PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie ogolne: 2 moduly OBOK siebie



grze69
22-02-2009, 06:35
Czy jest mozliwosc aby w jednej pozycji (np. user3) byly dwa moduly obok siebie, a nie jak to jest domyslnie, jeden pod drugim?
Konkretnie chodzi mi o przypadek gdy w pozycji "user3" mam menu glowne poziome, nie wypelnia ono calej szerokosci dostepnej, dlatego tez od razu po zakonczeniu menu chcialbym wrzucic modul "search" ktory idealnie sie tam zmiesci. czy jest taka mozliwosc?

idek
22-02-2009, 11:53
jest.

musisz prawdopodobnie lekko zmodyfikowac index.php (ale nie koniecznie) możliwe wystarczy sama modyfikacja css'a

grze69
22-02-2009, 18:44
jest.

musisz prawdopodobnie lekko zmodyfikowac index.php (ale nie koniecznie) możliwe wystarczy sama modyfikacja css'a

z jednej strony naprawde wiele mozna sie dowiedziec na tym forum, ale z drugiej czasem widze ze ludzie dostaja wlasnie takie odpowiedzi...
no ale zalozmy ze to wina zle sformulowanego pytania, tak wiec zapytam jeszcze raz - czy ktos ma pomysl jakiegos typu modyfikacje css-a lub index-u (w szablonie) nalezy wykonac aby dokonal opisanej przeze mnie rzeczy?
moze ktos ma jakis tutorial albo link do opisu?

Riaan
22-02-2009, 20:02
a może wchodzisz do danego modulu dodajesz mu własny przedrostek dla css, w css tworzysz odpowiedni div np z float:right; itp
w ten sposób były by dwa moduły na dwóch inaczej zdefiniowanych divach

ale myśle że prościej zedytować index templatki i dodać odpowiednie pole dla modułu

grze69
24-02-2009, 23:55
a może wchodzisz do danego modulu dodajesz mu własny przedrostek dla css, w css tworzysz odpowiedni div np z float:right; itp
w ten sposób były by dwa moduły na dwóch inaczej zdefiniowanych divach

ale myśle że prościej zedytować index templatki i dodać odpowiednie pole dla modułu

pierwsza opcja nie wiedziec czemu nie dziala...moze zly kod wpisuje... dodalem przedstotem "test"
i pozniej w css wpisalem:
.search_test { float:right; }
no i nic, zero reakcji

a o tej drugiej metodzie to musze gdzies poczytac, bo jestem zaswiezy i nie wiem jak dodac nowe pole (pozycje?) dla modulu...

zwiastun
25-02-2009, 00:34
1. przyrostek "test" a klasa "search_test"?: albo zły przyrostek (_test), albo zła klasa (searchtest).
2. jakie pytanie, taka odpowiedź: zamiast pozwalać sobie na pretensje pod adresem osoby, która poświęciła Ci uwagę, zrobiłbyś lepiej, gdybyś dostarczył jakiejkolwiek sensownej informacji, by udzielić Ci pomocy.
Możliwe, że wynika to z Twojej niewiedzy, ale tym bardziej wypadałoby powstrzymać język czy raczej paluchy.

Jedyna sensowna odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: jest możliwe. A sposobów na osiągnięcie efektu jest co najmniej kilka. Zaczynając od najprostszego: zastosowania stylu typu horz dla pozycji modułów .

Riaan
25-02-2009, 00:55
ale chyba wiesz gdzie masz index templatki??
wiec jesli masz na div to dodajesz nowy div i definiujesz styl dla niego a tam wciskasz kod dla modułu... ściagasz z istniejącego juz tylko nadajesz mu inną nazwe, np trol.. a nastepnie w modułach dodajesz tego trola

dobrze by było gdybyś podał adres strony... bo to też tak po omacku odpowiadamy a być może masz gdzieś bład

grze69
25-02-2009, 02:10
1. przyrostek "test" a klasa "search_test"?: albo zły przyrostek (_test), albo zła klasa (searchtest).
2. jakie pytanie, taka odpowiedź: zamiast pozwalać sobie na pretensje pod adresem osoby, która poświęciła Ci uwagę, zrobiłbyś lepiej, gdybyś dostarczył jakiejkolwiek sensownej informacji, by udzielić Ci pomocy.
Możliwe, że wynika to z Twojej niewiedzy, ale tym bardziej wypadałoby powstrzymać język czy raczej paluchy.

Jedyna sensowna odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: jest możliwe. A sposobów na osiągnięcie efektu jest co najmniej kilka. Zaczynając od najprostszego: zastosowania stylu typu horz dla pozycji modułów .

ok, masz racje, przepraszam...niemniej i tak nie rozumiem - "przyrostek "test" a klasa "search_test"?: albo zły przyrostek (_test), albo zła klasa (searchtest)."
zaraz poczytam o "horz"




ale chyba wiesz gdzie masz index templatki??
wiec jesli masz na div to dodajesz nowy div i definiujesz styl dla niego a tam wciskasz kod dla modułu... ściagasz z istniejącego juz tylko nadajesz mu inną nazwe, np trol.. a nastepnie w modułach dodajesz tego trola

dobrze by było gdybyś podał adres strony... bo to też tak po omacku odpowiadamy a być może masz gdzieś bład

adres strony to: http://asgmichalin.grze.net/ poki co,
przepraszam za chaotyczne wypowiedzi wczesniej, ale jesli chodzi o joomle to jestem totalnie poczatkujacy, do tej pory zajmowalem sie w zasadzie tylko grafika, ewentualnie html czy swish, takze css i te wszystkie div'y to troche dla mnie czarna magia...dlatego wlasnie napisalem, ze sama nazwa metody na rozwiazanie tego problemu niewiele mi pomoze, bo poki co ciezko mi zrozumiec tok pracy joomli...

co do odpowiedzi powyzej, zaraz sprobuje to zrobic, ale juz widze rzeczy ktorych nie rozumiem, mam nadzieje ze nie zostane zjechany za niewiedze...konkretnie ten fragment:
"jesli masz na div to dodajesz nowy div i definiujesz styl dla niego a tam wciskasz kod dla modułu"

czyli? wchodze w index.php (szablonu/templatki) i dopisuje np:
<div class="nowe_szukaj">"
</div>
po czym odpalam style.css (mam tylko jeden plik css)
i tam definiuje styl dla tego div'a?
czyli np:
.div.nowe_szukaj input
{
width: 85px;
border: 1px solid #CCC;
margin: 5px 0 5px 0;
}
no ale co to zonaczy "kod dla modulu"?

mam wrazenie ze mam problem z jakimis elementarnymi rzeczami, ale to wszystko dlatego ze nie rozumiem dobrze koncepcji "divow" i ich koneksji z modulami i jak sie to wszystko laczy, a nie udalo mi sie jak dotad znalezc jakiegos FAQ'a na ten temat
dzieki