PDA

Zobacz pełną wersję : javascript w artykule



marsjan1985
23-02-2009, 10:42
Postawiłem właśnie stronę na joomli 1.5.8 . W tekście artykułu nie mogę dodać kodu java script. Jest zawsze usuwany po zapisie. Nie wiem w czym problem. W joomli 1.5.7 nie miałem takich problemów. Na początku myslałem ,ze to wina edytora Timy Mce 2.0 ale kod java script znika po zapisie nawet gdy ten wyswig jest wyłączony. Wie ktoś jak na to zaradzić?

zwiastun
23-02-2009, 10:57
Najpierw obok tematu:
To po co stawiasz na 1.5.8? Jeśli data wydania nie ma dla Ciebie znaczenia, pozostań przy starszej wersji, w której nie miałeś takiego problemu. Rozumiem, kupować stary samochód, ale instalować stare darmowe oprogramowanie?
Na temat: konfigurację artykułów opisano w FAQ obszernie

idek
23-02-2009, 15:28
Forum Joomla! - problem z JS (http://forum.joomla.pl/showpost.php?p=94907&postcount=8)

piotr.dobrogost
24-02-2009, 23:59
Forum Joomla! - problem z JS (http://forum.joomla.pl/showpost.php?p=94907&postcount=8)

Co zrobic jezeli podane w linku rozwiazanie nie dziala?

Dakota
25-02-2009, 18:40
zainstaluj mod_php.... potem wklej do niego kod javy.... ustaw ten moduł na pozycji, która nie występuje w template.... potem w artykule wpisz
(loadposition user22) .... user22 to pozycja w jakiej masz ustawiony moduł php....

u mnie ten sposób się sprawdza... :)

marsjan1985
27-02-2009, 08:27
już sobie poradziłem. Trzeba było powyłączać pewne ustawienia w contencie.
To mój szef chciał nowszą wersje joomli. Ja optowałem za 1.5.7, na której stawiałem inny serwis i nie było z nią problemów. 1.5.8 ma duzo niepotrzebnych zabezpieczeń.

idek
27-02-2009, 12:25
no to teraz biegusiem update zrób do 1.5.9 chyba, ze chcesz mieć zaraz kolejne problemy z cyklu "ktos włamał mi sie na strone, pomocy!!"

ppilus
27-02-2009, 12:33
(...) 1.5.8 ma duzo niepotrzebnych zabezpieczeń.
Czy zabezpieczenia mogą być niepotrzebne ?

alvi
28-03-2010, 20:26
już sobie poradziłem. Trzeba było powyłączać pewne ustawienia w contencie.
To mój szef chciał nowszą wersje joomli. Ja optowałem za 1.5.7, na której stawiałem inny serwis i nie było z nią problemów. 1.5.8 ma duzo niepotrzebnych zabezpieczeń.

Proszę o dokładne opisanie jak sobie z tym uporać.

Chciałem teraz powstawiać w artykuły kody z systemu partnerskiego. Kody mają taka postać:


<script src="http://api.systempartnerski.pl/1.0/js/9XdEVPXLJtmV3BSegdY" type="text/javascript"></script>

No i niestety po wstawieniu kodu w artykuł na stronie nic się nie pokazuje.

moje
28-03-2010, 21:05
Oprócz dołączenia kodu JS, trzeba go jeszcze wywołać w artykule, albo przypisać do odpowiedniego działania/formularza.

alvi
28-03-2010, 21:24
Na javie nie za bardzo się znam i właściwie jest mi potrzebna tylko znajomość umieszczenia tego w artykuł. W instrukcji w programie partnerskim pisze tak:

Jak dodać produkty na własną stronę WWW

1. klikamy Dodaj nowy kod Javascript,
2. nadajemy mu nazwę,
3. klikamy link: produkty i z dostępnej listy wybieramy te, które chcemy emitować na stronie przy użyciu kodu,
4. zapisujemy zmiany,
5. klikamy: pobierz i otrzymaną linijkę kodu wklejamy w źródło własnej strony WWW.



No i tą linijkę kodu pobrałem (wstawiłem ją wcześniej) i wkleiłem do artykułu. Nic to nie dało. Szukałem na forum, ale chyba pytam o coś oczywistego, dlatego nie znalazłem odpowiedzi i pytam licząc, że ktoś, kto ma to w jednym paluszku mi pomoże.

moje
28-03-2010, 21:43
Ale musisz stworzyć samodzielnie formularz, który będzie obsługiwany przez podanego przez Ciebie JS'a.