PDA

Zobacz pełną wersję : artykuł zasłania rozwijane menu



wojcir
26-02-2009, 20:01
Witam
Szukałem kombinowałem sam i nic nie mogę zdziałać. Pomocy:confused:
Problem:
Zastosowałem menu (com_swmenufree5.2_J1.5.zip) - bardzo sobię go chwalę bo bardzo łatwy i przejżysty, ale...
pisząc artykuł dodaję za pomocą komponentu AllVideos Reloaded link do filmu na Youtubie i ten film(y) na stronie startowej i innych zasłania mi (rozwijane) submenu.
Jest to dla mnie istotne ponieważ submenu ma około 50pozycji i jest b.istotne w moim projekcie.
W komponencie menu wypróbowałem już wszelkich ustawień, także stosując inne templaty jest ten sam problem.
Dziękuję

hesar
26-02-2009, 20:29
sprawdz sobie temat z-index w google (chodzi o css - hint)

wojcir
26-02-2009, 21:34
Dziękuję za odpowiedź.
Nie mogę jednak odnaleźć (niewiem) gdzie zmienić wartość z-index. przeszukałem katalog z moją joomlą i w componentach o których pisałem nie odnalazłem takich wpisów w .css Proszę jeszcze o małą pomoc gdzie zmienić wartość z-index (próbowałem zmieniać w template, którą używam ale nic to nie dało - może dalej robie coś źle)
Pozdrawiam

hesar
26-02-2009, 21:44
bo standardowo nie daje sei z-index i dlatego czasami bywa problem z przykrywaniem pewnych elemntow strony
znajdz sobie firebugiem albo webdeveloperem elementy ktore sie zle nakladaj i ustaw w css dla nich wlasciwa wartosc z-index

wojcir
27-02-2009, 00:02
Dziękuję za pomoc, ale chyba jeszcze nie osiągnąłem odpowiedniego pułapu:), pomimo mych usilnych starań i dokształcania się. Zainstalowałem firefoxa i firebuga, badając element menu o który mi chodzi otrzymuję:
.ddmx a.item2, .ddmx a.item2:hover, .ddmx a.item2-active, .ddmx a.item2-active:hover {ame-lorain.html (wiersz 94)
display:block;
font-family:Arial,Helvetica,sans-serif !important;
font-size:12px !important;
font-weight:bold !important;
opacity:0.6;
padding:5px !important;
position:relative;
text-align:left !important;
text-decoration:none !important;
white-space:nowrap;
z-index:500;
Zmieniam tą wartość np. na 6000 (edytując) jednak po odświeżeniu wartość wraca do dawnej.
Próbując natomiast zbadać element div.content - padding otrzymuję:

body#ff-mixxmag, body#ff-mixxmag td {template.css (wiersz 9)
font-family:"Lucida Grande",Helvetica,Verdana,sans-serif;
}

body.f-small, body#ff-optima.f-small, body#ff-georgia.f-small {template.css (wiersz 24)
font-size:11px;
}

body, body.f-default {template.css (wiersz 25)
font-size:12px;
}

body {template.css (wiersz 22)
line-height:135%;
}

Jak widać nie ma wartości z-index.
Element, który mi wszystko przesłania jest wyświetlany jako
obiect#p_a....allvideos
nie mogę go zbadaćbezpośrednio bo po naciśnięciu pp daje właściwości playera.

Byłbym wdzięczny za dodatkowe sugestie

ppilus
27-02-2009, 00:09
Masz tę stronę opublikowaną w sieci ? Nie będziemy musieli zgadywać.

wojcir
27-02-2009, 00:53
Nie. Dopiero ją robię na localhost

hesar
27-02-2009, 09:29
http://www.w3schools.com/Css/pr_pos_z-index.asp

u mnie plugin allvideos jest opakowany w taki selektor
span .allvideos - u ciebie nie?
ew. sprobuj zmienic na inny uklad w parametrach pluginu

w ostatecznosci mozesz zmienic atrybut z-index dla WSZYSTKICH elementow klasy object takim wpisem
object {
z-index:0;
}
nigdy tego nie porbowalem ale powinno zadzialac
ew. mozesz pogrzebac w plikach odpowiedzialnych za wysweitlanie allvideos i dorzucic im na sztywno jakis selektor klasy i dopiero pozniej ta klase ostylowac

wojcir
27-02-2009, 13:08
Dziękuję bardzo !!! Udało się. Zmieniłem tylko ustawiania w pluginie - Flash display mode windowtransparentopaque i działa jak sobie wymarzyłem (wcześniej próbowałem wszystkiego ale widocznie to przeoczyłem) Jeszcze raz dziękuję.
Temat do zamknięcia. Pozdr All