PDA

Zobacz pełną wersję : Modul oceniania artykulów - jak wykonac?



burnhotrythmsoul
19-02-2009, 13:44
Witam, chcialem sie podjac modyfikacji komponentu do oceniania artykulow.

Standardowo w joomli jest mozliowosc oceniania poszczegolnych artykulow w 5 stopniowej skali. Ja chce zrobic nastepujaca rzecz:

Przy pisaniu artykolow redaktor wystawia swoja ocene na temat opisywanego przez niego tytulu (filmu, gry)

Uzytkownicy dodatkowo maja mozliwosc wystawienie swojej oceny. Przy artukule w naglowku wyswietlana bedzie srednia ocena wszystkich uzytkownikow.

Dodatkowo chcialbym zmienic skale na 10 stopniowa wraz z liczbami dzisietnymi czyli mozliwosc wystawienia oceny: 6,7 czy 9,5 itp

Chcialbym zapytac czy jest mozliwosc przerobienia istniejacego modulu oceniania na taki jaki mnie interesuje?

idek
20-02-2009, 00:42
hehe.. pytanie Ci powiem troszkę śmieszne.. bo to tak, jakbym napisał, że zamierzam zaprojektować sobie dom z kresek jakie mam narysowane juz na kartce, jednak nie mam za bardzo o tym pojęcia... Mając pojęcie jak się projektuje domy, nie pytałbym, tylko bym te kreski wziął i poukładał jaknależy...

po Tobie mam wrażenie, ze nie znasz się na rzeczy, a chcesz się brać za przerabianie czegoś i pytasz nas o rade..

ok, nic do Ciebie nie mam, fajnie jak jestes ambitny, może sie sporo przy tym nauczysz, ale jednoczesnie nagimsatykujesz...

oczywiście da radę to tak przerobić, jednak będziesz musiał przerobić tez bazę danych (dodać kolumne), przerobić w panelu admina dodając możliwosc oceny artykułu przez redaktora.. zabawy trochę jest.. nie wiem czy gra jest warta świeczki.. a przeglądałes inne pluginy do oceniania?

burnhotrythmsoul
20-02-2009, 02:33
Dobra już rozkminiłem. Znalazłem sobie komponent Simple Review. Podmieniłem sobie tylko gwiazki na własna grafike i mam efekt mniej więcej taki jaki chciałem uzyskać.

idek
20-02-2009, 03:55
no widzisz:) to elegancko ;) niestety nie nauczyłes sie przy tym za wiele, ale wszytsko przed Tobą jeszcze (co ja sie tak uwziąłem, zebyś sie uczył :P )

burnhotrythmsoul
20-02-2009, 08:32
Może z tego powodu że gdzieś w podświadomości chcesz żebym zaczął się uczyć kombinować, rozgrzebywał joomle dniami i nocami a poźniej pisał moduły z których sam bedzięsz korzystał :P Jak widać jakiś interes w tym możesz mieć ;) A tak na poważnie to chyba o to w tym wszystkim chodzi żeby było nas - pasjonatów tworzenia www coraz więcej.

idek
20-02-2009, 15:55
noo... Twoja wypowiedź jakoś do mnie i mojej podświadomości przemawia :D

powodzenia i pozdrawiam ;) koniec OT :)