PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze zmianą strony startowej J1.5.7



jokrasa
26-02-2009, 20:14
Witam wszystkich:)

Mam stronę opartą o Jommla 1.5.7 wprowadziłem kilka artykułów i ustawiłem jeden jako wyświetlający się na stronie startowej - wszystko działa OK!

Po tygodniu napisałem nowy artykuł i zmieniłem opcję nowego art by się wyświetlał jako strona startowa a u poprzedniego artykułu by się już nie wyświetlał a nawet go przeniosłem do innej sekcji.

Mimo tego zabiegu nadal się pojawia stary artykuł mimo, że do niego nie prowadza linki w menu!
A nowy wogóle się nie pojawia.

W menu link start - stoworzony jako "przegląd artykułów strony frontowej" - a wiec poprawnie tak jak powinno być.

Wyłączając nawet poprzedni art , który był jako startowa strona - to po odświeżeniu strony w przeglądarce - mam komunikat błędu z podaniem ID tego właśnie art. wyłączonego.

Dziwne dla mnie ! . wszystko posprawdzałem - i nie wiem , gdzie zmienić id artykułu strony startowej by pojawił się już inny artykuł.

Proszę o sugestie i trafne porady, tudzież linki www do podobnych problemów.

PeFik
26-02-2009, 21:23
1) update do 1.5.9
2) daj ogłoszenie do działu zlecę .... lub zapisz się na kurs Joomla! podstawy np. we Wrocławiu

3) zastanawiałeś się kiedy to pisałeś "linki www do podobnych problemów." ??? mam ci google cytować?

jokrasa
27-02-2009, 00:43
sprawa się rozwiązała.

Nie spojrzałem dokładnie w główne menu, a tam w gąszczu linków menu została zmieniona nazwa pozycji o ID 1 - odpowiedzialnej za stronę start. Pozycja miała inną nazwę, a ja szukałem tylko po nazwie, a nie po ID.