PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja większych paczek bez powodzenia. Biały ekran i nic



caneri
22-02-2009, 00:00
Przy instalacji większych paczek (botów FCKeditor, componentów Docman - powyżej 0,5mb) trwa ładowanie ale w końcu pojawia się biały ekran i nic daje cofnij w przeglądarce i wracam do menu instalacji.
Dla przykładu Phocadownload, Atachments - udało się zainstalować.

Joomla 1.5.9
Hosting Netlook
Wersja PHP 5.2.8
Wersja MySQL 4.1.22-standard

Z tego co wyczytałem na forum -> to może mieć związek z długością trwania sesji.
Pytanie czy to może być przyczyna i czy tą sesje ustwia się w joomli czy na serwerze?

Dakota
22-02-2009, 18:48
spróbuj w pliku htaccess.txt dodać następujące dwie linijki:
php_value upload_max_filesize 5M
php_value max_execution_time 800

następnie zmień nazwę na .htaccess i wrzuć na serwer do katalogu głównego
powinno to pomóc pod warunkiem, że ustawienia serwera pozwalają na zmianę pewnych paramertów poprzez plik htaccess

caneri
22-02-2009, 23:10
Niestety, nic to nie dało jutro postaram się interweniować w hostingu.

Co ciekawe wszystkie paczki które chcę instalować znajdują się na serwerze w katalogu [tmp] - wygląda, że je przenosi na serwer tylko nie rozpakowuje??

vego007
23-02-2009, 10:24
Ile trwa te ładowanie? Czy po białym ekranie musisz się jeszcze raz logować czy wystarczy cofnąc stronę? Długość sesji możesz sobie ustawić w konfiguracji Joomla! Witryna->konfiguracja->system (Ustawienia sesji)

caneri
23-02-2009, 20:57
Ładowanie trwa ok 45s - 60s. Po białym ekranie daje cofnij i jestem spowrotem na zapleczu.
A sprawdzając przez ftp widzę plik instalacyjny (*.zip) w katalogu [tmp]

Długość sesji mam na 15 min

zwiastun
23-02-2009, 21:01
Może nie ma gzip?
Instaluj z katalogu na serwerze.

piotr_16
22-05-2009, 18:15
mam podobny problem tylko ze dla wersji 1.5.8 prosze o pomoc. Może przeinstalować joomle?

dussel
22-05-2009, 18:58
Miałem podobny problem.Pomogło usunięcie wszelkich śmieci po poprzednich próbach instalacji.W tej chwili wszystko instaluję z katalogu na serwerze.

wicher111
22-07-2013, 01:32
Jeśli można, chciałbym odswiezyć temat, u mnie na jednym serwerze jest podobny problem ze stroną, nie instalują się niektóre komponenty, np. phoca gallery, jest dokładnie tak jak opisywał caneri.

zwiastun
22-07-2013, 02:42
Post @caneri pochodzi sprzed 4 lat. W historii stron internetowych to epoka.
Skoro - jak piszesz - masz taką sytuację "na jednym serwerze", to nic prostszego, jak porównać podstawowe parametry tego serwera z parametrami serwera, na którym problem nie występuje. Przyczyny mogą być różne: za mały czas wykonywania skryptów (standardowe 30 s może nie wystarczać) czy przestarzała wersja PHP,

wicher111
22-07-2013, 09:09
prawdopodobnie tak, stoi to na jakimś starym poldku, ale niestty nie mam możliwości zmiany jego parametrów, a admin jest bardzo leniwy, dlatego pozostaje mi instalacja komponentów z serwera wcześniej nań wrzuconych,