PDA

Zobacz pełną wersję : po przeniesieniu joomli nie mozna niczego doinstalowac



big_krzysiek
27-02-2009, 10:53
witam!

przenioslem strone przy pomocy joomlapack 2.0 na serwer nazwa.pl, z przeniesieiem nie bylo problemu, strona hula.

problem pojawil sie jak chcialem cos doinstalowac... za kazdym razem wyskakuje komunikat

JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku
Nie mogę znaleźć pakietu instalacyjnego.

ustawienia sa prawidlowe...mam nadzieje...

Informacje o systemie

PHP uruchomione w: Linux server 2.6.18.8 #1 SMP Thu Dec 11 17:19:40 CET 2008 i686
Wersja bazy danych: 5.0.75-log
Kodowanie połączenia MySQL: utf8_general_ci
Wersja PHP: 5.2.6
Serwer WWW: Apache/2
PHP działa na: cgi-fcgi
Wersja Joomla!: Joomla! 1.5.9 Production/Stable [ Vatani ] 9-January-2009 23:00 GMT
Przeglądarka: Opera/9.62 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.1.1

Ustawienia PHP

Tryb bezpieczny: Wyłączone
Ustawienie open_basedir: Brak
Wyświetlaj informacje o błędach: Włączone
Krótkie znaczniki: Włączone
Wczytywanie plików: Włączone
Magiczne cytaty: Włączone
Rejestracja zmiennych globalnych: Wyłączone
Buforowanie kodu wynikowego: Wyłączone
Ścieżka zapisu sesji: /tmp/.sessions-....
Automatyczne uruchomienie sesji: 0
Obsługa XML: Tak
Obsługa Zlib: Tak
Funkcje nieaktywne: Brak
Aktywne rozszerzenie Mbstring: Tak
Zmiana kodowania znaków (ICONV) - możliwa: Tak
Edytor WYSIWYG: Editor - No Editor

Prawa do katalogów: wszystkie wymienione zapisywalne

przy przenoszeniu stron bez uzycia jommlapack-a nie mialem takiego problemu, jesli ktos wie co zrobilem nie tak...prosze o rade...

zwiastun
27-02-2009, 12:07
No wiesz! Tyle razy już pisaliśmy!
Prawa do odczytu, zapisu i wykonywania to nie wszystko. Ważne jest jeszcze, kto te prawa ma!

big_krzysiek
27-02-2009, 12:47
dzieki za odpowiedz i lagodne potraktowanie...juz myslalem ze mi sie oberwie bardziej...

co do praw...na poprzednim hostingu katalogi byly ustawione 705 (pliki 604) i dzialalo wszystko...

zrobilem zgodnie z opisem (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=25025&highlight=chmod&page=2) uzywane przy instalacji katalogi na 777 i dalej to samo...

jeszcze robie cos nie tak....tylko co?

big_krzysiek
27-02-2009, 16:26
problem rozwiazany...i rozwiazanie proste...

nie wiem dlaczego, ale zostala sciezka dostepu do katalogu tmp z poprzedniego serwera...

po poprawie w configuration.php jest ok...

ed_mund
26-07-2009, 11:19
Prawa do odczytu, zapisu i wykonywania to nie wszystko. Ważne jest jeszcze, kto te prawa ma!
Czy mogę prosić o rozszerzenie tematu o posiadaniu praw lub naprowadzenie mnie?
Mam podobny problem do opisanego powyżej dla Joomla! 1.5.12. Prawa dostępu mam prawidłowe. W pliku konfiguracyjnym prawidłową ścieżkę, a mimo to nie mogę doinstalować nowych modułów. Pojawia mi się komunikat: JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu.

seba.adm
26-07-2009, 12:01
Czy mogę prosić o rozszerzenie tematu o posiadaniu praw lub naprowadzenie mnie?...

Wystarczy zajrzeć i poszukać, np w >>Pomocy<< (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/438/5/) lub na >>Wiki Joomla<< (http://wiki.joomla.pl/Strona_g%C5%82%C3%B3wna) i szukać pod hasłem prawa dostępu.

Na forum też było nie raz mówione na temat praw dostępu.

big_krzysiek
26-07-2009, 19:54
@ed_mund...jesli piszesz ze masz prawa zapisu w katalogu tmp....zobacz w ustawieniach sciezke dostepu do katalogu tmp i czy masz miejsce na serwerze....

ed_mund
30-07-2009, 11:57
Opisany przeze mnie wyżej problem został rozwiązany. Moje ustawienia w pliku konfiguracyjnym były prawidłowe. Problem wynikał z ustawień serwera. Miałem przypisane dwie ścieżki do różnych katalogów głównych na serwerze: /home i /home2. Na /home 2 miałem wszystkie katalogi, a na /home
Cache Directory, którego chciał do instalacji używać dodatek:
/home/xxxxx/public_html/xxxxxx/cache/.
Po odpisaniu problemu administrator serwera mnie przeprosił i dodał symlinka (?) pomiędzy katalogami. Dopisał też drugą ścieżkę dostępu dla Open_basedir.
Teraz działa bez problemu.

Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc!