PDA

Zobacz pełną wersję : Joomlapack a Register Globals Emulation



big_krzysiek
24-02-2009, 22:46
witam!

przenosze strone zrobiona w joomli 1.5.9 z serwera ovh na nazwa.pl, przy pomocy JoomlaPack Installer 2.0 i w pierwszym kroku wyskakuje niezgodnosc zmiennej Register Globals Emulation - jest na on.
w serwisie na ovh wszystkie ustawienia byly ok.

probowalem ja zmieniec wpisem w .htaccess, dodalem linijke
SetEnv RG_EMULATION 0 (bez spacji na koncu itp)
niestety daje to blad serwera,

wgranie pliku globals.php z linijka:
define( 'RG_EMULATION', 0 );
niby zmienia ja na off, ale wyskakuje blad skladni:
Caught AJAX error [Error:
name: SyntaxError
message: Statement on line 137: Syntax error
Backtrace:
Line 137 of inline#1 script in ...tutaj sciezka do.... installation/index.php

pwenie cos namieszalem, ale jesli ktos z forumowiczow zna rozwiazanie, prosze o odpowiedz...

ppilus
24-02-2009, 22:56
Na jednym z serwerów (niestety nie nazwa.pl) jak chciałem wyłączyć register globals admin prosił o dopisanie na początku configuration.php takowe wiersze:

ini_set('register_globals','off');
if(!defined('RG_EMULATION')) { define( 'RG_EMULATION', 0 ); }
W tym hostingu zadziałało co nie znaczy, że tobie pomoże - zawsze możesz spróbować.

big_krzysiek
24-02-2009, 23:20
dziekuje za szybka odpowiedz...

ale zainstalowalem strone przy pomocy joomlapack, dopisalem do configuration.php to co podales i jest blad:

ini_set('register_globals','off'); if(!defined('RG_EMULATION')) { define( 'RG_EMULATION', 0 ); }
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/sciezkadostepu/configuration.php:3) in /home/sciezka dostepu/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sciezka dostepu/configuration.php:3) in /home/zsciezka dostepu/libraries/joomla/session/session.php on line 426

natomiast w joomla/pomoc/Informacje o systemie/Informacje o PHP/
na Local i Master Value jest zgodnosc...i register globals emulation nie wystepuje.
jest tylko register globals.

nie znam joomli 1.5...dlatego mecze pytaniami na forum i moze ma ktos cierpliwosc odpowiedziec, czy zmienna register globals emulation w niej wystepuje, czy moze nie jest potrzebna, i jest tylko w joomlapack jako pole do migracji joomli 1.0?