PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana wersji joomli z 1.0.15 na wyższą



_Darek_
28-02-2009, 15:30
Witam.
Jestem początkującym użytkownikiem joomli. Postawiłem stronę na razie na darmowym serwerze cba.pl i mam następujący problem. Chciałbym zainstalować nowszą wersję Joomli. Przy instalacji oprogramowania na serwerze nie zauważyłem możliwości wyboru wersji. Teraz gdy stronę mam już postawioną chcę zrobić jej aktualizację. Problem w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć gdzie to zrobić. Zaznaczam jestem nowym użytkownikiem joomli i może pytanie zdaje się banalne... ale czy mógłby mi ktoś napisać gdzie i jak taką aktualizację zrobić? Mowa oczywiście o serwerze cba.pl i chciałbym zrobić aktualizację na wersję joomli 1.5.9 PL.
W wersji którą posiadam obecnie mam wiele problemów. Często wiele opcji nie reaguje na moje zmiany bądź dzieją się inne nie przewidziane akcje...

PeFik
28-02-2009, 16:58
zacznij od zmiany serwera,
potem poczytaj o migracji na forum - opcja [SZUKAJ]


Dwie proste rady, a tyle szczęścia.

trzepiz
28-02-2009, 17:07
W wersji którą posiadam obecnie mam wiele problemów. Często wiele opcji nie reaguje na moje zmiany bądź dzieją się inne nie przewidziane akcje...


to może napisz jaka to wersja ?

_Darek_
28-02-2009, 17:33
Trzepiz... wersję podałem w temacie. Jest to 1.0.15.

PeFik swoją wiadomością nie zbyt mi pomogłeś. Byłbym Ci wdzięczny jakbyś chociaż do niej dopisał nazwę serwera darmowego, który Ty byś polecił.
Co do opcji szukaj i zachowania na forum uczyć tego mnie nie musisz bo sam posiadałem duże forum i wiem jak się trzeba zachować. Jednak z góry przepraszam, jeżeli taki temat był poruszany. Szukałem go lecz nie znalazłem.


Jeżeli problem tkwi w serwerze to ciągnąc wątek mojego problemu chciałbym zapytać czy jest jakiś "dobry" darmowy serwer na którym mógłbym postawić joomle 1.5.9? Będę wdzięczny za każdą radę. W obecnej wersji na serwerze cba mam problemy z ustawieniamy strony głównej. Z przyporządkowaniem według mojego pomysłu artykułów itp. Mam również problemy z szablonem. Tutaj jednak bardziej prawdopodobna jest moja mała wiedza na temat css.


Na przyszłość napiszę, że proszę aby nie pisać wiadomości takich jak chociażby PeFika, ponieważ uważam że jeżeli ktoś chce pomóc to nawet jeżeli taki temat był poruszany (powtarzam szukałem i nie znalazłem niestety...) będzie w stanie napisać mi kilka rad, bądź odesłać w odpowiednie miejsca na forum.
Jeżeli temat był poruszany i jeżeli ktoś za co byłbym wdzięczny wskazałby mi to miejsce; po tym od razu zgłoszę się o usunięcie tego tematu po to by nie zaśmiecać forum.
Na koniec proszę o pomoc i wyrozumiałość.

trzepiz
28-02-2009, 17:37
zobacz tutaj :

Migracja z joomla 1.0.x do 1.5.x
(http://docs.joomla.org/Migrating_from_1.0.x_to_1.5_Stable)
jak z angielskim u ciebie kiepsko to na pewno ułatwisz sobie sprawę dzięki np:
Translatorowi google (http://translate.google.pl)

zwiastun
28-02-2009, 17:56
Oj @trzepiz!,przejrzałbyś polskie zasoby najpierw!
http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/95/51/

trzepiz
28-02-2009, 17:58
:) jakoś weszło mi w nawyk najpierw szukanie globalne dla problemu - może to błąd ale jak mówię - przyzwyczajenie,

wisnia80
01-03-2009, 11:28
To i ja się podepnę do tematu:

czemu jak ktokolwiek podaje serwer

cba.pl wszyscy psioczą....(lub większość) i odrazu jest tekst w stylu

zacznij od zmiany serwera, wisi mi tam jedna ze stronek i jes ok:). Poza tym może nie wszyscy zauważyli na tym forum ze nie każdy ma kasę na opłacanie serwera

Może w takim razie podacie alternatywę i ewentualne +,- dla cba.pl

Z moich obserwacji wynika ze jest to całkiem nieźle zarządzany serwer.

Jak na darmową instytucję dają sporo i nawet maja niezły czas usuwania awarii....

PeFik
01-03-2009, 17:54
Wisnia80 - Cytując "Poza tym może nie wszyscy zauważyli na tym forum ze nie każdy ma kasę na opłacanie serwera" - np. 59 / 109 zł rocznie na proste.pl - i nie rozśmieszaj mnie tego typu wpisami.

_Darek_ (http://www.forum.joomla.pl/member.php?u=18225) - niby masz fora, a szukać nie umiesz. Słowo "migracja" "przenoszenie" tobie obce czy jak ? Forum nie jest do nauki podstaw, kup sobie książkę, kurs video i nie narzekaj, że to wszystko wina twojej wersji J!, bo ja mam różne wersje i jakoś mi działa.