PDA

Zobacz pełną wersję : Wyśrodkowanie tytułu (nazwy) modułu



szastox
01-03-2009, 23:20
Jak wyśrodkować tytuł (nazwę) pojedyńczego modułu?
Moja strona to http://rg1.polsl.pl/bezpiecznik. Na dole stronie mam NEWSFLASH. Zmieniłem mu tytuł na "NAJBLIŻSZE ZEBRANIE" i chciałbym aby ten tytuł wyświetlał się na środku strony. Jak to zrobić?

idek
01-03-2009, 23:45
.moduletable H3 {
margin:auto;
}

albo


.moduletable H3 {
width:100%;
text-align:center;
}

oba powyższe sposoby spowodują wycentrowanie wszystkich nagłowków modułów. Jesli chcesz tylko newsflasha, musisz mu dodać jakiś przysrostek (w preferencjach na zapleczu w module masz "Przysrostek modułu" wpisz tam np. "-newsy")

wtedy do powyższych kodów dorzuć ten przyrostek w postaci np:


.moduletable-newsy H3 {
margin:auto;
}


kod oczywiście należy wrzucić do pliku ze stylem w Twoim przypadku chyba "template.css"

Bazyl
01-03-2009, 23:45
Dodaj "przyrostek klasy css modułu", który zmieniasz.
Znajdziesz go w | rozszerzenia | moduły | NEWSFLASH | parametry rozszerzone.
Jeszcze dodaj klasę do plików css.

szastox
02-03-2009, 11:20
Dzięki! Zrobiłem tak jak napisaliście, czyli dodałem przedrostek "-wysrod" [bez cudzysłowu] we właściwościach modułu, następnie edytowałem templates.css w moim szablonie i dodałem
.moduletable-wysrod H3 {
width:100%;
text-align:center;
}
na końcu pliku. I teraz ciekawostka - tytuł (nazwa) modułu jest wyśrodkowany, ale tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Pozostali użytkownicy nadal widzą ten tytuł po lewej stronie...

idek
02-03-2009, 11:33
dałeś następujący przyrostek:
-srodek
jednak w cssie nigdzie nie widzę wpisu o jego własnościach..

szastox
02-03-2009, 12:11
dałeś następujący przyrostek:
-srodek
jednak w cssie nigdzie nie widzę wpisu o jego własnościach..
mmmh, w template.css dalem:

.moduletable-wysrod H3 {
width:100%;
text-align:center;
}
nie o to chodzi...?

idek
02-03-2009, 13:37
może i tam jest dbrze (choc tego wpisu ostatnio nie widziałem, jak zaglądałem w kod.. )

ale póki co źle wpisałeś w module przyrostek, bo wpisałeś tam -srodek, a nie jak napisałeś wcześniej

dodałem przedrostek "-wysrod"

szastox
02-03-2009, 14:15
OK, uporządkowałem to trochę. Przyrostek to -srodek, kod dodany do template.css to

.moduletable-srodek H3 {
width:100%;
text-align:center;
}
Co jeszcze mam dodać/zmienić żeby tytuł był wyśrodkowany? (zalogowani widzą go na środku, goście widzą go z lewej).

idek
02-03-2009, 14:24
nie ma tego wpisu o własnościach nigdzie w cssie...
dopisz go do tego pliku:
templates/ja_purity/css/template.css

szastox
02-03-2009, 14:31
Hmm, dodałem ten wpis dokładnie do tego pliku. Linia 1633 do 1636. (?)

idek
02-03-2009, 14:42
a wgrałeś plik na serwer? sorki, za głupie pytanie, ale w pliku:
http://rg1.polsl.pl/bezpiecznik/templates/ja_purity/css/template.css
nie można odszukać nic, co miało by ciąg znaków 'srodek'

szastox
02-03-2009, 15:36
Nie tyle wgrałem co edytowałem plik na serwerze. Tak czy siak wygląda na to, że wszystkie wskazówki, które mi podałeś okazały się użyteczne, bo problem ze środkowaniem tytułu istnieje tylko pod IE. Pod Firefoxem wszystko gra, czyli tytuł jest na środku i u gości, i u zalogowanych.

idek
02-03-2009, 16:02
no i ja wreszcie wpis w css'ie widze:D

a IE olej, bo to syf ;)
prawdopodobnie nie wie ile to jest 100% i jakbyś tam wpisał jakąś konkretną warosc to by sie wyśrodkowało względem tej wartości... no takie niestety są niuanse z tym badziewiem :|