PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z baza danych



KrisPrince
05-03-2009, 17:08
Witam
Wiem że temat jest wałkowany i wałkowany, ale nie potrafię sobie z nim poradzić. Przeszukałem google, różne fora i nadal jestem w miejscu wyjścia. Postanowiłem przenieść stronę z home.pl do surpasshosting.com i się zaczęło. Z homa zgrałem cala zawartość joomli i dodatkowo otworzyłem kopie bazy danych. Teraz chce to postawić na nowym serwerze.
Robię tak:
wrzucam cala zawartość mojej joomli do katalogu /public_html/joomla2. W panelu cPanel tworze nowa baze danych i użytkownika z wszystkimi przywilejami.
Potem podmieniam plik configuration.php, zmieniając wpisy w miejscach:
var $ftp_host = 'adres IP serwera';
var $ftp_user = 'nazwa usera FTP';
var $ftp_pass = 'haslo FTP';
var $ftp_root = 'ftp.mojadomena/joomla2';
var $host = 'localhost';
var $user = 'user do nowej bazy';
var $db = 'nazwa nowej bazy';
var $password = 'haslo nowego usera';
Następnie idę do phpMyAdmin i próbuje importować baze utworzona na serwerze home.pl. Wyskakuje mi komunikat:


-- Baza danych: `information_schema`
--
CREATE DATABASE `information_schema` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;
MySQL zwrócił komunikat:
#1044 - Access denied for user 'user do nowej bazy'@'localhost' to database 'information_schema'

Znalazłem gdzies na forum aby osunąć z bazy wiersz „Create databese...” i teraz mam taki błąd:
Błąd

zapytanie SQL:
-- --------------------------------------------------------
--
-- Struktura tabeli dla `CHARACTER_SETS`
--
DROP TABLE IF EXISTS `CHARACTER_SETS` ;
MySQL zwrócił komunikat:
#1044 - Access denied for user 'user do nowej bazy'@'localhost' to database 'information_schema'


Nie mam pojecia skad sie wziela ta baza 'information_schema', ja jej nie tworzylem. Proszę o pomoc bo już mnie szlak trafia, a sama mysl tworzenia bazy na nowo jest mało przyjemna.

Z góry dziękuję.

big_krzysiek
05-03-2009, 18:32
najprostszy sposob...
do joomli na homie dograj joomlapack-a, spakuj tym witryne, pobierz na swojego kompa, rozpakuj, wgraj na nowe konto i zacznij instalowac (tak jak swieza joomle)...a z tym juz dasz sobie rade...

KrisPrince
05-03-2009, 20:37
Niestety nie moge zrobic tego za pomoca joomlapack. Serwer na homie juz zamkniety. Mimo wszystko dzieki.

hesar
05-03-2009, 20:43
information_schema to tabela w mysql ktora trzyma cala strukture wszystkich baz i uzytkownikow (wiec uzytkownik przez ciebie zalozony nie ma na pewno do nie uprawnien)
na pewno ma do niej uprawnienia glowny uzytkownik mysql wiec zaloguj sie do phpmyadmin nie uzytkownikiem zalozonym tylko do tej bazy ale glownym uzytkownikiem (najpewniej nazywa sie i ma haslo takie jak login do CP hostingu)
ew. przerob skrypt sql ktory importujesz zeby nie ingerowal w strukture bazy wtedy nie ebdzie odwolan do information_schema

KrisPrince
05-03-2009, 21:03
na pewno ma do niej uprawnienia glowny uzytkownik mysql wiec zaloguj sie do phpmyadmin nie uzytkownikiem zalozonym tylko do tej bazy ale glownym uzytkownikiem (najpewniej nazywa sie i ma haslo takie jak login do CP hostingu)
W momencie jak wchodze do phpMyAdmin nie mam mozliwosci sie logowania, a po otwarciu okna, jest informacja Użytkownik: taki_jak_Login_do_CP@localhost
Niestety tez nie potrawie napisac skryptu sql, ktory sugerujesz. Czy jest to jakis standardowy skrypt, czy trzeba go pisac specjalnie pod kazda baze?

hesar
06-03-2009, 08:48
W momencie jak wchodze do phpMyAdmin nie mam mozliwosci sie logowania, a po otwarciu okna, jest informacja Użytkownik: taki_jak_Login_do_CP@localhost

a jak wchodzisz do phpmyadmin to masz mozliwosc zmiany bazy na inforamtion_schema ? masz mozliwosc przegladania jej czy edytowania? na tym uzytkowniku taki_jak_Login_do_CP@localhost

teoretycznie (przynajmniej u mnie na hostingu tak jest ;P ) glowny uzytkownik ma dostep do wszystkiego

drugie pytanie - w jakiej formie importujesz baze danych ? to jest plik tekstowy w postaci skryptu sql?? i importujesz go przez opcje w phpmyadmin -> importuj baze ??

edyta podpowiada ze podejrzewam ze zle zrobiles eksport bazy ze starego serwera (zbedny eksport bazy information_schema)
generlanie chyba wystarczy pousuwac z pliku tekstowego wszystko co nie dotyczy bazy dla joomla

KrisPrince
06-03-2009, 09:30
a jak wchodzisz do phpmyadmin to masz mozliwosc zmiany bazy na inforamtion_schema ? masz mozliwosc przegladania jej czy edytowania? na tym uzytkowniku taki_jak_Login_do_CP-AT-localhost
Czy mam mozliwosc zmiany 'information_schema' to nie wiem, bo nigdy tego nie robilem, ale moge ja przegladac.


drugie pytanie - w jakiej formie importujesz baze danych ? to jest plik tekstowy w postaci skryptu sql?? i importujesz go przez opcje w phpmyadmin -> importuj baze ??
Tak dokladnie robie.



edyta podpowiada ze podejrzewam ze zle zrobiles eksport bazy ze starego serwera (zbedny eksport bazy information_schema)
generlanie chyba wystarczy pousuwac z pliku tekstowego wszystko co nie dotyczy bazy dla joomla
Usunalem z pliku wiersz use 'information_schema' i teraz mam blad:

Błąd

zapytanie SQL:
--
-- Zrzut danych tabeli `VIEWS`
--
--
-- Baza danych: `nazwa_BD`
--
CREATE DATABASE `nazwa_BD` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;


MySQL zwrócił komunikat:
#1044 - Access denied for user 'nazwa_usera'AT'localhost' to database 'nazwa_BD'Gdzie 'nazwa_BD' to ta sama nazwa starej bazy ktora była na homie i tej którą utworzyłem na nowym serwerze. Nadal jestem w kropce.

hesar
06-03-2009, 10:02
bo zrobiles zrzut (export CALEJ struktury bazy danych - jak backup) lacznie ze strukturami uzytkownika oraz konfiguracji calej bazy (tabele, widoki i takie tam detale)
a teraz powinienes importowac TYLKO i WYLACZNIE strukture samej bazy danych
wszystko co jest CREATE TABLE ...... , INSERT INTO, itd
wpisy typu CREATE DATABASE sa niepotrzebne bo baze masz juz zalozona
generlanie dobrze by bylo zeby przejrzal ten plik ktos kto ma pojecie co tam jest napisane i usunal to co jest niepotrzebne bo sam mozesz cos za duzo usunac i pozniej import ci sie zrobi ale okaze sie ze czegos ci w bazie brakuje :/

keran
06-03-2009, 14:55
A może mtwMigrator ?
Podobno to jest dobre narzędzie do migracji, było chyba nawet o tym na głównej joomla.pl

link: http://extensions.joomla.org/extensions/3895/details

KrisPrince
06-03-2009, 20:18
dzieki bardzo za pomoc. Wasze sugestie mi pomogly i juz moge importowac baze. Sa terez problemy z polskimi znakami bo ich nie wyswietla i wywala artykuly, ale to iz inna bajka. Bede szukal info jak to usunac na forum.
Jeszcze raz dzieki

jantin
06-03-2009, 21:05
Problem-pytanie nie związane z tym tematem, ale związane z tym wątkiem. Technicznie.

Kiedy wchodzę na ten wątek, czy przez FF czy przez IE, zgłasza mi sie okno logowania z tekstem:
"Wprowadź nazwę użytkownika i hasło dla "cPanel" na http"//www.krolewicz.com.pl:2082".

Czy ktoś może wyjaśnić ten fenomen? Występuje przy każdym wejściu i każdym przeładowaniu strony tego wątku. Wirus u mnie? Nie, bo sprawdziłem, tak samo jest z innego komputera z innym systemem i innym IP (kolegi), a poza tym antyvir i inne środki nic podejrzanego nie pokazują.


Pierwszy raz się z tym spotykam, może to jakiś banał, ale chcaiłbym to zrozumieć?

zwiastun
06-03-2009, 21:19
@KrisPrince wrzucił w którymś poście kod logowania. Nie umiem go zlokalizować.
Pssssssss. Znalazłem :)

jantin
06-03-2009, 21:29
@Zwiastun
O, dzięki, jestem spokojniejszy, że to jednak nie u mnie jakiś fajerwerk:)