PDA

Zobacz pełną wersję : sef_servicemap_2.0.10-błąd::JFolder::



WojciechJaracz
19-02-2009, 13:16
Zainstalowałem komponent jak w temacie bez problemów.
Natomiast podczas zakładania pozycji menu z tą mapą, otrzymuję komunikat: "JFolder::files: Path is not a folder" i oczywiście mapa nie działa.
Od strony zaplecza wydaje się, że jest wszystko ok. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? Nie mogę znaleźć nic w tej sprawie na forum. Napisałem nawet do Pana Radosława Kubery ale bez odpowiedzi (na razie). Może jednak ktoś ma pomysł, co nie jest w porządku?

hesar
19-02-2009, 14:01
"JFolder::files: Path is not a folder"
komunikat ewidentnie mowi ze wskazywana sciezka nie jest folderem
konkretnie metoda files dla klasy JFolder
http://api.joomla.org/Joomla-Framework/FileSystem/JFolder.html#files
metoda powinna zwrocic liste plikow w folderze natomiast zwraca cos innego i stad blad
byc moze jest jakis blad w przekazywanych argumentach dla funckji files :|

WojciechJaracz
19-02-2009, 14:04
blad w przekazywanych argumentach dla funckji files :| a jak można to zmienić? Czy nie jest to przypadkiem błąd wynikający z translacji adresów za pomocą pliku .htacess ?

hesar
19-02-2009, 14:09
tego nie wiem :) i nie bede zgadywal (choc raczej nie poniewaz odbywa sie to na poziomie php a nie apache'a a to apache i mod_rewrite robi translacje sef

jesli nie masz pojecia o programowaniu to raczej nie ruszaj - moze tworca komponentu sie odezwie i bedzie wiedzial wiecej
generalnie nalezaloby znalezc w komponencie miejsce gdzei jest uzywana metoda JFolder::files() i zbadac jakie sa do niej przekazywane argumenty (sciezka to jest pierwszy argument)

WojciechJaracz
19-02-2009, 14:20
Bardzo Ci dziękuję za sugestie. Przyglądnę się temu. Ale ciekawa rzecz: zainstaloweałem joomle testowo dwa katalogi niżej (wcześniej) i mapa tam działa, z małym błędem: nie wyświetal ikonek do adresów xml i txt mapy (od strony site oczywiście) serwer jest ustawiony wzorowo dla joomli. porównałem te instalacje i nie widzę żadnych różnic? tam działa a wyżej nie.

WojciechJaracz
19-02-2009, 17:54
Jednak to nie probelem kompnentu sef_servicemap_2.0.10 a instalacji Joomla. Odkryłem minowicie, że wszystkie komponenty, które odwołują się do linków wewnętrznych i zewnętrznych dają ten sam problem. Coś chyba się źle zainstalowało, ale nie widzę najmniejszego błędu w systemie plików. Może Zwiastun pomoże? bo jest chyba expertem od instalcji systemu.