PDA

Zobacz pełną wersję : You don't have permission to access - p0mocy



sfin44
19-02-2009, 23:25
witam,

ostatnio czesto dostaje taki komunikat jak otwieram jestem na zapleczy administracyjnym. czy to wina serwera, czy joomli? korzystam z 1.5.9.

W pelnej krasie komunikat wyglada tak:

Forbidden

You don't have permission to access /administrator/index.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.




Dopiero kilkunastokrotne odsiezenie powoduje powrot do normalnosci.



prosze o pomoc

sfin44
07-03-2009, 01:06
witam,

kurcze, znowu mi sie to samo pojawia. poza tym strasznie duzo bledow 404 mi zwraca serwer:

/plugins/editors/jck/editor/skins/silver/fck_strip.gif 525
/plugins/editors/jck/editor/images/spacer.gif 418
/administrator/templates/khepri/images/j_border.png 63
/administrator/index.php 62
/plugins/editors/jck/editor/skins/default/fck_strip.gif 58

wie ktos moze o co tu chodzi?

jantin
07-03-2009, 15:30
Niekończąca się historia ustawień serwera - prawa do plików?
Zmieniałeś coś w .htaccess?
Spróbuj wstawić do .htaccess cos takiego:


########## Attempt to solve 'Global Configuration' save issue, FTP layer issue, Media Upload issue
SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off
########## End - Attempt to solve 'Global Configuration' save issue, FTP layer issue, Media Upload issueo ile serwer dopuszcza zmianę ustawień PHP przez .htaccess?

sfin44
08-03-2009, 21:15
dzieki za pomoc.

nie wiem tylko jak to mam wstawic. zmienilem .htaccess na htaccess.txt i dopisalem te linie, ale wszystko sie rozsypalo i nie moge odsiwezyc strony.

czy cos jednak zle zrobilem?

gdzie sprawdzic czy .htaccess moze zmieniac php na serwerze?

jantin
08-03-2009, 21:47
zmienilem .htaccess na htaccess.txt i dopisalem te linie, ale wszystko sie rozsypalo i nie moge odsiwezyc strony.


Nie zmieniłeś z powrotem na .htaccess?
Jeśli tak, i się rozsypało to .htaccess działa.
Musisz zmienić htaccess.txt na .htaccess - i zrób to szybko, bezpieczeństwo systemu!

Jeśli natomiast zapisałes te zmiany i na serwerze jest obecnie .htaccess, to je wywal, bo nie okazały się skuteczne.

aha/ może zapisałeś jakies białe znaki w .htaccess? Zapisuj tylko w prostym notatniku.

sfin44
09-03-2009, 00:13
witam,

chyba chodzilo o te białe znaki. wywalilem "entery" i dziala. nie wiem tylko czy to pomoze.

znowu mi wyrzucilo blad:

Error loading "http://www.sopothotele.pl/plugins/editors
/jckstyles.xml.php?css_filename=plugins/editors/jck/editor
/css/fck_editorarea.css" (HTTP Status: 403).

Do you want to see the server response dump?


szukalem tez na zaganicznych forach i lipa. krew mnie zaleje ;)

jantin
09-03-2009, 08:44
@sfin44
Ja też szukałem i niewiele znalazłem.
Tu:
http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=474&t=304380&start=30
jest wątek w którym podano podobny błąd dotyczący JCK (niżej w w/w wątku zgłoszony przez Mike Kelly), ale rozwiązania nie ma. Tak luźno przypuszczam, ze problem może być związany z pluginem edytora JCK? Może go odinstaluj (jeśli serwer pozwoli?) i zobacz czy problem zniknie?

Błąd HTTP 403 oznacza, że klient skomunikował się z serwerem, ale serwer odmówił dostępu. Idąc tym śladem możesz mieć klasyczny przypadek z prawami do plików? Jeśli tak jest, możesz mieć problemy z odinstalowaniem JCK, bo nie jestes jego "właścicielem". Gdyby tak było to kwestia konfiguracji serwera, czyli potrzeba rozmowy z adminem hosta i zgłoszenie mu problemu.

Z drugiej strony miałeś serię błędów 404, a po tym trudno konkretnie wnioskować. Serwer czegoś nie znalazł lub to coś nie spełniło żądania i nie wiadomo dlaczego?
Dla mnie na tę chwilę problem za trudny, odinstaluj JCK a jeśli nie pomoże, to chyba pozostaje kontakt z administratorem hostingu ?

I pytanie, czy po dodaniu tej dyrektywy do .htaccess znikneły błędy 404 związane z panelem administratora? Bo jakby teraz zgłaszasz tylko ten JCK i 403?

sfin44
09-03-2009, 09:58
dziki za odpowiedz. na joomla.org tez juz szukalem :) nie ma tam odpowiedzi na moje problemy.

tak jak radziles odinstalowalem teraz jck. zobaczymy co bedzie. na pewno bedzie troche trudniej i wolniej wrzucac sie dane :)

w jaki sposob moge zobaczyc jakie sa prawa dostepu? czy wystarczy w total commanderze zmienic atrybuty?

no bledow z jck jest co niemiara:

/plugins/editors/jck/editor/skins/silver/fck_strip.gif 1313
/plugins/editors/jck/editor/images/spacer.gif 1123
/plugins/editors/fckeditor/editor/images/spacer.gif 246
/plugins/editors/fckeditor/editor/skins/office2007/fck_strip.gif 205

jantin
09-03-2009, 10:46
Z zewnątrz nie zmienisz praw własności plików serwera.
Chyba, że jesteś jego właścicielem/adminem to opis jest tu:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/440/51/

Właściciel pliku i grupa do której nalezy są określane przy jego tworzeniu/zapisywaniu. Zobaczyć to możesz np w Total Comanderze po wejści na FTP serwera. Wejdż na dowolny plik i kilknij w TC Plik/Właściwości: powinieś zobaczyć np coś takiego:

-rw-r--r-- 1 nobody nogroup 2157 Jan 26 14:58 index.php

to przykładowy wiersz pliku index.php administratora w TC.
Opis tego formatu zapisu jest tu
http://www.catcode.com/teachmod/chmod_1.html
ale napiszę tylko, ze plik nalezy do właściciela "nobody" w grupie "nogroup" zeby ustalić naszą uwagę na istocie sprawy.

Oczywiście właściciele mogą być rózni dla róznych plików czy katalogów, to zalezy od ustawien serwera. Jeśli tak jest, mogą być problemy z działaniem elementów Joomla. Ja mialem taki problem, ale po interwencji admin serwera ustawił dla mnie sztywne właścicielstwo, czymkolwiek ładuje lub modyfikuję (FTP, PHP itp) pliki zawsze mam właściciela "jantin" i grupę "jantin". I bóle z problemami dostępu i błędami 403 i 404 ustały

Jest taki komponent joomlaXplorer (http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/file-management/102/details) , który pomaga w zarządzaniu prawami własności, działa w w 1.5 trybie Spuścizny, zainstalowałem go ale już po interwencji więc nie wiem jak to wygląda praktycznie. W każdym razie CHMOD'y zmienia, ale czy jednocześnie zmienia właściciela, nie wiem, nie dłubałem w nim głębiej.

Spróbuj najpierw zobaczyć jakich masz właścicieli (i grupy) plików np w administratorze, i w tym katalogu gdzie jest plugin JCK. jeśli wszedzie są tacy sami to chyba nie jest ten problem?

No i pytanie czy znikneły problemy z błedem 404 (panel admina) i z JCK po jego odinstalowaniu?

sfin44
09-03-2009, 22:06
bledy z 404 na razie zniknely. bledy z jck, jakoze odinstalowany tez zniknely.

zainstalowalem joomla explorer. niby wszedzie jest ok. 755 dla katalogow, 644 dla plikow. w katalogu jck tak samo.

nie mam wiec chyba po co pisac do admina.

moze to pomoze. zrobilem test:

[/size]Wiadomość diagnostyczna
Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.9 Production/Stable [ Vatani ] 9-January-2009 23:00 GMT
configuration.php: Niezapisywalny (Tryb: 444 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
Architektura/Platforma: FreeBSD 7.0-RELEASE-p5 ( amd64) | Strona Serwer: Apache ( www.sopothotele.pl (http://www.sopothotele.pl) ) | PHP Wersja: 5.2.6
PHP Wymagania: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: [color=red]Niezapisywalny[color] | Max.Execution Time: 240 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.1.31-log ( 62.146.68.173 via TCP/IP )

Informacje rozszerzone:
SEF: Włączone (z mod_Rewrite) | FTP Layer: Wyłączone | htaccess: Zaimplementowano
PHP/suExec: Użytkownicy ftp i php są identyczni (prawdopodobnie zainstalowano PHP/suExec)
PHP Środowisko: API: cgi-fcgi | MySQLi: Tak | Max. Memory: 256M | Max. Upload Size: 55M | Max. Post Size: 8M | Max. Input Time: 240 | Zend Wersja: 2.2.0
Wyłączone Funkcje: exec,system,shell_exec,passthru,escapeshellcmd,esc apeshellarg,proc_close,proc_open,proc_open,set_ini ,ini_alter,eval,popen,dl,pcntl_exec,disk_free_spac e
MySQL Klient: 5.1.28-rc ( latin2 )


Moze to cos rozjasni.

jantin
09-03-2009, 22:36
bledy z 404 na razie zniknely.
może zadziałał ten wpis do .htaccess ?


niby wszedzie jest ok. 755 dla katalogow, 644 dla plikow. w katalogu jck tak samo.

Tu nie chodzi o to jakie są CHMODy. Chodzi o to kto ma prawo je zmieniać, czyli to co pisałem o TC, który pokaże (FileZilla też) właściciela i grupę, i to powinno być jednakowe dla wszystkich plików.

Do admina raczej nie masz po co pisać. Diagnostyka pokazała coś takiego


PHP/suExec: Użytkownicy ftp i php są identyczni (prawdopodobnie zainstalowano PHP/suExec)

i to chyba przesądza, ze moje podejrzenia były fałszywe (tu masz więcej o prawach własności dla serwera pod phpSuExec)
http://www.joomlatutorials.com/faq/view/joomla_security_tips/permissions_under_phpsuexec/60.html

jeśli użytkownicy FTP i PHP są identyczni to tego problemu nie masz (chociaż jest tam takie słowo "prawdopodobnie...")

Na razie problemów z PA nie masz i miejmy nadzieję, że to załatwione. Problemy z błędami JCK pozostają niewyjaśnione.

sfin44
10-03-2009, 23:08
dzieki za pomoc.

do admina i tak napisalem. niech sprawdzi wszystko, bo moze to pomoze. problemy z JCK ustaly, ale zauwazylem ze dalej mam problemy z zapelczem. dalej mi wyskakuja bledy w plikach graficznych od administratora.

Wylada mi to na problem z prawami - po to napisalem do admina. Powiawia mi sie okno z zablokowanym dostepem i error 403.

jak co mi sie uda zalatwic, dam znac.