PDA

Zobacz pełną wersję : Typy/rodzaje uzytkowników



MacKuz
08-06-2006, 11:33
Witam jestem poczatkujacym użytkownikiem Joomli.

Mam pytanko związane z rodzajami użytkowników w Joomli.

Czy jest możliowść nadania użytkownikowi innego typu niż
administrator, editor, user, author, publisher , manager.

Chciałbym część witryny udostepnic tylko wybranym użytkownikom (klubowiczom) sam ich będe przypisywał do odpowiedniej grupy jednak nie chce aby oni mieli prawa do zmiany treści artykułów w tej części witryny więc ww grupy chyba odpadają.

Po prostu część artykułów chcę udostepnić wybranej grupie uzytkowników jak to zrobić ewentualnie jakiego modułu/dodatku użyć.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

qba
08-06-2006, 16:27
witam
polecam zajrzec na:
extensions.joomla.org
znajdziesz tam wiele dodatkow rozszerzajacych mozliwosc "zarzadzania" userami
bylo chyba kiedys cos takiego jak community builder...
tak czy siak:
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,listcats/cat_id,1809/Itemid,35/

syspo
17-02-2007, 20:16
Z góry przepraszam za odświeżanie starego tematu :)

Ja mam podobny problem, lecz z dostępem do panelu administracyjnego.
Potrzebowałbym udostępnić innym osobom panel, ale z ograniczonym dostępem do jego możliwości.
Czyli np. Super Admin miałby dostęp do wszystkiego, a Admin byłby ograniczony możliwością instalacji/deinstalacji nowych dodatków, ale mógłby je włączać i wyłączać oraz miałby dostęp do innych opcji SuperAdmina. Czy ktoś wie jak tego dokonać?

Mam nadzieję, że zrozumiale napisałem :)


Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
syspo

pbart
23-03-2007, 14:51
to i ja sie podczepie pod temat.

widze ze uprawnienia uzytkownikow dziela sie na 'frontend' i 'backend' i rozumiem ze jest mozliwosc publikacji artykulow z poziomu 'frontend'
czy wymaga to zastosowania dodatkowego modulu? czy jest to zdefiniowane w strukturze strony ?

michal1000
06-04-2007, 21:03
podpinam się do pytania syspo.

zwiastun
06-04-2007, 23:47
A może by tak, Panowie, zanim zaczniecie zadawać pytania, rozpoznać co to jest i jakie jest? I skorzystać z szukajki?
Pytania syspo i pbarta są co najmniej nie na miejscu. Nikt Wam tutaj abecadła wypisywał nie będzie.
MacKuz : rozszerzenie standardowych możliwości: JACL

Publius
07-02-2008, 16:10
JACL jest płatny. Są jakieś darmowe rozwiązania?