PDA

Zobacz pełną wersję : Nie wyświetla elementów opartych na technologii flash



bungo
04-03-2009, 00:26
Witam

Po instalacji modułów np, zegar, kalendarz, których funkcjonowanie oparte jest na flashu, nie wyświetla tychże aplikacji. Wyświetla samą nazwę np. Clock itd. Myślę że wina leży po stronie obsługi flash przez joomla. Mam wersję 1.5.9, włączyłem uploader flash.

idek
04-03-2009, 20:42
bungo... zamiast jechać po Helionie - jedź po autorze.. nie ma co ukrywac, ze ksiązki na naszym rynku dotyczące Joomla są dla bardzo początkujących użytkowników.. też kupiłem kiedyś taką jedną.. ale to tylko dla nauki szablonów, po 15 minutach lektury już wiedziałem co i jak i ksiażka sie kurzy :P

a co do twoejgo problemu z flashem, to moze masz to co jeden z użytkowników ostatnio... - flash jest źle polinkowany -> do pliku, który nie istnieje, wiec najlepiej zerknij w źródło strny i zobacz gdzie kieruje link flasha, a jak nie dasz rady, to podeslij link, to ktoś tutaj sprawdzi

bungo
05-03-2009, 17:00
Zrobiłem tak jak pisałeś i okazało się że moduł jest dla 1.0. Chociaż mam włączoną spuściznę to moduł nie działa.
Podobny wątek jest już na forum.
Zgodnie, co napisał szanowny Zwiastun to nie wszystkie moduły 1.0 będę obsługiwane przez wersję 1.5.
Zainstalowałem inny moduł i działa pod 1.5, a jest dla wersji 1.0.

Jola
06-03-2009, 23:24
Witam,
postaram się napisać w miarę prosto na przykładzie wybranego modułu. Moduły (i pliki wchodzące w ich skład) pisane dla wersji 1.0 podczas instalacji umieszczane są bezpośrednio w katalogu modules.
Np moduł mod_flashdate korzysta z pliku imieniny.swf i w pliku mod_flashdae.php ścieżka do pliku swf wygląda np tak:
modules/imieniny.swf
W wersji 1.5 moduły instalowane są we własnych katalogach i prawdziwa ścieżka do pliku imieniny.swf wygląda tak:
modules/mod_flashdate/imieniny.swf
Należy wszystkie wystąpienia wpisu
modules/imieniny.swf
zamienić na
modules/mod_flashdate/imieniny.swf
Teraz ścieżka do pliku jest prawidłowa i moduł będzie się wyświetlał prawidłowo.
Pozdrawiam

bungo
07-03-2009, 17:19
Dzięki. Miałeś rację.
Wiesz jak dokonać spolszczenia następującego kalendarza
http://www.webmaster-tips.net/index.php?option=com_remository&Itemid=134&func=startdown&id=164.

Gdzie są zapisane nazwy dni tygodnia, miesięcy. Szukałem w plikach, ale niczego nie mogłem znaleźć. W końcu skrypt musi wywoływać takie nazwy, więc pomyślałem, że mogę je zmienić na polskie.
Może są one zapisane w pliku swf? Czym z edytować taki plik?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc, cierpliwość i wyrozumiałość dla nooba.

Jola
08-03-2009, 00:52
Witam,
rzeczywiście te dane są zapisane w pliku swf. znalazłam :) program-Sothink SWF Quicker, za pomocą którego można edytować i zmieniać te wpisy ale wersja trialowa zapisuje reklamę. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Może ktoś inny więcej pomoże.
Pozdrawiam.