerek jest całkiem, całkiem, nawet dają dostęp do shell i irc - 200zl rocznie to całkiem smieszna oplata.

les.piekielko.pl stoi na risp.pl

mam ta strone u nich juz niespełna 2 lata i z tymi globalnymi dopiero teraz wychodza jakies wariacje. Z tego co wiem to ich php.ini jest dla wszystkich uzytkownikow jednakowo ustawione i nie ma mozliwosci, aby kazdy mial indywidualne wartości dla ustawien php.

juz nie raz interweniowałem - chocby z Short Open Tags - chociaz z tymi ustawieniami mozna jescze przymknąc oko.

Oni interweniują dopiero jak wiekszosc uzytkownikow zaczyna sie gniewać. Tak bylo jak dawniej wprowadzili php5 i sporo stron popadało ;-)
Wiekszosc witrynek na ich serwerach to skromne stronki w oparciu o stare skrypty php pobrane gdzies z internetu - pewnie dlatego nie chcą wylączyc na przyklad tych krótkich tagów.

Jednak nie rozumiem, dlaczego uparcie trzymają się tego Register Globals?? :confused:

Rybik
14-06-2006, 22:09
moga sie trzymac globalnie ze wzgledu na najwiekszych klientow i skrypty wymagajace tego a z drugiej strony jezeli im php chodzi jako cgi to jest klopot z ustawieniami lokalnymi.
Dostep do shella teraz dosc slabo wykorzystywany i za 200 zl tobym zmienil hosting bez mrugniecia okiem. Shell hosting w polsce sie chyba od 20 zl rocznie zaczyna.

hazael
15-06-2006, 00:14
skoro nic nie da sie z tym fantem zrobic, to pozostają jedynie 2 wyjscia... darowac sobie wtyczke albo zmienic serwer.
Zauwazylem, ze na forum tworcy tego komponentu ktos nadmienił ten sam problem. moze ktos znajdzie na to recepte :-/

Rybik
15-06-2006, 02:06
nie wiem czy zauwazyles przy instalacji joomla ze register globals off to jedno z podstawowoych wymagan joomla, zawsze mozesz zignorowac i za tydzien pisac na forum o kolejnym bledzie tym razem gdzie indziej :cool:

hazael
23-06-2006, 01:56
W sumie skoro ktos wpisuje sie do ksiegi gosci to i tak ten tekst bedzie predzej czy pozniej opublikowany. Wlasciciel swojej ksiegi gosci i tak zawsze moze usuwac lub modyfikowac wpisy. Dlatego wyeliminowałem mozliwosc zmiany publikacji postów w ksiedze gosci, która nie działa pod tymi globalnymi - z załozenia kazdy dodany post bedzie na sztywno automatycznie opublikowany
Może nie jest to tak jak być powinno, ale chyba innej metody na to nie ma poza zmianą serwera ;-).

Zatem w pliku cb.profilebook.php - gdzies pod linia numer 300 znajduje się mój problem - wystarczy to wyłaczyć i juz kazdy ujrzy swoje wpisy w księdze gosci:


//if the user viewing the profile is not the owner then only show published entries
if(!$isME && !$iAmModerator) $pWHERE = "\n AND published=1";

w linii numer 430 nalezy usunać ten fragment kodu aby nie informowalo nikogo ze to jest nieopublikowane:

if (!$item->published) {
$return .= "<strong>"._pb_NotPublished."</strong> | ";
}
Od biedy działa ;-)

Rybik
23-06-2006, 04:23
i ta metoda bedziesz ograniczal i wycinal kazda funkcje joomla ktora sie wysypie na register globals ? hmm kiedys ci sie znudzi ale do tego musza sie jeszcze wysypac ze 3 rzeczy zebys przetrawil istote problemu :)

hazael
23-06-2006, 09:29
no coz, istota problemu jak mi wiadomo jest bezpieczenstwo całej witryny, no ale na razie co ja poradze - dostane wyplate to zmienie ten serwer :cool:

Rybik
23-06-2006, 20:10
bezpieczenstwo ? w ustach admina odmawiajacego wylaczenia globals (lub safe mode) slowo "bezpieczenstwo" oznacza "bezpieczne lenistwo". Jak ide sie nachlac z kumplami to na tej samej zasadzie mowie pannie ze sie ucze :D

Obawiam sie ze bedzie ci sie sypac w wielu miejscach i to administracji a nie frontu :/

hazael
23-06-2006, 20:23
Heh, jakby nie patrzec masz absolutną racje, w sumie to ta witryna na tym globals pracuje juz 3 lata - dopiero teraz zauwazylem ten problem chyba, ze byly tez inne, o ktorych nie wiem...

Jedno co wiem to to, ze admin mi odpisał, ze pracują nad tym i w przyszlosci dadzą mozliwosc indywidualnuch ustawien przez samych uzytkownikow - moim zdaniem to tylko odbijanie piłeczki do naiwnego czekania na podobnym przykladzie Co z Twoją panną :)

Rybik
23-06-2006, 20:34
Hehe, no to hipotetyczny przyklad bo nie posiadam :P

Z czekaniem to nie do konca odbijanie pileczki bo moga pracwac nad nowym oprogramowaniem serwera i wystraczy zeby ph nie chodzilo jako nieszczesny modul cgi i juz bedzie sie dlao lokalnie ustawiac