PDA

Zobacz pełną wersję : baza osób ze zdjęciami i komentarzami



neroj
26-02-2009, 21:41
W sumie nie wiem jak się ma nazywać taki komponent (baza osób, katalog osobowy) stąd nie wiem gdzie szukać.
Ma mieć takie cechy: wyszukiwanie wg liter alfabetu, a każdy delikwent w tej bazie miałby stronę a na niej zdjęcie, opis, i komentarze innych (ewentualnie ranking). W sumie może się wydawać, że to ma być coś takiego jak portal społecznościowy ale ważne jest to, żeby każdy mógł założyć dowolną ilość takich "delikwentów" czyli nie siebie a innych
z góry dziekuję za podpowiedzi czego i gdzie mam szukać, zawsze rozsierdzonego Zwiastuna proszę o niewypisywanie priwów w stylu "zaśmiecasz forum" czy "używaj szukajki" - uważam że forum nie zamiecam a jak mam szukać czegoś, czego nie widziałem ? ;d

zwiastun
26-02-2009, 22:45
1. Odnoszę wrażenie, że nawet nie masz wystarczająco dużo lat, żeby sobie pozwalać na uwagi wobec zwiastuna. Ale to również nie powód, byś wzorów zachowania się szukał tam, skąd ich czerpać nie należy.
2. Jeśli nie wiesz, jak nazwać to, czego szukasz, to tak naprawdę nie wiesz, czego szukasz.
Katalog osób jest w standardzie Joomla! (Kontakty). Natomiast czegoś takiego, co by się Tobie marzyło, na szczęście nie ma! Na szczęście dla Ciebie i innych napaleńców, którym wydaje się, że wszystko wolno bo jest wolność.

neroj
27-02-2009, 09:33
no.. wiedziałem, że odpowiedź będzie sarkastyczna :-) Zwiastunie, mam wystarczająco dużo lat, wiem też mniej więcej ile masz Ty bo pisałeś że 30 lat temu skończyłeś studia (widzisz, czytam forum)... problem w tym, że joomlę znalazlem w internecie jako narzędzie do tworzenia stron dla osób mało doświadczonych w tych sprawach (w końcu dla programistów są języki programowania więc sami mogą sobie napisać). Tymczasem polski oddział joomli (na szczęście tylko forum) kreowane jest na zamkniętą grupę dla wybrańców i jak ktoś nie zna podstaw php, baz danych, hostingu i jeszcze czegoś tam to powinien pokornie zrezygnować z pomysłu na posiadanie własnej strony w cms. To taki przytyk Zwiastunie do Ciebie, bo idea joomli jest świetna właśnie dla takich osób jak ja (lamerów) a Ty robisz wszystko, żeby zniechęcać. Forum jest od tego, żeby pytać i dostawać odpowiedzi a nie od tego, zeby dostawać po uszach za nieznajomość tematu (jak brakuje Ci miejsca na forum to ogłoś składkę na nowy serwer, chętnie się dołożę)
Wracając do tego czego szukam: wcale nie szukam czegoś zabronionego. Wyobraź sobie stronę z bazą danych osób pełniących funkcje publiczne (aktorzy, sportowcy, urzędnicy) i użytkownicy strony mogą dodawać informacje o nich na stronach, tworzyć katalog w celach informacyjnych (gdzie pracuje, czym się zajmuje, za co jest odpowiedzialny)... i co? chyba nie jest to nielegalne

zwiastun
27-02-2009, 12:52
1. Przeczytaj dokładnie, co napisałem: odnosiłem się do Twojej personalnej wycieczki, a nie meritum! I podtrzymuję, co napisałem!
Mało -dalej upierasz się przy swoim.
2. Twierdzenie, że "polski oddział joomli (na szczęście tylko forum) kreowane jest na zamkniętą grupę dla wybrańców" to bzdura nieraz powtarzana na tym forum w różnych formach przez osoby, które lekceważą wszystkie reguły takich forów. I w tym przypadku powtórzone przez osobę, która w swoim poście:
a) urządza sobie wycieczkę personalną
b) pyta o coś, czego nie potrafi nazwać.
3. I w sprawie "owego czegoś":
Dane osobowe należą do danych wrażliwych. Narzędzie umożliwiające zwykłym użytkownikom dodawanie zdjęć i info o osobach, jak to opisałeś:

coś takiego jak portal społecznościowy ale ważne jest to, żeby każdy mógł założyć dowolną ilość takich "delikwentów" czyli nie siebie a innych

bardziej służyłoby wyrządzaniu szkód, niż pożytkom. Co Ci zresztą napisałem.
Nie pytałeś o katalog artystów, polityków, sportowców, jak dopowiadasz teraz. Taki można zrobić na przykład w SOBI2 czy Musicbox, czy za pomocą najzwyklejszych artykułów!

neroj
27-02-2009, 15:14
dzięki :-) będę testował