PDA

Zobacz pełną wersję : Problem przy instalacji J!1.5.9



b4dm45h
22-02-2009, 21:42
Witam,
Jak każdego tak i mnie w koncu dopadł problem z J!
Przy próbie instalacji na nowym serwerku (home.pl) wywala mi niby znany błąd z cookies:
http://img3.imagebanana.com/img/uodbv61q/thumb/erro.png (http://img3.imagebanana.com/view/uodbv61q/erro.png)

Pliki na serwer próbowałem wrzucać 3 razy za każdym razem to samo.
Ktoś ma może jakis pomysł jak to rozwiązać? Czy to wina home.pl, w co wątpię bo przecież ludziska piszą ze działa tam bez problemu, czy może u mnie coś skopane.. nie wiem proszę o sugestie..

pzdr.

idek
22-02-2009, 22:50
ano, na home.pl dziala aż miło..
a co instalka Ci dalej nie pójdzie? wyglada na niegroźne błędziki chyba..

i nie wiem czy to co teraz powiem bedzie mądre... ale zerknij czy masz folder "tmp" z prawami do zapisu.. ;)

b4dm45h
22-02-2009, 22:57
no niestety instalka dalej nie idzie.. wywala mi komunikat:

Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje plików „cookie”. Instalacja Joomla! nie będzie możliwa dopóki nie zmienisz tego ustawienia w swojej przeglądarce.
n
Problem może też wynikać z tego, że próbujesz wznowić przerwaną instalację. W takim wypadku należy rozpocząć instalacje od początku.

sprawdzalem na roznych przegladarkach na roznych komputerach ale wszedzie to samo, a i tmp ma odpowiednie prawa.. :confused:

EDIT:

dziwne ale wszystko wskazuje na to ze wina moze leżeć po stronie home.pl, wlasnie bez problemu zainstalowalem J! z tych samych plikow na serwerku itl.pl

EDIT 2:

ok i po problemie.
Po prostu okazało się że J! instalowałem z podfolderu na serwerze więc w głównym katalogu nie posiadałem /tmp co było przyczyną komunikatów.

kzachert
25-02-2009, 11:22
A u mnie w ogóle nie chce pojawić się okno instalacyjne joomla, mimo że na home.pl poprzez klienta FTP umieściłem pliki instalacyjne raz w podfolderze, a jak nie dało rady, to w katalogu głównym - i nadal nic... Mam konto Business Starter na home.pl
Co powinienem zrobić?

xtadeo
17-03-2009, 15:47
no niestety instalka dalej nie idzie.. wywala mi komunikat:

Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje plików „cookie”. Instalacja Joomla! nie będzie możliwa dopóki nie zmienisz tego ustawienia w swojej przeglądarce.
n
Problem może też wynikać z tego, że próbujesz wznowić przerwaną instalację. W takim wypadku należy rozpocząć instalacje od początku.

sprawdzalem na roznych przegladarkach na roznych komputerach ale wszedzie to samo, a i tmp ma odpowiednie prawa.. :confused:

EDIT:

dziwne ale wszystko wskazuje na to ze wina moze leżeć po stronie home.pl, wlasnie bez problemu zainstalowalem J! z tych samych plikow na serwerku itl.pl

EDIT 2:

ok i po problemie.
Po prostu okazało się że J! instalowałem z podfolderu na serwerze więc w głównym katalogu nie posiadałem /tmp co było przyczyną komunikatów.

Ktos ma moze jakis inny pomysl, bo mam taki sam problem z instalacja, tyle ze to co wyzej b4dm45h zrobil u mnie nie dziala

ppilus
17-03-2009, 17:48
Czy próbowali koledzy tego:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=24351&highlight=session.php

xtadeo
17-03-2009, 21:19
Czy próbowali koledzy tego:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=24351&highlight=session.php

Niestety to nie to. To juz sprawdzalem.

himen
16-11-2009, 13:22
rozwiązanie zagadki tkwi w tym iż trzeba stworzyć katalog tmp w głównym katalogu serwera i nadać uprawnienia 777, niezależnie czy mamy joomle w katalogu czy na gółwnym. Mam nadzieję że pomogło.

mattwoj
16-11-2009, 13:30
a ja dodam, iż warto zainstalować wyższą wersje, bo potem będzie więcej problemów
po aktualizacjach często ustawiane są jakiekolwiek ustawienia podstawone

xtadeo
17-11-2009, 09:23
a ja dodam, iż warto zainstalować wyższą wersje, bo potem będzie więcej problemów
po aktualizacjach często ustawiane są jakiekolwiek ustawienia podstawone

Zainstalowalem wersje 1.5.14 i wszystko dziala pieknie.

ppilus
17-11-2009, 22:56
a ja dodam, iż warto zainstalować wyższą wersje, bo potem będzie więcej problemów
Nim cokolwiek dodasz to sprawdź co dodajesz. W lutym (bo wtedy został wątek założony) była to aktualna wersja.

po aktualizacjach często ustawiane są jakiekolwiek ustawienia podstawone
Co to są "jakiekolwiek ustawienia podstawone" ?

bulls
30-04-2010, 17:34
Witam
Mi pomogło dodanie takiego wpisu do pliku .htaccess

php_value session.save_path '/tmp'

Instalacja ruszyła wtedy bez problemu

spedsys
12-12-2010, 21:23
Witam panowie męczyłem się z tym samym problemem 3 dni a okazało się że miałem źle skonfigurowany routher w ustawieniach zapory który blokował ciasteczka. Tak więc jeśli macie routhery to sprawdźcie jego ustawienia a także zapora systemowa może coś blokować. Pozdrawiam