PDA

Zobacz pełną wersję : Znikająca lewa kolumna?



malwin23
07-06-2006, 23:16
Witam!
Nie wiedziałem do końca, w którym dziale zadać to pytanie aczkolwiek myślę, że w poprawynm:D

Mam ogromną prośbę!!
Czy Ktoś wie w jaki sposób dodając zwykły link w sekcji linków w czasie kilknięcia na niego wyłączyć całkiem lewą kolumnę i żeby artykuł pojawił się na całej szerokości strony (w tabeli main, tam gdzie się wyświetla wszystkie artykuły, bez jakichkolwiek kolumn do modułów). Chodzi o to, żeby tabela main nabrała szerokości całej strony zastępując też kolumnę z modułami.
Moja templatka ma tylko lewą kolumnę do modułów.
Bardzo proszę kogoś o pomoc!!
Dziękuję z góry za wszelką fatygę!
Pozdrawiam.

Rybik
07-06-2006, 23:37
jaki templak ?
co to jest "sekcja linkow" ? (tabela-artykuly z sekcji? kategoria linkow weblinks? jakis link z menu?)

malwin23
08-06-2006, 00:20
Okej, będzie trochę pisania, proszę o cierpliwość.

mbt_shopping
porbałem z tej strony i ją przerobiłem.
http://template.joomlart.com/ja_shopping_ii/

Przedstawie to w ten sposób może:
Jest plik index.php - tej templatki

Cała filzofia to: chciałbym wyciąć całą lewą kolumne z pliku php gdzie pokazują się moduły, żeby zwięszyć szerokość tabeli w, której są wyświetlane artykuły (czyli po prawej stronie).
Wobec tego czy można zrobić takie coś:
Skopiować głowny plik index.php dać mu inną nazwę, potem skopiować całą templatkę do innego katalogu, w pliku index.php tej templatki usunąć lewą kolumnę i np:
index_inna_nazwa.php?option=com_frontpage&Itemid=1
i pokazuje mi tą samą templatkę ale już bez lewej kolumny
Czy ktoś wie jak w bazie danych zduplikować - default style (template)

Po prostu nie chce mieć 2 joomli tylko 1 joomle i dwie templatki, takie same aczkolwiek jedna bez lewej kolumny a druga z lewa kolumna gdzie są moduły.

Nie ma czegoś takiego w administracji jak np. mainmenu > aktualności> edycja + opcja do tego bez lewej kolumny, pokaż na całej szerokości templatki.

WIEM, ŻE ZAMIĄCHAŁEM NA ZDJĘCIACH ZAŁĄCZONYCH PRZEZE MNIE WSZYSTKO JEST JASNE.

Proszę o pomoc!!!