PDA

Zobacz pełną wersję : community builder - pozycje menu



bede83
27-02-2009, 20:18
Witam serdecznie

Po wielu dniach (i nie przespanych nocach) z wielka pomocą tego forum udało mi się wreszcie :D ustawić pm w module cb.
Teraz chciał bym aby użytkownicy mogli po zalogowaniu oglądać artykuły które wyświetlą się po zalogowaniu w tym właśnie module.

W standardowym module logowania joomli owy moduł zmienia się w menu użytkownika i tam można dodać sobie pozycje menu czy w CB też tak się da??

A jeśli się da to jak to zrobić czy może jakimś specjalnym pluginem??

Zmierzam do tego że chcę aby zalogowani użytkownicy mogli oglądać artykuły tylko dla zalogowanych.

Mam joomle 1.5.9 i CB w wersji 1.2

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam

zwiastun
27-02-2009, 23:32
co to jest pm?

bede83
28-02-2009, 16:24
Private Message

Tylko zastanawiam się czy to jest bardzo istotne istotne??

zwiastun
28-02-2009, 16:27
W standardowym rozwiązaniu ten moduł Logowanie pozostaje modułem Logowanie. Moduł menu użytkownika to inny moduł, wyświetlany po zalogowaniu się.

dembolek
29-03-2009, 16:57
Witam serdecznie moj problem dotyczy nastepujacej kwestii:
Otóż posiadam stronę podzieloną na kategorie joomla 1.5.9 , kazda kategoria jest kategorią Phoca Gallery 2.2.0 , niektore z kategorii są zastrzezone i dostepne dla zarejestrowanych użytkownikow. Posiadam tez panel logowania CB 1.2 RC4.
Po kliknieciu na kategorię ukrytą pojawia sie jakiś zupełnie inny panel logowania, jak mogę sprawić aby wywolywany byl panel Community Builder.
Pozdrawiam i z gory dzieki.

zwiastun
29-03-2009, 17:02
Pewno standardowego modułu, którego nie wyłączyłeś. No, ale łatwiej zadań kolejne niepotrzebne pytanie na forum (a nawet dwa!), niż sprawdzić w wykazie modułów, co jeszcze ma w nazwie login...

dembolek
29-03-2009, 17:13
Pewno standardowego modułu, którego nie wyłączyłeś. No, ale łatwiej zadań kolejne niepotrzebne pytanie na forum (a nawet dwa!), niż sprawdzić w wykazie modułów, co jeszcze ma w nazwie login...


Otóż zonk Zwiastunie ... standardowy modul logowania o nazwie mod_login jest wylaczony, nieopublikowany itp itd.

Wlaczony jest natomiast modul mod_cblogin pomimo to po wybraniu zastrzezonej kategorii pojawia sie ten pierwszy.

Czy ma ktos inne sugestie?? Chyba ze calkowicie trzeba odinstalowac standardowy modul. Nie wiem juz jak to rozwiazac.

zwiastun
29-03-2009, 17:19
Następnym razem najpierw pomyśl, potem napisz, a nie odwrotnie - publikujesz w dziale 1.0, mowa o 1.5.
Nie radziłbym odinstalowywać rzeczy standardowych, zwłaszcza, że w 1.5 wystarczy nie dodawać modułu. Raczej wejdź do bazy danych i usuń rekord z modułem mod_login z tabeli #__modules

dembolek
30-03-2009, 01:01
Zanim pomyślę to zapytam co z funkcją która będzie odwoływać sie do wartosci rekordu z tabeli jos_modules w moim przypadku. Przeciez cos korzysta z tej tabeli i jesli usune ten modul to najpewniej nie rozwiaze sprawy a spowoduje komunikat o nieodnalezieniu wartosci... QUERY itp itd, czy nie lepiej jest znalezc funkcje ktora korzystac z tego rekordu i usunac wyswietlanie tego modulu?? Moze ktos wie gdzie ona sie znajduje??
Nie sadze ze po usunieciu "mod_login z tabeli #__modules " mod_cblogin stanie sie domyslnym panelem logowania dla ukrytych artykulow.

zwiastun
30-03-2009, 01:28
To wtedy przywrócisz wpis (jak zainstalujesz Joomla bez przykladów to nie masz tego wpisu)
Jeśli się odwołuje coś to łatwiej będzie znaleźć gdy nie będzie :)

dembolek
01-04-2009, 00:16
Witam, rozwiązałem swój problem w następujący sposób. Otóż moj rzekomy panel logowania nie byl modulem mod_login. Lecz w komponencie com_user znalazlem plik default_login.php zawierajacy m.in. ponizszy kod. Wystarczylo usunac mniej wiecej czesc kodu odpowiadajacą za przypomnienie hasel , rejestracje itp ktore ludzaco przypominaly panel logowania. Zostawilem jedynie komunikat o strzezonym dostepie i koniecznosci zalogowania sie , ale juz w widocznym dla wszystkich i wszedzie panelu CB.



<?php defined('_JEXEC') or die('Restricted access'); ?>
.
.
.
.
.

<div align="center">
<input type="submit" name="Submit" class="button" value="<?php echo JText::_( 'BUTTON_LOGOUT'); ?>" />
</div>

<input type="hidden" name="option" value="com_user" />
<input type="hidden" name="task" value="logout" />
<input type="hidden" name="return" value="<?php echo $return; ?>" />
</form>
<?php else : ?>
<?php if(JPluginHelper::isEnabled('authentication', 'openid')) : ?>
<?php JHTML::_('script', 'openid'); ?>
<?php endif; ?>
<form action="index.php" method="post" name="form-login" id="form-login" >
<?php echo $params->get('pretext'); ?>
<fieldset class="input">
<p id="form-login-username">
<label for="username">
<?php echo JText::_('Username') ?><br />
<input name="username" id="username" type="text" class="inputbox" alt="username" size="18" />
</label>
</p>
<p id="form-login-password">
<label for="passwd">
<?php echo JText::_('Password') ?><br />
<input type="password" name="passwd" id="passwd" class="inputbox" size="18" alt="password" />
</label>
</p>
<?php if(JPluginHelper::isEnabled('system', 'remember')) : ?>
<p id="form-login-remember">
<label for="remember">
<?php echo JText::_('Remember me') ?>
<input type="checkbox" name="remember" id="remember" value="yes" alt="Remember Me" />
</label>
</p>
<?php endif; ?>
<input type="submit" name="Submit" class="button" value="<?php echo JText::_('LOGIN') ?>" />
</fieldset>
<ul>
<li>
<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_user&view=reset' ); ?>">
<?php echo JText::_('FORGOT_YOUR_PASSWORD'); ?>
</a>
</li>
<li>
<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_user&view=remind' ); ?>">
<?php echo JText::_('FORGOT_YOUR_USERNAME'); ?>
</a>
</li>
<?php
$usersConfig = &JComponentHelper::getParams( 'com_users' );
if ($usersConfig->get('allowUserRegistration')) : ?>
<li>
<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_user&task=register' ); ?>">
<?php echo JText::_('REGISTER'); ?>
</a>
</li>
<?php endif; ?>
</ul>