PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana tła w tinymce



yatre
24-02-2009, 00:26
witam wszystkich,
jestem nowym użytkownikiem joomla, zaczynam na wersji 1.59.
potrzebuję stworzyć artykół, który miałby inne tło niż białe. Standardowo mam zainstalowany tinymce 2.0 i niestety nie potrafię tego uczynić w tym edytorze. :(
Poratujcie mnie, nie wiem czy to wina mojego braku wiedzy czy może ten edytor nie potrafi tego zrobić. :confused: Może znacie inne edytory, które sobie z tym radzą?
Jest to mój pierwszy post więc potraktujcie mnie ulgowo.

idek
24-02-2009, 00:35
no chyba sie nie znasz... albo ja nie mam innego pmysłu...ale możesz to rozwiązac tak: (o ile Cie dobrze zrozumiałem)

właczasz sobie podgląd kodu w tym TinyMCE i wpisjesz tam coś w stylu:

<div style="background:#KODKOLORU;">tutaj tekst</div>

no i jak to zamkniesz, to powinieneś już mieć inny kolor pod tekstem "tutaj tekst.. teraz już tylko zamienic ten tekst na inny i po problemie :)

yatre
24-02-2009, 01:01
Ddziękuję za poradę, działa.
Najwyraźniej jeszcze dużo przede mną :)

idek
24-02-2009, 01:10
pierwszy najwazniejszy krok, już za Tobą - chciałeś, zainstalowałeś i próbowałes sam rozwiązać swój problem, a dodatkowo nie podałes w tematcie "POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!11" a w poście: "mój edytor nie działa! pomurzcie!" :D

powodzenia życze ;)
nie wiem czy wiesz, ale dla lepszego efektu możesz dodać w <div style="background:#KODKOLORU; padding:10px">tutaj tekst</div> dzięki czemu tekst nie będzie dodtykał krawędzi tła ;)

yatre
24-02-2009, 01:19
Niestety nie działa tak jak myslałem :(.
Jest kolorek i owszem ale tylko tam gdzie jest coś napisane lub wstawiony obrazek, potrzebuję czegoś co zapełni mi całą stronę niezależnie od ilości tekstu i grafiki

Bazyl
24-02-2009, 01:29
Zrób dokładnie to samo, ale dla "body".

yatre
24-02-2009, 01:36
dziękuję za pomoc,
jutro też jest dzień :)

idek
24-02-2009, 02:56
nie nie... dla body nie, bo yatre (http://forum.joomla.pl/member.php?u=17821)chce zrobić tło tylko w danym artykule... tutaj zatem problem się nieco komplkuje.....

można zrobić coś w stylu:
- napisać artykuł
- przygotować dla niego pozycję w menu (niekoniecznie w widocznym, czy opublikowana - choc tego pewien nie jestem)
- przypisać danej pozycji przyrostek css'a
- odpowiednio sformatowac css'a dla danego przyrostka i odpowiedniej klasy

powyżej ogólniki, bo zajełoby mi trochę, jakbym chciał się nad tym bardziej rozczulać ;)