PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł search - searchbutton.gif - za duży



artur1989
02-03-2009, 15:04
Witam,

W mod_login chce dać swój własny button, wrzutam go tam gdzie trzeba tj.:

images/M_images/searchButton.gif

efekt jest następujący:

http://limpio.pl/New/1.jpg

Jak zrobić, żeby ten button był mniejszy?? taki, żeby pasował do tabelki szukaj?

Pozdrawiam i przepraszam, jeśli umieściłem post w złym miejscu.

Bazyl
02-03-2009, 16:06
Jak wrzucisz mniejszy plik, to będzie mniejszy.

artur1989
02-03-2009, 19:23
Chciałbym... Moge wrzuć plik 2px x 2px i tak samo mi go rozciągnie. moge wrzucić 1024x1024 i też go zmniejszy do tego kwadratu, a nie potrafie znaleść jakiś atrybutów width, height

idek
02-03-2009, 19:29
widocznie źle szukasz :P

podrzuć link do stronki do Ci pomożemy :)

edit... ojoj 500-setny post, zostałem mianowany podporą forum <rotfl>

Bazyl
02-03-2009, 20:01
Ja wczoraj obchodziłem aktywistę. :)

artur1989
02-03-2009, 20:46
www.limpio.pl/New

Prosze bardzo szanowni Koledzy :) dziwna sprawa z tym przyciskiem


EDIT:

Sie znalazło:

}

div.search input {
width: 40px;
height: 30px;
border: 1px solid #ccc;
margin: 15px 0 10px 0;


}

tylko nie wiem jakie wartości by tam wpisac, żeby bylo to równo z ramką Szukaj... na tej samej wysokości. :P

idek
03-03-2009, 00:17
grubsza zabawa się zapowiada....

1. w style.css (wiersz 2073) zastąp tamtą klasę tym...


div.search input {
background-color:#E0EBFB;
border:1px solid #0066CC;
float:left;
}



2. dopisz klasę search


.search {
padding-top:8px;
}

jeśli w ostatecznym efekcie pasek nie bedzie na równi z belkami po lewej i prawej stronie poeksperymentuj z tą wartościa na +/- 1px

3. nie wiem jakiego używasz modułu d wyszukiwania, ale prawdopodobnie jest to mod_search_searchword, wiec musisz teraz dpisac jedną rzecz, albo nawet dwie żeby było idealnie... wiec idziesz do modules/mod_search_searchword i szukasz tam pliki mod_search_searchword.php (prawdopdoobnie)
w pliku tym po otwarciu (i sporzadzeniu wcześniejszej kopii) po zamknięciu formy, czyli po tagu </form> dopisz następujący div:


<div style="clear:both; width:100%; height:0px;display:block;"></div>


ostatnią rzeczą, o jakiej już mi sie nie chce pisac, bo mam sporo pracy na dzisiaj jeszcze.. jest zmiana, zeby ten przysick, z którym sie tyle namordowałeś [>>] wyświetlał się bez tego bordera beznadziejnego... wiec musiałbyś z kodu inputa (w tym pliku co przed chwilką edytowałeś) wyrzucic
<input class="button"type="image" onclick="this.form.searchword.focus();" src="/New/images/M_images/searchButton.gif" value="54654"/> wytłuszczoną treść i stworzyć swoją klasę, a następnie w pliku style.css ostylowac guzik :)

mam nadzieje, ze sie nigdzie nie machnałem... więc na wszelki wypadek rób z głową ;)

ps. fajny ten flash nawet :)

artur1989
09-03-2009, 11:32
Witam po długiej przerwie spowodowanej chorobą:P

dodałem podpunkty 1,2 tak jak pisałeś. Jednak po dodaniu ich, wytworzyła się tak jakby niewidoczna tabela, prowadząca w dół strony, co skutkowało tym, że tekst się ścieśnił i zajmował 1/4 strony :P chyba jednak zostane przy szukajce bez przycisku :D

idek
09-03-2009, 12:07
bo nie wykonałes punktu trzecigo, który by to naprawiał

artur1989
09-03-2009, 12:23
używam mod_search, wyedytowałem mod_search.php nie znalazłem tam zamknięcia formy </form> otwarłem plik default.php po </form> dodałem

<div style="clear:both; width:100%; height:0px;display:block;"></div>


I wszystko bangla :D hehe dzięki Idek teraz tylko troche go przytuningować żeby ładnie wyglądał :)

pozdrawiam

idek
09-03-2009, 13:30
uff... a już myślalem, ze te kilka minut, kiedy Ci wszystko tłumaczyłem poszło na marne :D

teraz możesz nadać mu osobny id (buttonowi) i usunąc border (border:0px; albo border:none)

artur1989
09-03-2009, 14:02
Twoje kilka minut o dziwo nie poszło na marne :P borderek mi sie podoba, więc zostawiam tak jak jest, dziękuje bardzo :-)

nevadaking
19-03-2010, 12:25
Ooooh, dzięki.
Jak się namęczyłam z tym buttonem, to głowa mała. Przeszukałam wszystkie ustawienia modułu, css... Myślę sobie, no tak - blondynka. Ale też nigdy nie widziałam, żeby nie było wcale przycisku graficznego! Może to dziwne, ale naprawdę wcale go nie było. Tak zwyczajnie.
Zrobiłam więc swój, ale miałam takie problemy, jak artur1989
Dzięki Wam mam button, jaki chcę i gdzie chcę. A już myślałam, że to moja wina. Choć może faktycznie gdzieś "po drodze" w walkach samouka coś zmalowałam. Tak czy inaczej jest.
Super.
A przy okazji, czy można spróbować powiedzieć, co mogłam wymalować, że tak się stało? Nie zauważyłam wcześniej problemu, aż do czasu gdy postanowiłam włączyć moduł. Nie wiem więc, czy to moja wina, czy wada templatki, a lubiłabym na przyszłość uniknąć tego typu problemów.

Pozdrawiam